Merhaba Arkadaşlar;

İkinci dönem boyunca kodlama etkinlikleri göreceğiz. Bu etkinliklerden mümkün olduğu kadar fazla alternatif üzerinde durarak farklı bakış açılarıyla kodlama temeli oluşturmaya çalışacağız.

İlk yapacağımızın etkinlik Blockly etkinliği olacak. Bu etkinliği ilk yapma sebebimiz EBA üzerinde bulunması ve önerilen bir etkinlik olması. Fazla lafı uzatmadan direk etkinliğe başlayalım.

Etkinliğe girebilmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Adım 1: http://blockly.eba.gov.tr/tr/index.html linkine tıklayarak sayfayı açınız. Aşağıdaki resimdeki gibi bir ilerleme paneli sizi karşılayacaktır.

Adım 2: Gördüğünüz gibi farklı etaplar bulunmakta bu etaplar giderek zorlaşmaktadır. Sırayla tüm bölümleri tamamlamaya çalışalım.

Etkinliğimiz 2 hafta sürecek olup ilk hafta giriş yapmayı göstereceğim siz bölümleri bitirmeye çalışacaksınız. İkinci hafta ise yapamadığınız bölümler üzerinde durarak bu etkinliği bitireceğiz.

Soru ve sorunlarınızı aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Başarılar dilerim.

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/09/Blockly-arayüz-714x356.pnghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/09/Blockly-arayüz-150x150.pngÖzgür ŞEREMETEBA KodlamaÖne Çıkan YazılarBilişim 6. sınıf,blocklyMerhaba Arkadaşlar; İkinci dönem boyunca kodlama etkinlikleri göreceğiz. Bu etkinliklerden mümkün olduğu kadar fazla alternatif üzerinde durarak farklı bakış açılarıyla kodlama temeli oluşturmaya çalışacağız. İlk yapacağımızın etkinlik Blockly etkinliği olacak. Bu etkinliği ilk yapma sebebimiz EBA üzerinde bulunması ve önerilen bir etkinlik olması. Fazla lafı uzatmadan direk etkinliğe başlayalım. Etkinliğe...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi