2015 Yılında ayağımın kırılıp eve mahkum olduğum dönemde sıkıntıdan içerik eklemeye başladığım ozgurseremet.com sizlerin desteği ile kocaman bir Bilişim Teknolojiler ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi haline gelmiştir.

Her şerde bir hayır vardır sözünü sanırım bu olay doğrulamakta eğer ayağım kırılmasaydı böyle bir site olmayacaktı.

İçerikleri oluştururken en başta kendi öğrencilerime bu kazanımları nasıl daha iyi verebilirim diye düşünüyor, en faydalı olabilecek şekilde içeriklerimi oluşturuyor ve sizlerle paylaşıyorum. Yorumlarınızda belirttiğiniz fikirleri anında değerlendiriyor ve içerikleri en iyi hale getirmeye çalışıyorum.

2001 Yılında Atatürk Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar / Yazılım Bölümünde eğitime başlayarak hayatıma giren Bilişim Teknolojileri, 2006 yılında başladığım Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümünü okuyarak hayatımda vazgeçilmez bir yer almıştır.

Bilgi ve deneyimlerimi genç nesillere aktarabilmek için Sivas-Mimar Sinan İlköğretim Okulunda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni olarak 2010 yılında göreve başladım.

2010 Yılı Mimar Sinan İlköğretim Okulu
2010 Yılı Mimar Sinan İlköğretim Okulu

Üç sene çalıştığım okulum dönüşüm sonrası ilkokul olduğundan 2013 yılında ayrılarak Sivas’ın en büyük ve kaliteli eğitim veren orta okullarından biri olan Selçuk Ortaokulunda göreve başladım.

2010 Yılı Mimar Selçuk Ortaokulu
2013 Yılı Mimar Selçuk Ortaokulu

Burada 2 sene idarecilik yaptıktan sonra tekrar derslerime döndüm halen burada Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni olarak çalışmaktayım.


Yıllardır Bilişim Teknolojileri ve Yazılım sektörü içerisinde hem öğrenci olarak hem öğretmen olarak bulunduğumdan eğitimlerimi oluştururken hem öğrenci gözüyle hem öğretmen gözüyle baka bilmekteyim.

Çağımızın gereklerine uygun olarak derslerimde Kodlama konularına ağırlık vermeye çalışıyor, kullanabildiğim tüm araçları kullanmaya beğendiklerimi de sizlere önermeye çalışıyorum.

Ayrıca 2 saatlik ders içerisinde mükemmel bir kodlama eğitimi veremeyeceğimiz için öğrencilerimizin ders dışı olarak yapabilmesi ve kendilerini geliştirebilmesi için Code.org, Scratch, Arduino gibi kodlama alanlarında etkinlikler oluşturuyor ve rehberlik yapmaya çalışıyorum.

Şimdilik hakkımda anlatacaklarım bu kadar. Benimle Özgür ŞEREMET İletişim Sayfası üzerindeki kanallar üzerinden istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

Özgür ŞEREMET hakkında
1987 Sivas Doğumlu olup Sivas Selçuk Ortaokulunda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni olarak görev yapmakta. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi Yazarı.