6. Sınıf – Hafta 17 – Scratch Projem

Merhaba Arkadaşlar, Scratch konularımızı bitirdik. Scratch Projem sayfası öğrendiklerinizle ortaya koyduğunuz güzel ürünlerin paylaşılması amacıyla oluşturulmuştur.

SCRATCH PROJEM NASIL OLMALI

Scratch Projelerimiz Nasıl Olmalı
Scratch Projelerimiz Nasıl Olmalı?

Projelerimize geçmeden önce sizde proje aldıysanız veya yapmak istiyorsanız Yukarıya eklediğim yazıyı inceleyerek proje konunuzu belirleyebilirsiniz.

Ayrıca hazırladığınız projenin hangi şartlara göre değerlendirileceğini de öğrenebilirsiniz.

SCRATCH PROJELERİMİZ

Bu sene sonunda ilimizde yapılan robot yarışmasındaki faaliyetlerim sebebiyle son haftalar okulda olamadım. Dolayısıyla Scratch projelerini toplayamadım, topladıklarımı da inceleyemedim.

Sayfaya örnek olması açısından aşağıya birkaç proje ekleyeceğim. Okul açıldığında projeleri topladıkça ve inceledikçe sayfaya layık olduğunu düşünürsem buradan paylaşmaya devam edeceğim.

SCRATCH İLE TAŞ, KAĞIT, MAKAS OYUNU

Asrın Deniz SAYYAR ve Onur Berkay ARSLAN tarafından yapılan Taş, Kağıt, Makas Oyunu aşağıya eklenmiştir.

Devamı gelecek….

Sizde yukarıdakilere benzer Scratch Projeleri oluşturmak istiyorsanız aşağıya eklediğim link üzerinden Scratch ile Kodlama Eğitimi sayfamı inceleyebilirsiniz.

Scratch İle Kodlama Eğitimi

Açılan sayfadaki yönergeye uygun olarak hareket ederek Scratch ile çok güzel projeler ortaya çıkarabilirsiniz. Daha sonra bu öğrendiklerimiz ile Arduino eğitimlerini alabilir ve Robotik Kodlama alanında kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bizim okulda olmadığınız halde Scratch Projelerinizin bu sayfada yayınlanmasını istiyorsanız İletişim sayfasındaki kanallar üzerinden bana ulaşarak projenizi gönderebilirsiniz. Eğer şartlara uygun ise burada yayınlamaktan memnuniyet duyarım.

VEDALAŞMA

Arkadaşlar haftaya genel tekrar yapacağız ve buradaki projeleri ve yeni koyulacak projeleri inceleyeceğiz.

İki senelik birlikteliğimiz bu hafta ile sona erdi. Keşke 7. ve 8. Sınıflarda da dersimiz olsaydı. Hazır bu kadar kodlama öğrenmişken Arduino vb uygulamalarla daha güzel projeler ortaya koyabilseydik.

Maalesef dersimiz olmadığı için bunları yapamayacağız. Ama bu bilgilerinizi yarım bırakmayın. Sitede bulunan eğitimlerle kendinizi geliştirin.

Teknoloji ve Tasarım derslerinde dersimizle alakalı projeler yaparak arayı kapatmaya çalışın. Ne zaman ihtiyacınız olursa burada olduğumu unutmayın. Kendinize iyi bakın.

5 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*