Merhaba Arkadaşlar, Bu sayfada bana ulaşabilmeniz için kullanabileceğiniz iletişim araçları paylaşacağım. En kolayınıza giden yöntem ile iletişim kurabilirsiniz.

Siteye yorum bırakarak ulaşabilirsiniz.

En kolay yöntem işte bu şekilde ulaşım sağlamanız. Herhangi bir konu başlığı altında yorum bölümüne soru ve sorunlarınızı yazarak ulaşabilirsiniz.

Eğer sorularınız geneli ilgilendiren sorular ise, Yani sizin sorunuz ve benim ona vereceğim cevap başkalarına faydalı olabilecek türde ise bu yöntemi özellikle tavsiye ediyorum.

Yorum olarak bırakılan mesajları aynı günün gecesi okuyup cevaplayabilirim. Gün içinde siteye çok fazla giriş yapılmakta. Bu yüzden mümkün olduğu kadar gündüz siteye müdahale etmiyorum.

Yani siz öğlen 14:00 gibi bir yorum yaparak soru sorarsanız. Ben onu gece 23:00 dan sonra okuyup cevaplayabilirim. Ertesi gün sorunuzun cevabını almış olursunuz.

FACEBOOK ÜZERİNDEN İLETİŞİM

En yaygın kullanılan bir diğer iletişim yöntemi olarak Facebook aracını kullanabilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabınız var ise Özgür ŞEREMET / Bilişim Dersi Etkinlik Sitesi Sayfası üzerinden mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Facebook hesabınız var ise sayfamızı beğenerek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Facebook üzerinden attığınız mesajlar gün saat fark etmeksizin en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.

İNSTAGRAM ÜZERİNDEN İLETİŞİM

Geçen sene araştırma yaparak gördüğüm sonuçlara ortaokul düzeyinde en çok kullanılan Sosyal Medya Aracı İnstagram çıktı. Ağırlıklı olarak öğrencilerin iletişim kurması gerekeceğinden bende instagram üzerinden bir hesap açtım.

Kişisel hesabıma çok fazla istek geliyordu. Bu sayede yeni bir hesap oluşturarak ders içi etkinliklerimizi paylaşmak için ve sizlerle iletişim kurmak için kullanacağım.

Özgür ŞEREMET İnstagram Sayfasına link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

özgür şeremet yeni instagram

Ayrıca İnstagram hesabınız var ise hesabımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. İnstagram üzerinden attığınız mesajlar gün saat fark etmeksizin en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.

TWİTTER ÜZERİNDEN İLETİŞİM

Bu iletişim aracını çok kullanmasam da yinede bir alternatif olarak eklemek istedim.

Özgür ŞEREMET Twitter Hesabına link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Özgür ŞEREMET Twitter

Dediğim gibi çok kullanmıyorum ama mesaj gelirse gün içinde yanıtlamaya çalışırım.

YOUTUBE ÜZERİNDEN İLETİŞİM

Site üzerine yoğunlaştığımdan Youtube kanalımı ihmal ediyorum ama işler hafifleyince burayla özel olarak ilgileneceğim. Şimdiden kanala abone olabilirsiniz.

Özgür ŞEREMET YouTube Kanalıma link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Özgür ŞEREMET Youtube

Etkinliklerimizin videolarına ulaşabilirsiniz.

MAİL ÜZERİNDEN ULAŞIM

Eğer dosya göndermek, Dosya almak gibi talepleriniz olursa o zamana kullanabileceğiniz en mantıklı yöntem mail üzerinden ulaşım olacaktır.

Mailleriniz anında bana ulaşacaktır, mesajın içeriğine göre en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım. Mail Adresi: [email protected]

Aklıma gelen İletişim yöntemleri bunlar arkadaşlar, mutlaka bir tanesi üzerinden iletişim kurabiliriz diye düşünüyorum. Görüşmek üzere.

230 Comments

 1. Benim bir tanıdığımda nomofobi var.Nerden anladığımı da söyleyeyim ben onunla gezmeye,hava almaya çıkmıştım ama o her seferinde telefona bakıyor, elinden hiç bırakmıyordu birşey anlattığımda ise beni dinlemiyordu.Sadece telefonuyla uğraşıyordu.

 2. Hocam ben Zehra Çınar ben Nomofobi hastalığı olan bir arkadaşımla birlikte izci gezisini katılmıştım. Hocamız telefonları toplarken telefonu vermek istememişti ve hoca zorla alırken ağlamıştı.

 3. Özgür Öğretmenim, 2021-2022 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. Dönem Başı Zümre toplantı tutanağı paylaşacak mısınız? saygılarımla

 4. Özgür hocam merhaba. 2 aylık süreçte, haftalık 4 saat (1 ders 30 dk) olmak üzere blok temelli Arduino programlama atölyesi gerçekleştireceğim öğrencilerle. Bu sürede ne kadar ilerleyebiliriz bilmiyorum, daha önce proje çalışmalarında projeye yönelik çalışmalar yaptım sıfırdan ilerlemedim hiç. Dolayısıyla öğrencilerim nasıl bir set almalı, hangi ürünler bu süreçte yeterli olur konusunda kararsız kaldım, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 5. Hocam merhaba benim adobe cs6 programlarının full kurulumuna ihtiyacım var. Nette bulduklarımda sıkıntı yaşadım . Sizde var mı acaba kurulumu?

 6. Merhaba hocam instagram üzerinden size bir soru sormak istiyorum. mesajlarınıza bakabilir misiniz ?

 7. Sayın Özgür Hocam, derslerimde sitenizden çok yararlandım, hazırladığınız uygulamalar, paylaşımlar çok faydalı oluyor. Alanımızla alakalı özenli ve güzel paylaşımlarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

 8. Merhaba hocam, öncelikle çok teşekkür ediyorum bizimle paylaştıklarınız için o kadar çok işime yarıyor ki diğer yandan öğrencilerim içinde çok eğlenceli geçiyor zaman ? 7. Sınıflar içinde notlar paylaşabilir misiniz yada beğendiğiniz bildiğiniz sayfalar varsa yönlendirebilirseniz çok sevinirim ♥️

  • Merhaba hocam, görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Bu sene 7. ve 8. sınıflar için plan hazırladım. Aslında ben dersimizin 7. sınıflara zorunlu olarak geçeceğini ve öğretim programının güncelleneceğini düşünüyorum ilerde. Bu yüzden boşa emek harcamak istememiştim. Ama bu sene ufak ufak birşeyler hazırlamayı düşünüyorum. Çok fazla talep geldi umarım işinize yarar öğretmenim.

 9. Merhaba hocam çalışmalarınız bana ve öğrencilerime ışık tutuyor. öncelikle sizi tebrik ediyorum. okul öncesi ve 1,2 ve 3. sınıflar için uygulamalar da eklerseniz veya önerirseniz çok mutlu olurum. bir de ilkokul ve ortaokul bilişim kulübünde öğrencilere yeni neler yaptırabilirim. bir tavsiyeniz var mı?

  • Merhaba hocam teşekkür ederim. İlkokullara yönelik çalışmalarım oluyor fakat siteye eklemek için özenle düzenleyip öyle eklemem gerekiyor. Bu yoğunlukta fırsat bulamıyorum açıkçası. Yaz tatilinde eklerim seneye hazır olur diye düşünüyroum. Bilişim kulübü ile güzel pano çalışmaları yaptığınızı düşünüyorum. Bunun dışında bir hocamızdan esinlenerek bir köşe oluşturmuş ve orada her hafta birkaç arduino projesi yaparak sergilemekteydi. Çok hoşuma gitmişti. Kulüp öğrencileri yapıyor projelerini masaya yerleştiriyor tenefüslerde powerbanklarını takıp çalıştırıyorlardı. Her hafta farklı bir proje yapıyorlar. Sizde elinizdeki araçlara göre böyle bir köşe oluşturabilirsiniz hocam. Başka fikirler olursa yine paylaşırım sizinle. iyi çalışmalar diliyorum.

 10. Değerli özgür hocam,sitenizi ara ara yokluyorum,gerçekten oldukça kullanışlı,faydalı bir site,takip ederek ufkumun açılmasını sağlamaya çalışıyorum,buna vesile olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum,emeğinize sağlık..

 11. Sayın hocam sitenizi inceledim de.. Gerçekten bu kadar insan için muhteşem bir kaynak oluşturmuşsunuz… Emeğinize sağlık… Hakkınızı helal ediniz…

 12. Emekleriniz için çok teşekkür ederim. Birçok öğretmenimiz için mükemmel bir kaynak oluşturmuşsunuz. Hakkınız helal ediniz.

