Bilişim Öğretmeni Evrak Çantası

Bilişim Öğretmeni Evrak Çantası Sayfası, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeninin ihtiyaç duyabileceği tüm evrakların bir arada bulundurulması için oluşturulmuştur.

Yazı içerisinde Kılavuz kitap ve sitemde bulunan içeriklere göre her sene güncelleyeceğim Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planları, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Zümre Tutanakları, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Destekleme ve Yetiştirme Kurs Yıllık planları, Fatih Projesi Bilişim Rehber öğretmeni plan ve evrakları ve talep ettiğiniz diğer evrakları paylaşacağım.

Sayfa evrak eklendikçe sürekli güncellenecektir. Amacım bu yazıyı okuyan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmenleri ihtiyaç duyabilecekleri tüm evrakları buradan bularak mutlu bir şekilde ayrılsınlar. Umarım amacıma ulaşabilirim.


Bilişim Öğretmeni Program Arşivi

Eğer bir Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeniyseniz okulun teknoloji alanında tüm yükü omuzlarınızda demektir. Yıl içerisinde bu kapsamda birçok programa ihtiyaç duyacaksınız. Bende temin etmekte zorlanacağınızı düşündüğüm programları bir araya getirerek sunmaya çalıştım.

Eğer sizde ihtiyaç duyarsanız yukarıdaki sayfadan temin edebilirsiniz. Eğer orada yok ise talepte bulunabilirsiniz.


Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitapları

Bizim en önemli evrağımız kılavuz kitaplarımız arkadaşlar. Basılı olarak dağıtılmayan ama elektronik olarak paylaşılan kılavuz kitaplarımızın mutlaka çıktısını alıp spiral ile basılı hale getirerek masanızın üzerine koymanız gerektiğini düşünüyorum.

Yukarıda verdiğim sayfa üzerinden dersine girdiğiniz sınıfların kılavuz kitaplarına EBA üzerinden ulaşabilirsiniz. Kılavuz kitaplarımızı temin ettiğimize göre diğer evraklarımıza geçiş yapalım.


Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Plan

Yeni müfredat ve kılavuz kitaplar dersimize girmeden önce kendi yıllık planlarımı hep kendim hazırlıyordum. Tüm etkinliklerimi de bu plana uygun olarak hazırlıyordum. Sağolsun arkadaşlar çok ilgi gösterdi ve talepler üzerine artık bu işlem kalıcı hale gelmeye başladı.

Sizde benim planı kendinize uyarlayarak kullanabilir bu sayede hangi hafta ne yaptıracağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız. Çünkü ben plana göre tüm materyalleri de sırasıyla paylaşıyorum. Lafı uzatmaya gerek yok ayrıntıları ilgili evrağın kendi sayfasında paylaşırım.

Yukarıda paylaştığım sayfada Güncel olarak hazırladığım 5. Sınıf ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Yıllık Planlarına ve 7. ve 8. Sınıf Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Yıllık Planlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bireyselleştirilmiş Eğitim Planlarını da ekledim.


Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Zümre Tutanakları

Lütfen zümreleri inceleyelim ve uymayacağımız kararlar almayalım. Eğer benim hazırladığım zümrelerden faydalanırsanız zümrenin gerektirdiği evrakları da burada bulabilirsiniz.

Karar sizin ben kendi yaptığım zümreleri aşağıdaki başlık altından paylaşacağım

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Zümre Tutanaklarını tarihi geldikçe yukarıda verdiğim sayfa üzerinden güncelleyeceğim. Zümrenizi kendiniz hazırlamak için kaynak arıyorsanız geçmiş yıllık planları da buraya ekliyorum. Belki işinize yarar.


Fatih Projesi Bilişim Rehber Öğretmeni Evrakları

Eğer Bilgisayar öğretmeniysek ististanalar hariç otomatikman Fatih Projesi Bilişim Rehber Öğretmeni oluyoruz. Bu alanda aslında elimde çok evrak var fakat en çok plan aranıyor.

Plan sayfası için için ayrı bir sayfa oluşturdum. Elimden geldiğince hazırladığım planları bu başlıktan paylaşıyorum.

Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenlerinin ihtiyaç duyabileceği diğer evrakları ise aşağıya oluşturduğum ayrı bir yazı üzerinden paylaşıyorum.

Yoğunluktan bu sayfaya yeterince evrak ekleyemiyorum ama talepleriniz olursa yazın arkadaşlar elimde mutlaka vardır fakat fırsatını bulup eklememişimdir. Talep olursa ilgili evrağıda eklerim.


Bilişim ve İnternet Kulübü Evrakları

Arkadaşlar yaz içerisinde de dediğim gibi normalde BTR görevi aldığımızdan pek sınıf ve kulüp faaliyetleri yapmıyoruz. Fakat gelen talepleri görünce yardımcı olmak adına bu başlıkta da evrak paylaşımı yapmaya karar verdik.

Yazı içerisinde Bilişim ve İnternet kulübü Yıllık planı ve aylık çalışma raporlarına ulaşabilirsiniz.


Bilişim Teknolojileri ve Yazılım DYK Planı

Diğer branşların kurs planları hazır olarak Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesinde yayınlanıyor. Fakat biz eğer şanslıysak ve kurs açabildiysek kendi planımızı kendimiz yapmamız gerekiyor.

Bizim kurslarımız Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında Destekleme alanında sayıldığından plan hazırlarken Müfredat kazanımlarına uygun olarak kazanım yazmamız gerekiyor.

Not: DYK Kursları 5-6-7 sınıflarda kalktığından ve dolayısıyla bizim alanda artık DYK yapılamayacağından dolayı bu sayfa artık güncellenmeyecek olup sadece arşiv amaçlı bırakılmıştır.


Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planlar

Yeni müfredat ve kılavuz kitaplar ile bu evrağı hazırlamaktan kurtulduk. Yani artık her hafta Günlük Plan hazırlamıyoruz. Çünkü kılavuz kitabımız var ve bu kılavuz kitap Günlük Plan yerine geçiyor. Bu yüzden yukarıda size kitabın çıktısını alıp masanızın üzerine koyun demiştim.

İhtiyaç yok ise bu evrağı neden paylaşıyorsun?” sorusunu duyar gibiyim. Bizim işimize yaramıyor ama Stajyer Öğretmenler veya Üniversitede okuyan öğrenci arkadaşlar örnek günlük planlara ihtiyaç duyabiliyor.

Onların işine yarar diye buradan eski günlük planlarımı da paylaşıyorum.

Yukarıdaki günlük planlar 1. dönem konuları için oluşturulmuştur. Bu arada bu planları hazırlarken Günlük Planlarda Kullanılacak Değerler yazısı da yazmıştım. Sonra bu durumda değişti tabi ama sayfada link olarak kalsın.

Bunlar ise 2. Dönem konuları için oluşturulmuştur. Tekrar hatırlatayım bu planları artık kullanmıyoruz. Eski planlardır. Belki işinize yarar diye ekliyorum. Düzenleme ve güncelleme talep etmeyiniz.


Soru Analizi ve Sınav Başarı Değerlendirmesi

Arkadaşlar bu evrağı eskiden müdür bey istediği için yapmış ve tüm okulun öğretmenlerinin uygulamasını sağlamıştım.

Artık sınavlarımı Google Form üzerinden yaptığımdan her türlü analizi buradan yapabiliyorum. Sayfaya başka öğretmen arkadaşlar girdiğinden silmek istemedim. Muhtemelen uyarlayarak liselerde falan kullananlar oluyor. Bu yüzden aynen ekliyorum.

Başka bir evrak aradınız ama bulamadınız mı? Muhtemelen elimde var fakat talep olmadığı için yüklememişimdir. Site üzerinden tek başıma çok fazla yere yetişmeye çalışıyorum. Muhtemelen fırsatım olmamıştır. Eğer talebiniz olursa mutlaka üzerinde çalışıp eklerim.

Evraklarım umarım işinize yarar arkadaşlar, Görüş ve önerileriniz benim için çok önemli yazmaktan çekinmeyin. Faydalı olması dileğiyle.

44 Comments

 1. 2021-22 Eğitim öğretim yılı için 6.sınıf günlük planı sitede yok mu acaba? eskileri vardı.

