Merhaba Arkadaşlar, her zaman olduğu yine tüm samimiyetimle bir yazı kaleme almaya çalışacağım. 2014 yılında bu web sitesini sadece kendi öğrencilerimle yaptıklarımızı paylaşabilmek için oluşturmaya başlamıştım. Fakat bir süre sonra oluşturduğum kaynaklara her yerden girişler olmaya başladı.

Bu kadar öğrenci ve öğretmene kaynak olmaya başlayınca üzerimdeki sorumluluk daha fazla arttı ve daha fazla içerik eklemeye çalıştım. Süreç içerisinde eksikliklerim mutlaka oldu ama siz değerli zümrelerimin görüşleri sayesinde en iyi hale getirmeye çalıştım. Tabii bu arada;

-Hocam sitene banner hazırladım içimden geldi,
-Hocam kendi hazırladığım sunularımı gönderiyorum işinize yarar belki,
-Hocam hazırladığım sorularımı da kullanabilirsiniz,
-Hocam bu projemi de paylaşabilirsiniz…
diyerek gönderdiğiniz içerikler sayesinde sitemizi kocaman bir kaynak site haline getirdik.

Bugün Web Sitemiz öğrenci içeriklerinden, doktora tezlerine, üniversite öğrencileri projelerinden, bilişim alanında kitap yazarlarına kadar bir çok kişinin kaynak sitesi haline sayenizde gelmiştir.

Sizin geri dönütleriniz olmasa, desteğiniz olmasa birçok web sitesi gibi bir süre açık kalıp belki yok olup gidecekti. Bu yüzden katkı sağlayan tüm zümrelerime teşekkür ediyorum.

PEKİ BU KADARI YETERLİ Mİ?

Yıllardır dersimizin ne kadar önemli olduğunu tüm kesimlere anlatabilmek, ders içerikleri üreterek tüm bilişim öğretmenlerine rehberlik yapabilmek, farklı sorunlarla karşılaşan öğretmen arkadaşlarımın sorunlarına çözüm bulabilmek gibi birçok amaç için durmadan çalıştım. Bu çalışmalarımı yaparken aynı kaygıları taşıyan benimde üyesi olduğum Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği‘nden bahsetme zamanı geldi.

BTE Derneği

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ

Derneği kısaca anlatmaya çalışırsak tek amacı olan ülkemizde Bilişim Teknolojileri Eğitiminin gelişmesi için bir araya gelmiş gönüllülük esasına göre çalışan, sadece ellerini değil bedenlerini taşın altına koyan vefakar arkadaşlarımızın topluluğudur.

Ben burada dernek üyelerinin sizler için neler yaptıklarını teker teker anlatmayacağım. Zaten anlatmak istesem buraya sığmayacaktır.

Sayfanın en üstünde bahsettiğim gibi bu siteyi birlikte kocaman bir site haline getirdik. Ben hiç talep etmeden birçok arkadaş ellerinden geldiğince destek oldular. Eminim ki bu arkadaşlar kendileri için gece gündüz çalışan bu dernekten haberdar olursa ellerinden gelen desteği buraya da vereceklerdir.

NASIL DESTEK OLABİLİRİM?

Arkadaşlar öncelikle derneğimizin çalışmalarını incelemeye alın. Web sayfasından, Sosyal Medya sayfalarından takip ederek çalışmalarını mutlaka takip edin. Ben üyesi olmadan önce yaklaşık 1 sene boyunca çalışmalarını takip ettim. Sizde mutlaka takip edin.

Yukarıda verdiğim bağlantıları kullanarak Derneğimizi yeterince takip ettiğinizde muhtemelen sizde aramıza katılmak isteyeceksiniz. Eğer dernek çalışmalarına katkı sağlayacağınızı düşünüyorsanız derneğimize üye olabilirsiniz. Eminim birlikte daha hızlı yol alacağız.

Siz de aramıza katılmak isterseniz yukarıdaki butona tıklayıp web sayfamızı ziyaret ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Referans olarak beni yazabilirsiniz.

Üye olarak aramıza katılmasanız da en azından çalışmalarımızı takip ederek eksik gördüğünüz çalışmaları bize bildirebilirsiniz, görüş ve önerilerde bulunabilir, ağırlık verilmesi gereken çalışmalara bizleri yönlendirebilirsiniz.

Ama üyesi olmaktan gurur duyduğum BTE Derneği’nin çatısı altında siz değerli zümrelerimi de görmenin beni mutlu edeceğini bilmenizi isterim.

Yazıyı elimden geldiğince kısaltmaya çalıştım. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Kafanıza takılan sorular olursa İletişim sayfası üzerinden yorum bırakabilir veya orada verilen iletişim kanalları üzerinden (Facebook, İnstagram, Mail) özel olarak yazabilirsiniz. En kısa sürede döneceğimden hiç şüpheniz olmasın.

Sağlıcakla Kalın.

Özgür ŞEREMET / Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni