5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Hazırlık

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Soruları sayfasından çalışarak yazılıda 100 Almak ister misiniz? İnteraktif Testler ile kendinizi deneyin. 

Bu sayfa Bilişim Yazılısında karşınıza çıkabilecek tüm soruların interaktif şekilde size sunarak Sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı amaçlamaktadır.

Arkadaşlar hoş geldiniz. Bu yazıyı okuduğunuza göre 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı tarihi geldi çattı diyebilirim. Hiç panik yapmayın aşağıya sınava hazırlanmanız için size lazım olabilecek tüm içerikleri sırasıyla ekledim. Kapsamlı bir yazılıya çalışma sayfası hazırladım. Yazıları okuyarak mantığına göre sırasıyla giderseniz Yazılıdan çok yüksek puanlar alabilirsiniz.

Sayfa içerisinde daha önce hazırladığım aşağıdaki testeler vardır. Konu akışına göre ilerlemeniz tavsiye edilmektedir.

Kısacası Sınav hazırlamak istiyorsunuz soruya ihtiyacınız var ise veya sınavınız var ve yüksek puan almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Yani bu sayfa 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Soruları denince aklınıza gelebilecek tüm kaynakların bir arada bulunması için hazırlanmıştır.

Aşağıya başlıklar altında İnteraktif yani site üzerinden çözebileceğiniz online testler ve şimdiye kadar yaptığım gerçek 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Sorularını ekleyeceğim.

Doğru duydunuz geçen senelerde kullandığım sınavı olduğu gibi buraya ekleyeceğim. 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı için hazırladığım ilk yazılı örneğini aşağıya ekledim. Testi yaptıktan sonra diğer örneklerimizi için sayfaya geri dönmelisiniz.

Hazırsanız başlayalım. Yalnız etkinlikleri benim verdiğim sıraya göre yapmanızı tavsiye ediyorum.

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Örneği-1

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Örneği

Yazılı hazırlamak veya yazılıya hazırlanmak için ilk faydalanabileceğiniz interaktif test yukarıda paylaşılmıştır. Testi sınav havasında cevaplayarak anında yazılıdan kaç aldığınızı, doğru ve yanlış cevaplarınızı öğrenebilirsiniz. Yeni müfredata birebir uyumlu olarak hazırlanmıştır.

Birinci Yazılı Örneğimizi tamamladıysanız o halde yazımızı okumaya devam edin diğer kaynakları da sırayla paylaşacağım.

Adım adım gidelim arada sizlere sorular soracağım. Yanıtlarınızı içtenlikle vererek devam ediniz.

Bir soru mesela az önce 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri Testi Çözdünüz. İlk testimizdi nasıl geçti? Yüksek puan alabildiniz mi?

Eğer kendinizi 5. Sınıf Bilişim 2. Dönem 2. Yazılısına hazır hissediyorsanız, ben bu işi kaptım sınavdan 100 alırım diyorsanız işte size deneme fırsatı.

Hemen bu yazının altına uyguladığım gerçek yazılı sınavını ekliyorum. Bakalım siz benim öğrencim olsaydınız sınavdan kaç alacaktınız?

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Gerçek Sınav

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Gerçek

Kaç Aldınız sınavdan? Kolay mıydı, Zor muydu?

Evet soruları yine yanıtlayalım. Eğer cevabınız 100 ise tebrik ederim sizi gidip dinlenebilirsiniz.

Yani Yukarıda verdiğim 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 2. Yazılı Sorularını ve 5. Sınıf Bilişim 2. Dönem 2. Yazılı uygulanmış gerçek sınavımı çözdünüz ve 100 aldınız. O halde zeki bir öğrencisiniz ve konuları da düzenli olarak takip etmişsiniz demektir.

Ama eğer 100 alamadıysanız veya ben çok sağlamcı biriyim vaktimde var daha fazla soru görmek daha fazla test çözmek istiyorum diyorsanız o zaman aşağı doğru okumaya devam edelim.

Buraya kadar okuyarak ve etkinlikleri yaparak geldiniz hala test çözmek ve eksiklerinizi tamamlamak istiyorsunuz fakat şimdilik elimde soru kalmadı. Yeni testler oluşturduğumda buradan sizinle paylaşacağım.

2. Dönem Kodlamaya ait olan konularımız bazı okullarda farklı olarak işlenmektedir. Ben yukarıda oluşturduğum testlerde kılavuz kitaba uygun olarak hareket etmeye çalıştım.

Diyelim ki başka bir okuldasınız ve 2. Dönem Boyunca öğretmeniniz size Code.org etkinlikleri yaptırdı. O halde sınavda da Code.org etkinliklerinden sorular soracaktır. Bu sınava hazırlanmak için testimiz yok mu?