 13. Merhaba hocam, yeni atanan acemi bir öğretmen olarak sitenizi takip ediyorum. Daha önce ücretli öğretmenlik yaparken de faydalanıyordum şu anda da ilk yorumumu yazıyorum 🙂
  Ders içerikleri ile ilgili bizlere çok faydanız oluyor. Her şey için çok teşekkür eder, çalışma hayatınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

 14. Hocam kolay gelsin. Derslerimizde sizin siteden bolca faydalanıyoruz. Çok Teşekkür ederiz. Bir de siz derslerde öğrencilere konuları yazdırıyor musunuz yoksa kılavuz kitabı ders kitabı haline getirip öğrencilere mi veriyorsunuz. O konu da ne yapıyorsunuz. Malum yazmaya kalksalar müfredat yetişmez.

   • Eba öğretmen klavuz kitabına bakarak öğrenciler için içerikleri bir kitap haline getirip ya da sizin içeriklerden de faydalanarak sonra onları fotokopi ile çoğaltıp öğrencilere dağıtsak nasıl olur?

    • Olur hocam neden olmasın. Alt yapı imkanlarınıza göre alternatif yollar bulabilirsiniz. Bende BT sınıfı olduğundan ihtiyaç duymadan direk site üzerinden etkinlikleri yaptırabiliyorum. Yaptıramadığım yerlerde mecburen çıktı alıp sizin yöntemi uyguluyorum. Sizde kendi şartlarınıza uygun olarak bir yöntem belirleyebilirsiniz.

 15. Emeğinize sağlık. Dersleri sizin sıralamanızla yapıyorum. İnanılmaz kolaylık oldu. Müteşekkirim.

  • Teşekkür ederim hocam. Birebir kendi uyguladığım gibi verdim. Olur da yetişmeyen konular olursa veya bir derste süre artar ve yapacak etkinlik bulamazsanız lütfen ilgili etkinliklere yorum olarak bırakın. Görüşlerinize göre düzenlemeye çalışırım.

 16. hocam afyonda bilişim tek. öğretmeni olarak görev yapıyorum. 2 senedir sitenizde yer alan materyalleri derslerimde kullanıyorum. çok güzel ve her geçen gün gelişen siteniz için ve emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

  • Çok teşekkür ederim hocam. Tam yorulup sıkıldığım anda sizin yorumları okuyunca tekrar gaza gelip yeni şeyler eklemeye veya içeriği daha güzel vermeye çalışıyorum. Umarım sizlerin ve öğrencilerin işine yarıyordur.

 17. Çokgenlerin İç Açıları Nasıl Hesaplanır? projesinin ayrıntılarını paylaşır mısınız?

  • Hocam tercih komisyonunda görevliyim site ile ilgilenemiyorum. Görev bittikten sonra genel düzenleme yapacağım o ara eklemeye çalışırım mail üzerinden tekrar hatırlatabilirsiniz.

 18. Mehaba hocam. Abim blogunun temasını güncelledi de bir sorunu varmış. Siteye girildiğinde paylaşılan yazılara sadece başlıklara tıklandığında giriliyor. Resimlere tıklandığında yazılara girmiyor ve resimlere link vermiyor tema. Bunu nasıl düzenleyebiliriz. Özellikle slider ve yayın akışı kısımlarında bu sorun var. Teşekkürler.

  Site linki: http://www.technologgenc.club/

  • Evet inceledim alttaki yazılarda sıkıntı yok onlarda resime tıklayınca da giriyor. Slayt bölümündeki üst kısımda hata var. Tema kaynaklı bir hata tema kodlarını inceleyerek çözebiliriz yada ilgili temanın sahibine mesaj atarsanız güncelleme yapacaklardır.

 19. Merhaba Özgür Bey bilişim teknolojileri öğetmeni olarak lisede btr yapıyorum ve lise mezuniyet töreni için davetiye hazırlamamı istediler…Elinizde psd varmı acaba, yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

 20. merhaba

  gizlimi güvenlimi testi soru sekizde hata var sanırım cvb.yanlış olabilir.

  iyi akşamlar

 21. Hocam ben 5/C sınıfından Onur Berkay Arslan Abimin sitesini inceleyecektiniz Adsense kabul etmediği için. Değerli envanter: İçerik Yok hatası verdi ve yeniden başvurdu.

