Merhaba Arkadaşlar

Yeni Eğitim Öğretim yılı hepinize hayırlı olsun. Bilindiği üzere yeni müfredat ile bu seneye başlıyoruz. Malum müfredat yenilendi dolayısıyla yıllık planlar ve günlük planlarda yenilendi. 5. Sınıflara bu sene bizle birlikte tüm branşlar günlük plan hazırlayacak. Dolayısıyla okul müdürleri plan konusunda bizleri sıkıştırabilir. Bu sebeple yeni planların yapılmasını bitirmiş bulunmaktayım.

2017-2018

1 DÖNEM GÜNLÜK PLANLAR

Yeni müfredatla birlikte günlük planlara Değerler Eğitimi geldiği için üzerinde çalışmalar biraz zaman aldı. Kendi derslerimde kullanacağım günlük planların 1. dönem için geçerli kısmını bitirdim. Bu kapsamda aşağıya 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi günlük planlarını ekliyorum.

Yukarıdaki resim örnek olarak verilmiştir. Aşağıda paylaşılan PowerPoint belgesini indirerek günlük planı kullanabilirsiniz.

5. SINIFLAR YENİ MÜFREDAT GÜNLÜK PLANLARI
18 HAFTA

Üstteki bağlantı çalışmaz ise

Planlar sayfada çok fazla yer kaplamaması için PowerPoint belgesi olarak paylaşılmıştır. Ama merak etmeyin A4 sayfa boyutlarında yapılmıştır. Görünmez ise sayfayı yenileyiniz. 

Yukarıdaki günlük planı indirdikten sonra kişisel bilgilerinizi, okul bilgilerinizi ve dersin işlenişi ile ilgili verilen bilgileri kontrol etmeyi unutmayınız. Sonuçta hepimiz aynı şekilde ders işleyemeyiz. Son olarak benim eklediğim değerleri değiştirmek veya kendi ders işleyişinize göre değer eklemek istiyorsanız aşağıdaki tablodan faydalanabilirsiniz.

Kendi planlarını yapmak isteyen arkadaşlar üstteki benim planlardan veya aşağıda paylaştığım müfredat çalışmaları sırasında yapılan taslak günlük planlardan faydalanabilirler.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Günlük Plan Çalışmaları (Taslaklar)

5.1 Bilişim Teknolojileri Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.2 Etik ve Güvenlik Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.3 İletişim, Araştırma ve İşbirliği Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.4 Ürün Oluşturma Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.5 Problem Çözme ve Programlama Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

 

Not: Yukarıdaki paylaşımlar taslak çalışmalardır. Yeni müfredat çalışmalarında yapılmıştır. Düzenli halleri en kısa süre içinde eklenecektir. 

Çok fazla sıkıştırıldığım için gözümden kaçan noktalar illa ki vardır. Bildirirseniz onları düzeltirim. Bildirim olmazsa konuyu o hafta işlerken var olan hataları tespit edip tekrar paylaşım yaparım.


Son olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 6. sınıflara yeni müfredat uygulanmayacağından aşağıdaki planlar üzerinde sadece kişisel bilgileri değiştirerek kullanabilirsiniz. Nasıl olsa seneye bir işe yaramayacak o yüzden 5. sınıfların planı kadar özentili hazırlanmadı.

6. SINIFLAR ESKİ MÜFREDAT GÜNLÜK PLANLARI
18 HAFTA

Üstteki bağlantı çalışmaz ise

Bu günlük planların yıllık planına http://ozgurseremet.com/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-yillik-plan/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…