Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planlar

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planlar sayfası geçmiş yıllarda hazırladığım bir sayfadır. Yeni müfredat ve kılavuz kitaplarımızın yayınlanması sebebiyle artık ihtiyacımız kalmamıştır.

Fakat bazen üniversite öğrencilerine ders anlatımlarında vb lazım olduğu için sayfadan kaldırmadım. Eskiden kullandığımız Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planlar çalışmalarımı aynen bırakıyorum. Umarım işlerine yarar.


Yeni Eğitim Öğretim yılı hepinize hayırlı olsun. Bilindiği üzere yeni müfredat ile bu seneye başlıyoruz. Malum müfredat yenilendi dolayısıyla yıllık planlar ve günlük planlarda yenilendi. 5. Sınıflara bu sene bizle birlikte tüm branşlar günlük plan hazırlayacak. Dolayısıyla okul müdürleri plan konusunda bizleri sıkıştırabilir. Bu sebeple yeni planların yapılmasını bitirmiş bulunmaktayım.

1. DÖNEM GÜNLÜK PLANLAR

Yeni müfredatla birlikte günlük planlara Değerler Eğitimi geldiği için üzerinde çalışmalar biraz zaman aldı. Kendi derslerimde kullanacağım günlük planların 1. dönem için geçerli kısmını bitirdim. Bu kapsamda aşağıya 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi günlük planlarını ekliyorum.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planlar

Yukarıdaki resim örnek olarak verilmiştir. Aşağıda paylaşılan PowerPoint belgesini indirerek günlük planı kullanabilirsiniz.

5. SINIFLAR YENİ MÜFREDAT GÜNLÜK PLANLARI – 18 HAFTA

Planlar sayfada çok fazla yer kaplamaması için PowerPoint belgesi olarak paylaşılmıştır. Ama merak etmeyin A4 sayfa boyutlarında yapılmıştır. Görünmez ise sayfayı yenileyiniz. 

Yukarıdaki günlük planı indirdikten sonra kişisel bilgilerinizi, okul bilgilerinizi ve dersin işlenişi ile ilgili verilen bilgileri kontrol etmeyi unutmayınız. Sonuçta hepimiz aynı şekilde ders işleyemeyiz. Son olarak benim eklediğim değerleri değiştirmek veya kendi ders işleyişinize göre değer eklemek istiyorsanız aşağıdaki tablodan faydalanabilirsiniz.

Değerler Eğitimi

Kendi planlarını yapmak isteyen arkadaşlar üstteki benim planlardan veya aşağıda paylaştığım müfredat çalışmaları sırasında yapılan taslak günlük planlardan faydalanabilirler.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Günlük Plan Çalışmaları (Taslaklar)

5.1 Bilişim Teknolojileri Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.2 Etik ve Güvenlik Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.3 İletişim, Araştırma ve İşbirliği Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.4 Ürün Oluşturma Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

5.5 Problem Çözme ve Programlama Ünitesi Günlük planlarını indirmek için tıklayınız.

Not: Yukarıdaki paylaşımlar taslak çalışmalardır. Yeni müfredat çalışmalarında yapılmıştır. Düzenli halleri en kısa süre içinde eklenecektir. 

Çok fazla sıkıştırıldığım için gözümden kaçan noktalar illa ki vardır. Bildirirseniz onları düzeltirim. Bildirim olmazsa konuyu o hafta işlerken var olan hataları tespit edip tekrar paylaşım yaparım.


Son olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 6. sınıflara yeni müfredat uygulanmayacağından aşağıdaki planlar üzerinde sadece kişisel bilgileri değiştirerek kullanabilirsiniz. Nasıl olsa seneye bir işe yaramayacak o yüzden 5. sınıfların planı kadar özentili hazırlanmadı.

6. SINIFLAR ESKİ MÜFREDAT GÜNLÜK PLANLARI – 18 HAFTA

Bu günlük planların yıllık planına https://ozgurseremet.com/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-yillik-plan/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

51 Comments

 1. merhaba hocam ne zaman 2022-2023 günlük planları yayınlayacaksınız. idare bu hafta içinde istiyor başka kaynaktan kullanmak istemiyorum.

 2. kolay gelsin hocam elinizde 7. sınıflar için günlük plan var mı acaba

 3. Merhabalar hocam yeni dönemde kılavuz kitabımız olduğu için günlük plan hazırlamamıza gerek var mı?
  Okuduğum yönetmelikte kılavuz kitabı olan derslerde günlük plan hazırlanmasına gerek olmadığı yazıyor. Ne kadar doğrudur?

  • Aynen hocam kılavuz kitap zaten günlük plan yerine geçmektedir. Yıllık planımızı hazırladık zaten. Bu dönem zümre yapılır birde btr iseniz çalışma planı hazırlarsınız başka evrak yok. iyi çalışmalar dilerim.

 4. EMEĞİNİZE SAĞLIK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.2017-2018 YENİ MÜFREDATA GÖRE 2.DÖNEM 5. SINIF BİLİŞİM TEKNOLOJİ VE YAZILIM DERSİ İLE İLGİLİ GÜNLÜK PLANLARINI DA EKLEYEBİLİR MİSİNİZ?

 5. Hocam çok teşekkür ederim. Hem çok özenerek hazırlıyorsun hem de bunları bizlere karşılıksız sunuyorsun. Hakkını helal et, Allah razı olsun.

 6. ALLAH (C.C) RAZI OLSUN. EMEĞİNİZE SAĞLIK HOCAM
  2.DÖNEM PLANLARINI NE 2.DÖNEM Mİ EKLEYECEKSİNİZ?

  • Hocam ikinci dönem planları taslak olarak hazır fakat öncelikli başka işler olduğundan bitirmedim henüz. Dönem sonuna doğru bitmiş olur hatırlatırsanız gönderirim.

 7. Emeğiniz, güzel çalışmalarınız için ne kadar teşekkür etsem az kalır. Çok faydalı paylaşımlar yapıyorsunuz. İyi ki varsınız, çok teşekkürler.

 8. Hocam yeni yükleneek olan ders programlarından nasıl haberim olabilir? Bildirim vs almam mümkün mü ?

 9. hocam planlarınız çok güzel. emeğinize sağlık.2.dönem planlarınızı da yayınlarmısınız?

 10. Merhaba, planlarınız çok işime yarıyor.
  2.dönem planlarını da paylaşır mısınız.

  • Hocam işinize yaraması çok sevindirici. 15 tatil döneminde yeni ev aldım evde tadilat yaptır taşın falan derken biraz işler uzadı. Nihayet eve taşındık ve dün internetim açıldı. En kısa zamanda sisteme yüklenecektir. Ufak tefek revizeler yapmam gerekiyor. Mail adresi verirseniz hazır olduğunda mail gönderebilirim.

 11. hocam ingilizce öğretmeniyim ve bu yıl bilişim derslerine giriyorum 5 ve 6 larda. Sunularınızdan, planlarınızdan fayda goruyorum cok tesekkur ederim hakkınızı helal edin

 12. hocam planlarınız çok güzel hazırlanmış emeğinize sağlık. 2. dönem planları da var mı elinizde? teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*