  Site adresi: http://www.technologgenc.club

  • Onur aynı blog yazıları ile googleye ait olan blogger üzerinden site açıp başvuru yaparsanız anında onaylanır. Kendi sistemleri olduğundan daha önce bakıp değerlendiriyorlar. Yazı sayısını biraz artırmak lazım birde.

 22. Hocam sitenizden düzenli olarak faydalanmaktayım. Emekleriniz için çok teşekkürler Allah razı olsun. İyi çalışmalar…

 23. Merhaba hocam biz bugün 9:50 kursa geldik saat 11:10 a kadar bekledik kimse yoktu bu hafta yokmuydu kurs?

 24. Merhabalar

  ………………………………..

  Bu yazı site yöneticisi tarafından değiştirildi. İlgili arkadaşa mail yoluyla cevap yazıldı.

 25. Hocam TUBİTAK projeleriyle ilgili anketi nereye göndereceğiz?

  Bide TUBİTAKTA araştırma ödevi olanlar aşağıda öğrencilere tanıtacakmı?

  TEŞEKKÜRLER❤

  • Sitenin sağ tarafında yazıyor anketler oradan doldurabilirsiniz. Haftaya sonuçları ben vereceğim size onları düzenleyip sonuçları fuarda sunacaksınız. Tüm öğrencilerimiz fuarda olacak.

 26. Hocam merhabalar ………………………………….

  Bu yorum site yöneticisi tarafından düzenlendi ve mail olarak yanıt verildi.

 27. Emeğinize sağlık hocam. Hem dersler de hem de kurslarda kaynak bakımından çok faydası oldu.Çok teşekkür ederim. Hocam geçen dönem slaytları bilgisayara indirebiliyorduk bu dönem eklemiyor musunuz ?

  • Hocam slaytlar pdf gibi görüntüleniyordu değiştirdim onları yalnız üzerinde güncelleme yapmam lazım muhtemelen yaz tatilinde yapacağım güncellemeler bittikten sonra indirme linkleirni koyaacğım yoksa iki iş olacak bana. Güle güle kullanın hocam öğrencilere bir kelime fazla öğretebilirsek ne mutlu.

 28. Merhaba hocam. Ben 5/A sınıfından Yusuf Efe. Ben eba kurstan bilişimi seçtim saatleri ogrenebilirmiyim ÇOK ACİL HOCAM ?.

 29. Merhaba hocam ben 5-A sınıfından Yusuf efe. Bizim dün sinavimiz vardı ama vali kar tatili ettiği için yazılı olamadık . Peki bu sınavı ne zaman oluruz?

 30. Öncelikle tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederim. 6. sınıf birinci dönem 2. sınav sorularınızda 15. ve 16. sorularınızın cevabı hatalı hocam. 15’in cevabı …. hücresi olmalı. 16’nın cevabı ……. şeklinde olmalı. Bilginize…

 31. kazanımlara bakıp ben bunu nası anlatcam diye düşünürken her seferinde sitenizden kaynaklara ulaşmak o kadar güzel ki 🙂 emekleriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun gerçekten…

 32. Tüm paylaşımlar için teşekkürler hocam uzun zamandır sitedan faydalanıyorum bir teşekkür etmedğimi farkettim.Emeğinize sağlık öğrencilerimle sitenizin takipçileriyiz.Karamandan selamlar…

 33. MERHABA HOCAM 5. VE 6. SINIFLAR İÇİN ÇALIŞMA KAĞIDI VE ÇALIŞMA KAĞIDI İLE İLGİLİ TEST MEVCUT MU ELİNİZDE. OKULDA BİLİŞİM SINIFI YOK . DERSLER VERİMLİ GEÇMİYOR SINAV YAPMAK ZORUNDAYIM. YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

 34. merhaba hocam biz de yetiştiremedik. Ergenlik Döneminin Sosyalleşme üzerindeki etkileri Atam izindeyiz, bizde matematikçiyiz.Gözlerle Eller Sayısalı Belirler projelerinizden faydalanabilir miyiz. rica etsem göderebilir misiniz teşekkür ederim.

  • Bu sene tübitak biraz şartları ağırlaştırdı. Bizde zor yetiştirdik. Şartlara uygun olmayan projeler insanlara vakit kaybı yaratmamak adına kaldırıldı. elimde olsa paylaşırdım maalesef yok o proje. Facebook grubunda araştırma yaparsanız hazırlanmış birşeyler olduğu gözüme çarpmıştı. Kusura bakmayın yardımcı olamadım. Bu sene yaptığımız projeler arasından bir talebiniz olursa göndermekten memnuniyet duyarım.