Tabiki var hemen aşağıya ekliyorum.

Code.org Yazılı Örneği

Yukarıya Code.org için hazırlanmış 5. Sınıf Bilişim 2. Dönem 1. Yazılı Örneği ekledim. İhtiyaç olursa daha fazla ekleyebilirim. Şimdilik yeterli olduğunu düşünüyorum.

Peki müfredat dışı sadece Code.org mu işleniyor. Sizin öğretmeniniz başka bir program yani Scratch programı da işlemiş olabilir. O halde sınava hazırlanmak için Scratch sorularına ihtiyacımız olacak. Panik yapmayın onuda aşağıya ekliyorum.

Scratch Yazılı Örneği

Yukarıya Scratch için hazırlanmış 5. Sınıf Bilişim 2. Dönem 2. Yazılı Örneği ekledim. İhtiyaç olursa daha fazla ekleyebilirim. Şimdilik yeterli olduğunu düşünüyorum.


2. Dönem 1. Yazılı Soruları

İkinci sınavlara hazırlanıyorsanız eğer unutmayalım ki tüm dönemi kapsayacak sorular çıkabilir. Yani 1. Yazılı için hazırlanmış bir soru 2. Yazılıda da karşınıza çıkabilir. Bu yüzden eğer vaktiniz var ise aşağıdaki sayfayı ziyaret ederek 1. Yazılı konularını da gözden geçirmeniz sağlıklı olacaktır.


Şimdilik tüm testlerimiz bu kadar. Bu kadar soruyu hakkını vererek çözdüyseniz gerçekten tebrik ediyorum. Sınavdan 100 almaya çok yakınsınız demektir. Yeni testlerim oldukça belli bir düzene göre eklemeye devam edeceğim.

İnternette 5. Sınıf Bilişim 2. Dönem 2. Yazılı Test vb arama yaptığınızda karşınıza bir sürü kaynak çıkacaktır. Belki benim siteyi hiç görmeyeceksiniz bile sonuçlar arasında.

Çünkü sadece interaktif test üzerine çalışan bütün derslerin sorularını sitesinde bulunduran siteler var. Bu sitelerin alt yapıları güçlü fakat testleri çözmeye başladığınızda müfredat dışı konular olduğunu görebiliyorsunuz. Yani gereken özen verilmeden hazırlanmış testler oluyor genelde.

ozgurseremet.com sitesinin avantajı sadece Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alanında içerik üretmesi sebebiyle müfredata hakim olarak sorular hazırlanıyor. Sürekli güncelleniyor. Yani kaliteli bir içerik vermeye çalışıyorum fakat arama yapınca çıkacak mıyız orasını bilemem.

Şu yazıyı oluştururken dahi diğer sitelerde olduğu gibi interaktif testin linkini verip alın buradan çözün diyebilirdim.

Fakat bu yazıyı okurken sanki karşınızda sizinle konuşuyormuş gibi olmayı tercih ettim. İçeriği ve yazıları buna göre dizayn etmeye çalıştım.

Umarım sitemiz arama yapıldığında ilk sayfada hatta üstlerde çıkar ve herkes Bilişim alanında hazırlanmış kaliteli içeriklerle tanışır diyorum.

Bu konuda destek olmak istiyorsanız aşağıdaki yorum alanından yorum bırakabilir veya yine aşağıda bulunan Facebook vb sosyal medya araçlarında paylaşabilirsiniz. Hatta EBA üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Sınav haftamız bitti. Haftaya EBA Kodlama Blockly Etkinliğine devam edeceğiz. Umarım 100 alırsınız.

20 Comments

  1. Hocam çok güzel ve çok kolay test hazırlamışsınız kimse yapamasın tamam mı çok kolay açayip hiç doğru yapamadım sınavdan 10 aldım sağlun

  2. hocam son soruda bi yanlışlık var galiba? Cevabın B şıkkı olması gerekirken A yapmışsınız.

  3. Hocam merhabalar soruların bazılarında kafam karıştı sonradan düşününce anladım çok teşekkürler hocam ☺️☺️

  4. merhaba 5. soruda ya basketbolculardan biri oyunda sakatlanırsa ve çıkmak zorunda kalırsa?

  5. Öncelikle testlerini güzel hazırlamışsın fakat şöyle bir sorun var testleri kontrol edebilecek bir cevap anahtarı yok bunu düzeltirsen hiçbir sorun yok Başarılarının devamını dilerim tebrik ederim

  6. İlkbaşta teslerini güzel hazırlamışsın tebrik ederim fakat testlerinin cevap anahtarı yok yanlışımızı doğrumuzu kontrol edemiyoruz eğer bu sorunu düzeltirsen daha güzel olacak tebrik ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*