6. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Hazırlık

6. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Hazırlık sayfasını yeni sisteme göre güncelledim. Elimden geldiğince öğretmenlerin işine yarayacak ve öğrencilerin çalışabileceği bir sayfa yapmaya çalışacağım.

Arkadaşlar bu sınavı ben uygulama olarak yapacağım. Bu yüzden uygulama sınavı örnekleri paylaşacağım fakat sizlerin ihtiyacı olabilir diye bulduğum kaynakların linklerini de ekleyeceğim.

Aşağıda derste işlediğimiz konuların uygulama örnekleri vardır. Sınava girmeden önce buradaki tüm örnekleri yapmanız faydanıza olacaktır.

Yukarıdaki örnek çalışmaları sınav öncesi mutlaka yapmanızı öneririm. Takıldığınız yerler olursa sorabilirsiniz.

Aşağıya geçen senelerde uyguladığım çoktan seçmeli sorular ve online testlerini de ekleyeceğim. Öğrencilerin çalışma esnasında tekrar etmesini sağlayarak yardımcı olacağını düşünüyorum. Hazırsanız başlayalım. Yalnız etkinlikleri benim verdiğim sıraya göre yapmanızı tavsiye ediyorum.


6. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Örneği-1


Diğer sayfalardan bulunan alternatif kaynaklar buradan paylaşılacaktır.

Sitemize destek olmak istiyorsanız aşağıdaki yorum alanından yorum bırakabilir veya yine aşağıda bulunan Facebook vb sosyal medya araçlarında paylaşabilirsiniz. Hatta EBA üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Sınav haftamız bitti. Haftaya 6. Sınıf – Hafta 17 – Scratch Projem konusunda görüşmek dileğiyle. Umarım 100 alırsınız.

18 Comments

  1. Hocam ben sadece 6.sınıf 2.dönem 2.yazılı örneğini yapabiliyorum. Geri kalan cide org. algoritma ve scratch yapamıyorum lütfen yardımcı olun:)

  2. Bilişim teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılıda 6. sınıf 6.soru da hata var cevap b değil d olması lazım lütfen bu hatanıza bakın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*