 35. Hocam merhabalar. otomatik çiçek sulama projenizin evrağını yollmanız mümkün mü ? Biz de tubitak projesi olarak yapmayı düşünüyoruz da.

 36. tübitak projesi için “vücut hareketleri ile oyun kontrolü” adlı projeniz gibi bir oyun hazırlmayı düşünüyorum. proje amaç yöntemle ilgili belgelerinizi gönderebilir misiniz? mail adresim [email protected]

 37. Hocam,Tubitak 4006 girişi yapıyoruz.Araştırma projeniz içinde şifreler ile ilgiliydi,bununla ilgili paylaşımları fikir vermesi amaciyla birazı paylaşabilir misiniz.Tesekkürler

 38. Tubitak projesi icin ecen yil hazırladığınız boy ölçme projesini bu yıl yapmak istiyorum. 2018 2019 yılına uygun proje girişi için elinizde dokuman var mı hocam?

  • Teşekkürler hocam yayınlanmasını istediğiniz başka paylaşımlarınız olursa yayınlamaktan memnun olurum. iyi çalışmalar dilerim. Gündüz sitenin yönetim panelini açamıyorum yoğun kullanıcı girişi sebebiyle veritabanı hatası oluyor ancak 23.00 dan sonra girip okuyabiliyorum yorumlarınızı geç dönüyorum kusura bakmayın.

 39. Hocam bilgisayarsız kodla Tübitak projesinin ayrıntılarını öğrenip projeyi geliştirmek istiyorum fikir vermek adına detayları paylaşıp yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca bu güzel proje ve çalışmalarınız içinde çok teşekkür ederim

  • Hocam bahsettiğiniz proje aslında Tospaa isimli kodlama oyununa benzer olarak geliştirilmeye çalışıldı. Bir ahşap üzerine alanı çizdik ve küçük ahşaplar üzerine ilerle, sağa dön, sola dön tekrarla vb kodları yapıştırdık. Görevli kişi engelleri koyarak başlangıç ve bitiş noktalarını verdikten sonra oyunu oynayan kişilerin en kısa kod bloğu ile hedefe ulaşması bekleniyor.
   Kısacası http://tospaa.org/ adresinde bulunan kodlama oyununu çevirip ahşaplar üzerinde daha kullanışlı hale getirmeye çalıştık. Takıldığınız yerler olursa [email protected] adresi üzerinden mail atarsanız yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar dilerim.

 40. Özgür hocam merhaba,
  Bir özel eğitim okulunda hafif düzey engelli öğrencilerle çalışıyorum,bilgisayar öğretmeniyim.Bu sene kodlama dersimiz var.Basit düzeyde birşeyler öğreniyoruz.Tuşyarat seti aldık,ve Tübitak projelerine katılmak istiyoruz.İzniniz olursa sizin proje fikirlerinizden yararlanmak istiyorum.

  • Tabi ki hocam dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Yardımcı olabileceğim herhangi bir şey olursa bildirmekten çekinmeyin. Memnuniyetle elimden geleni yapmaya çalışırım.

 41. Oyun Karakteri Olabilir miyiz? konulu bir projeniz var hocam. bu yazınız eksik kalmış oyunla ilgili daha fazla bilgi ve doküman paylaşabilir misiniz

  • Evet hocam yetişmiyor maalesef yazamıyorum yazıları tam. O projede Scratch ve arduino mesafe sensörü kullanarak oyun hazırladık. Oyunu başlatıyoruz mesafe sensörü altındaki kişi zıpladığı zaman ekrandaki karakter de zıplıyor bu şekilde oyuncu gerçekten zıplayarak engelleri aşmaya çalışıyor. Proje başında kuyruk oluyor tüm öğrenciler denemek istiyor. Ayrıntılı bilgiyi boş kaldığımda vermeye çalışacağım yazı içerisinde yine.

 42. Özgür hocam Eğitim yazılımı tasarımı dersi ödevim için hazırlamakta olduğum yazılımda izniniz olursa donanımla ilgili paylaşmış olduğunuz sorularınızı kullanmak istiyorum.

 43. Merhaba. 6. sınıflar için 2. dönem günlük plan bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 44. Hocam Su basmaz projesi için malzemeleri anlayamadım net isim verebilir misiniz veya projenin tam adı nedir bulamıyorum nette

 45. Hocam öncelikle teşekkür ederim paylaşımlarınız için. derslerimde kullanıyorum. hocam code.org daki bazı etkinlikleri bulamıydrum(anna elsa, gumball,starwars vb.) sizin sayfadan resimlere tıklayınca girebiliyorum. code sayfası içinde nereden bulabilirim

 46. Özgür bey merhaba,
  Ben bir bilgisayar öğretmeniyim ve şuanda bende öğrencilerim ile code.org çalışması yapıyorum. Sizin etkinlik kodlarını yayınlamış olmanız öğrencilerimi kolaya yönlendiriyor ve öğrenmek yerine kopya ile çalışmları tamamlıyorlar. Sizden bu eklerinizi sitenizden kaldırmanızı rica ediyorum.

  • Buradan şifreni söylersem eğer şifre vermenin bir anlamı olmaz. Senin hesabına herkes girebilir. Bu sebeple şifrenize sahip çıkıp not alacaksınız. 1 kereye mahsus hafta içi yanıma gelirsen sistemden bakıp söylerim.

 47. Hocam 6.sınıflarda kodlama anlatırken hangi kaynaktan yararlanmak faydalı olur gittiğim bir okulda lab var diğerinde yok teşekkürler

  • Hocam kodlama da en iyi code.org ve scratch oluyor. 6. sınıflarda geçen sene gördülerse code.org üzerinden görmedikleri bir bölüm açabilirsiniz veya sınıfla birlikte EBA üzerinde bulunan blockly yapabilirsiniz. Akıllı tahta veya projeksiyon varsa Basit scratch etkinlikleri yapabilirsiniz. Şunu nasıl yaparım diye sorun öğrencilere onlar yazsın sonra rastgele birini kaldırarak yaptırın zaten ilgisi olanlar evde tekrar edecektir. Keşfet projesi etkinlikleri var onlara da bir göz atın isterseniz.
   Biz mblock aldık onun üzerinden işlemeyi düşünüyoruz 6. sınıflara 1 tane okula aldırıp onda da örnek etkinlikler yapabilirsiniz hocam.

 48. Slm Değerli site sakinleri sizden ricam cok acilen yardıma ihtiyacım var. Hazır bi evlilik scripti ne ihtiyacım var hosting ve alan adım hazır fakat maddi sikintim olduğu için alma gucum yok lütfen
  kod bilen arkadaşlar yardımcı olmalarini rica ederim. Çok aradim scripti fakat odem pilanin paypal oldugu için olmuyor turkiye odeme planı olan yardımci olan arkadasa calisarak parasını öderim inşaat ta calisiyorum ağır iş emeğin ne demek oldugun çok iyi biliyorum. Lütfen beni yanlış anlamayın ben bedavaci değilim. Kesinlikle bu işin ustesinden gelmem gerekiyor enkral.net çok begendigim mukmmel bi evlilik scripti vardı aldım bi arkadasimin sayesinde biraz ugrasti fakat çok buyuk bi scripti fakat paypal odem olduğu için vaz geçtim fakat duzenlenirse olur dedi bilemiyorum insallah bi dost bi kardeşim bana yardım eder inşallah ben cok dostlar çok arkadaslara yardım ettim. İnşallah Rabbim banada yardım eden yuregi güzel insanlarla karsilastirir. Saygı sevgilerimle
  Yılmaz …..

 49. Sayın Öğretmenim , öncelikle emeğinize sağlik..Ben ve öğrencilerim paylaşimlarinizdan faydalaniyor ve takip ediyoruz..Teşekkürlerimizi iletmek istedik..Sevgi ve selamlarimizla

 50. Merhabalar Hocam size canı gönülden biz yeni öğretmenler için rehber olduğunuz için Çok teşekkür ediyoruz çok güzel bir site yapmışsınız başarılarınızın devamını dilerim hocam birde sizin sitenin linkini bizim okula ekliyorum bilginiz olsun ve çocuklara girmesi için teşvik olmaya çalışacam özellikle Word etkinliklerinden çok faydalandım ikinci dönem kodlama konusuna geçecem ama işin doğrusu ilk dönem Word ,Exel , Power Point güzel bir biçimde bitiriyoruz da ikinci dönem robotik kodlamada da nasıl istediğim gibi faydalı olacam bilmiyorum.