 2. Hocam merhabalar. 7. Sınıf seçmeli bilişim dersi ile ilgili 5. Ve 6. Sınıflarda yaptığınız gibi hafta hafta günlük plan veya islenecekleri ana sayfada yayınlamayi düşünüyor musunuz. Ya da onlarda yıllık plandaki yazdıklarınızı nasıl işlediğinizle ilgili bilgi verir misiniz hafta hafta.

  • Hocam normalde hazırlayacaktım fakat bilişimle üretim kapsamında değişebilir diye hazırlamadık. Şimdi günlerce oturup hazırlasak seneye hiç olabilir evraklar. Önümüzü göremeyince kısıtlı enerjiyi değişecek içeriklere kullanmak istemiyorum açıkçası. 7. Sınıflar için piyasada çıkmış kitap var dilerseniz ondan faydalanabilirsiniz. Olurda bir değişiklik olursa o zaman kesin içerik oluşturup yayınlarım. Ama dediğim gibi şimdi yapıp seneye çöp olmasını istemiyorum 🙁

 3. merhaba hocam. aylık raporlara tıkladığımızda belgeler yok. link oluşmuyor. indirme yapamıyoruz bilginize.

  • Gördüm hocam son wordpress güncellemesinden sonra bazen yapar oldu bu şekilde sorunu çözemedim. Şuan çözüm sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle demek. Bu şekilde linkler aktif hale geliyor. Uyarı için çok teşekkür ederim.

   • iyi günler hocam.sene sonu zümre bakıyorum sayfanızda bulamadım.varsada linki gözükmüyor.teşekkür ederim.yıllık planları indirdim.elinize sağlık.

 4. hocam yeni atandım ve sizin pylaşımlarınız sayesinde çoğu stresten kurtuldum gerçekten çok sağ olun hakkınızı hela edin çok tesekkür ederim :]

  • Helali hoş olsun hocam. Her sene yeni atanan veya ücretli başlayan arkadaşlar çok memnun kalıyor. Zaten bambaşka bir ortama giriyorlar bir sürü sorumluluk yükleniyor. O zor süreçte bizde elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Geri dönütlerin bu şekilde gelmesi mutluluk verici. İyi dersler diliyorum çocuklara selamlar hocam 🙂

 5. Hocam hepsi için emeğinize sağlık. Acaba kulübü evrakları da paylaşabilir misiniz? Genellikle bize bilişim ve internet kulübünü veriyorlar.

 6. Harikasınız, çalışmalarınızı paylaştığınız için teşekkür ederiz hakkınızı helal edin Özgür Hocam

 7. Özgür Hocam Sitenizden çok yararlanıyorum, hakkınızı helal edin. Emekleriniz için çok teşekkürler…

 8. Merhaba hocam, bu sene okul idaresi tüm branşların günlük plan hazırlaması gerektiğini söyledi, kılavuz kitaplar olmadığı için. Bu paylaştığınız günlük planlar 2019-2020 eğitim öğretim yılı için uygun mudur? Sizin yıllık planlarınızdan faydalanıyorum, emekleriniz ve rehberliğiniz için teşekkürler.

  • Kazanımlar değişti hocam. Orada verdiklerim eski kazanımlara göre hazırlanmış etkinlikleri içeriyor. İdare günlük plan istiyorsa kılavuz kitaba bakarak biraz kısaltıp oluşturabilirsiniz hocam. Hatta direk çıktı alıp altına imza açın derim ben yine de siz bilirsiniz.

   • Peki hocam bir bakayım, kılavuza göre uyarlarım veya belki internette bulabilirsem kılavuza uygun onlardan faydalanırım artık. Teşekkürler.

    • Hocam artık günlük plan hazırlamıyorum. Çünkü kılavuz kitaplarımız günlük kitap yerine geçiyor. Tüm etkinliklerimi değiştirerek kılavuz kitap uyumlu hale getirdim bu yüzden.

 9. Özgür hocam, işimizi fazlasıyla kolaylaştırdığın için çok teşekkür ederim. Başarılarının ve çalışmalarının devamını dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*