2015 Yılında ayağımın kırılıp eve mahkum olduğum dönemde sıkıntıdan içerik eklemeye başladığım ozgurseremet.com sizlerin desteği ile kocaman bir Bilişim Teknolojiler ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi haline gelmiştir.

Her şerde bir hayır vardır sözünü sanırım bu olay doğrulamakta eğer ayağım kırılmasaydı böyle bir site olmayacaktı.

İçerikleri oluştururken en başta kendi öğrencilerime bu kazanımları nasıl daha iyi verebilirim diye düşünüyor, en faydalı olabilecek şekilde içeriklerimi oluşturuyor ve sizlerle paylaşıyorum. Yorumlarınızda belirttiğiniz fikirleri anında değerlendiriyor ve içerikleri en iyi hale getirmeye çalışıyorum.

2001 Yılında Atatürk Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar / Yazılım Bölümünde eğitime başlayarak hayatıma giren Bilişim Teknolojileri, 2006 yılında başladığım Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümünü okuyarak hayatımda vazgeçilmez bir yer almıştır.

2010 Yılı Marmara Üniversitesi Mezuniyet Yılı

Bilgi ve deneyimlerimi genç nesillere aktarabilmek için Sivas-Mimar Sinan İlköğretim Okulunda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni olarak 2010 yılında göreve başladım.

2010 Yılı Mimar Sinan İlköğretim Okulu
2011 Yılı Mimar Sinan İlköğretim Okulu

Üç sene çalıştığım okulum dönüşüm sonrası ilkokul olduğundan 2013 yılında ayrılarak Sivas’ın en büyük ve kaliteli eğitim veren orta okullarından biri olan Selçuk Ortaokulunda göreve başladım.

2013 Yılı Mimar Selçuk Ortaokulu

Burada 2 sene idarecilik yaptıktan sonra tekrar derslerime döndüm ve Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni olarak çalıştım.

2018 Yılı Selçuk Ortaokulu

1 Eylül 2019 Tarihi itibariyle ilimizde Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi kuruldu. Bu kurum Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir proje olarak hayata geçti. Proje onlarca Tasarım Beceri Atölyesinin bir arada bulunduğu ve il genelindeki tüm okulların faydalanması için hizmete giren bir kurumdur. Ayrıca Bilim Sanat Merkezlerine benzer yapıda çalışan bir kurumdur. Türkiye’de ilk olduğu için açıklama gereği hissediyorum.

Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi
2019 Yılı Sivas Yetenek ve Beceri Merkezi

Ben bu merkezde 1 Eylül 2019 Tarihi itibariyle Robotik Kodlama Eğitim Lideri olarak görev yapmaya başladım. Halen burada görev yapmaya devam ediyorum.


Yıllardır Bilişim Teknolojileri ve Yazılım sektörü içerisinde hem öğrenci olarak hem öğretmen olarak bulunduğumdan eğitimlerimi oluştururken hem öğrenci gözüyle hem öğretmen gözüyle baka bilmekteyim.

Çağımızın gereklerine uygun olarak derslerimde Kodlama konularına ağırlık vermeye çalışıyor, kullanabildiğim tüm araçları kullanmaya beğendiklerimi de sizlere önermeye çalışıyorum.

Ayrıca 2 saatlik ders içerisinde mükemmel bir kodlama eğitimi veremeyeceğimiz için öğrencilerimizin ders dışı olarak yapabilmesi ve kendilerini geliştirebilmesi için Code.org, Scratch, Arduino gibi kodlama alanlarında etkinlikler oluşturuyor ve rehberlik yapmaya çalışıyorum.

Şimdilik hakkımda anlatacaklarım bu kadar. Benimle Özgür ŞEREMET İletişim Sayfası üzerindeki kanallar üzerinden istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

Özgür ŞEREMET hakkında 581 makale
1987 Sivas Doğumlu olup Sivas Selçuk Ortaokulunda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni olarak görev yapmakta. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi Yazarı.