  • Güle güle kullanın hocam. Fırsat buldukça etkinlikleri artırmaya çalışıyorum. Robotikle ilgili paylaşımlarımda yakında olacak. Tatilde girerim muhtemelen o etkinlikleri yapabilirsiniz. Ama 5 sınıflara dersim olduğundan ağırlıklı olarak onlara yönelik gireceğim. arduino da biraz zorlanıyor 5. sınıflar ağırlıklı mblock etkinlikleri eklenecek. Umarım işinize yarar.

 51. Özgür hocam, ders anlatırken sizin sitenizden cok yararlanıyorum cok tesekkur ederim emekleriniz için. Ben 1.dönem 1.yazılıyı sizin sitenizden hazırlamıştım, 2. yazılı için paylaşım göremedim, paylaşım yapacak mısınız?

 52. hocam site neden değişti? eski hali daha kullanışlıydı. sağ tarafta ünite ünite ayrılmıştı hafta hafta ilerleyip ona göre ders işliyordum 🙂 eski haline ya da o sıralı şekildeki içeriğe şuan nerden ulaşabilirim?

  • Merhaba hocam ana sayfada çok fazla sorgu olduğunda her girişte cpu kasıyordu. Sınav dönemi birde çok fazla giriş olunca siteye sunucu ile sıkıntı yaşamaya başladık mecburen sadeleştiremeye gidildi. İçerikler aynen duruyor hocam hangi konu işliyorsanız sağ menüden ona tıkladığınızda ders notları, sunumlar, etkinlikler, testler ortada açılmaktadır. Oradan kullanabileceklerinizi seçmeniz gerekiyor.

 53. Hocam ödev yapan ve yapmıyanlara verdiniz artı ve eksi yerinibulamıyarum nerde oldunu anlatırmısınız

 54. Merhabalar Hocam ; ilk önce emeğinize sağlık . Code.org sertifikasını öğrencilere kendiniz mi tasarlayıp veriyorsunuz? Eğer öle ise hazır şablon varsa gönderebilir misiniz rica etsem ?

  • Sitede üyelik sistemi yoğunluktan dolayı kapalıdır. Sadece abone olabilirsiniz. Sitenin sağ tarafında bulunan bölüme mail adresini yazıp abone ol dediğinizde yeni yazılar yazılınca web sitesi size otomatik olarak mail gönderecektir.

 55. Hocam çok teşekkür ederim, böyle bir çalışma hazırladığınız için. Sitenizden mümkün olduğunca faydalanıyorum. Emeğinizi takdir etmek ve iyi dileklerimi iletmek istedim. Elinize, kolunuza sağlık.

 56. Hocam iyi akşamlar bana yardımcı olabilir misiniz ağ topolijilerini elde tasarladığım materyalle anlatmam lazım nasıl bişey yapabilirim

  • Merhaba hocam anlatacağınız kişilerin yaş grubu nedir. Öğrencilere ders mi anlatacaksınız yoksa proje ödeviniz falan mı ona göre yaklaşmak gerekir

 57. Özgür hocam siteniz ve içerikleriniz dersimize çok faydalı oluyor. Ellerinize sağlık iyi çalışmalar 🙂

 58. Hocam ellerinize ve emeğinize sağlık çok verimli bir site olmuş. Yararlandığımız her bilginiz için hakkınızı helal edin.

 59. Biz sınıfımıza bir projeksiyon almıştık projeksiyon bozulunca öğretmenimizin bilgisayarın dan ders işlemiştik

 60. Özgür Bey merhaba, sitenizi ve emeğinizi tebrik ediyorum. Güzel bir çalışma. Ancak 6.sınıflarda kodlamayla ilgili bir kaynak bulamadım problem çözme ve kavramları konularıyla ilgili yani kodlamanın bilgisyaarsız aşamasında anlatılacak giriş konularıyla ilgili içeriğiniz var mı ?

  • Teşekkür ederim hocam. Bu sene kodlama ikinci dönem kesin olarak müfredata girdiğinden araştırmalarımız devam etmekte. Önce birinci dönemin eksikliklerini gidermeye çalışıyorum. İkinci dönem için kullanabileceğiniz tüm alternatifleri paylaşmaya çalışacağım. Bilgisayarsız kodlama için https://ozgurseremet.com/kesfet-projesi-tanitim/ sayfasında tanıtım yapmıştım. Tam aradığınız şey. Detaylı incelerseniz çok işinize yarayacağına eminim.

 61. ÖZGÜR hocam ben bugün okula gelmedim o yüzden çok üzgünüm bana 23 nisan kutlamalarının videosunu atabilirmisiniz

 62. iyi günler çok acil yardıma ihtiyacım var 24 nisan pazartesi yapacağım bilgiye ulaşma ve biçimlendirme konusunun kazanımı olan( Bit ini kullanarak bilgiye ulaşma yöntemlerini açıklar) konu anlatımında etkinlik öreneği ve dökümana ulaşamadım elinizdeki dökümanı [email protected] adresine mail atabilir misiniz ? Lütefen yardımcı olun çok acil

 63. Öğretmenim ben sizin verdiğiniz uygulamaya giriyorum sonra ismimi buluyorum ama ismime basamıyorum çift tıklıyorum yine olmuyo akıllı telefondan girdiğim içinmi olmuyor???

 64. Hocam ben KTÜ Fatih Egitim Fakültesi Bilişim Teknolojileri 3.sınıf ögrencisiyim. Bir dersimiz kapsamında egitsel video çekmemiz gerekiyor bunun için de ögrencilerin yapmakta veya anlamakta zorlandığı bir konu seçmeliyiz. Eğer yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

  • Memnun oldum Esra umarım güzel bir video çıkar ortaya. Benimde aklımda birkaç konu hakkında video çekmek var fakat fazla vakit bulamıyorum. E-Devlet konusunda, İşletim sistemleri konusunda, Donanımların çalışması konusunda drama, Dosya uzantıları konusunda öğrencilerin aklında kalıcılığı artırmak amacıyla video yaparsanız çok iyi bir iş yapmış olursunuz.

  • Teşekkür ederim hocam. Biz bu konulardan uygun olan birini seçip egitsel video yapmaya çalışacağız. Egitsel videoyu size de ulaştırmaya çalışırım. İyi akşamlar hocam.

 65. hocam teoga göre kendiniz bir liste oluşturmuşsunuz ya fen lisesine gidecekler, puanlar felan belirlemişsiniz onu öğrencilerinize gösteriyor musunuz?

 66. Özgür Hocam Scratch ve Code Org Etkinlikleri Arasına Bakarken Scratch Akvaryum Etkinliğinde Birçok Kişi Scratch 2 yi Kuramıyor Dosya Tc de Kendim Bir Link Paylaştım Eğer İzin Verirseniz Bunu Paylaşacağım Böylece Daha Kolay İndirebilirler

 67. hocam akıllı tahtaya atak programı kuracam bu yüzden tahtayı administratör hesabından açmam gerekiyor ama bir türlü yapamadım kullanıcılardan adminstör kullanıcısını seçtiğimde karşıma başka kullanıcı diye yer geliyor kullanıcı adı ve şifre istiyor ne şifre girdiysem kabul etmedi ne yapmam lazım

 68. Hocam yarınki deneme sınavı kaçıncı dersler olacak ona göre o dersteki kitapları getirelimmi

 69. Baba: Perdeyi çekmelidir.
  Anne: Arkasına yaslanmalıdır.
  Çocuk: Sandalyesini değiştirmelidir.

 70. Ben sağlığı seçtim. Çünkü sağlık insan âçısından çok önemlidir.bu nedenle sağlık alanında birçok teknolojik aletler yapılmıştır.Örneğin tomografi, röntken,anjiyografi,ultrason,x ısını cihazları,floroskobi,analiz cihazları,emar cihazı,mikroskop, tansiyon aleti ve benzeri aletler sağlık alanında hastalığa erken teşhis koymada önemli rol oynarlar.

 71. hocam eba ya giremiyorum şifre yenile diyor sizin yanınızamı gelceğiz yoksa kendimizde yapa bilirmiyiz buarada bu babamınki çünkü benimki telefon numarası olduğu için kabul ettmedi

 72. Baba: Dik oturmalı yoksa beli ağrıyabilir.
  Anne: Sırtına destek almalı çünkü sırtı ağrıyabilir.
  Çocuk: Ayağıma altına destek almalı yoksa bacakları ağrıyabilir.

 73. Karnemin iyi gelmesi şartıyla babam bana tablet aldı. Fakat tableti alınca şarjının bozuk çıktığını gördü. Sonra garantiye gönderip, yeni şarj cihazı aldı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*