Kodla Büyü ile Kodlama Eğitimi

Kodla Büyü ile Kodlama Eğitimi sayfası Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersimizin en önemli konusu olan Kodlama alanında yapılabilecek en güzel eğitimlerden biri hakkında bilgi vermektedir.

Sayfa içerisinde Kodla Büyü Projesini dersinizde kullanabilmeniz için gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır. Hemen içeriklerimize başlayalım.

Kodla Büyü Anasayfa

KODLA BÜYÜ NEDİR?

Çocuklarımıza programlamayı keyifli bir şekilde öğretmek amacıyla hazırlanmış bir web sitesi veya portaldır. Öğretici ve Harika tasarlanmış onlarca etkinlikten oluşmaktadır.

Blok Tabanlı Kodlama araçları içerisinde sayabileceğimiz en iyi hazırlanmış araçlardan birisidir. Diğer kodlama araçlarından artılarını şu şekilde sıralayalım.

  1. Türkçe olarak hazırlanmış olması.
  2. Blok tabanlı ve metin tabanlı kodlamaya imkan vermesi
  3. Ücretsiz olması
  4. Yapılan etkinliklerin sürekli kaydedilmesi, her yerden ulaşma imkanı

Daha birçok özellik sayabiliriz fakat aşağıya eklediğim tanıtım videosu kısaca proje hakkında bilgi vermektedir. Detayları zaten kullandıkça biz keşfedeceğiz.

KODLA BÜYÜ TANITIM VİDEOSU

Şimdi projeden nasıl faydalanabileceğimizi öğrenelim.

KODLA BÜYÜ NASIL KULLANILIR?

Daha önce web sitem üzerinden paylaştığım ve en çok kullandığım code.org ile kullanımı birebir aynıdır. Oradan hatırlarsanız önce öğretmen olarak biz sisteme üye oluyor öğrencileri sisteme ekliyor daha sonra öğrencilerin sistemde ilerlemelerini takip edebiliyorduk.

Bu projede de aynı işlemler devam etmektedir. Öncelikle öğretmen olarak sisteme üye olup öğrencilerimizi ekleyip daha sonra onların gelişimlerini takip etmekteyiz. Yine bu konu için yapılmış bir videoyu paylaşmak istiyorum.

KODLA BÜYÜ PROJESİNE NASIL KATILIRIM VİDEOSU

Sizde projeye katılarak okulunuzda kodlama etkinlikleri verebilmek için https://www.kodlabuyu.com/ adresini ziyaret ederek kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Not: Öğretmen hesabı için e-posta ile aktifleştirme yapmak gerekmektedir. Ayrıca sınıflar oluşturup öğrenci eklemek için cep telefonu doğrulaması istemektedir.

Fazla detaya girmiyorum zaten sistem üzerinde takıldığınız herşeyin cevabını bulabileceksiniz.

KODLA BÜYÜ GİRİŞ SAYFASI

Hocam siz kullanıyor musunuz? sorularını duyar gibiyim. Evet arkadaşlar bu sene kodlama ağırlıklı çalışan Türkiye’de ilk olan bir kurumda görevliyim. Bu yüzden tüm kodlama platformlarını elimden geldiği kadar kullanıyorum. Özellikle yerli çalışmaları sürekli destekleyerek bu alanda çalışmaların artmasını sağlamalıyız.

Daha önce TEGEV tarafından yapılan Algo Dijital bile heyecanlanmama yetmişti. Bu proje çok daha kapsamlı ve kullanışlı bir proje kesinlikle derslerde kullanmanızı öneriyorum.

KENDİ ÖĞRENCİLERİM İÇİN KODLA BÜYÜ PROJESİNE GİRİŞ

Hemen kodlamaya başlamak için https://kodlabuyu.kodris.com/ adresine gidin ve kullanıcı adı ve şifrenize öğretmeninizden aldığınız şifreyi yazın. Unutmayın iki alana da aynı şifreyi yazıyoruz.

Öğretmenim şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Şimdilik başıma gelmedi ama şifre ile yapılan etkinliklerin hepsinde klasik sorunumuzdur. Bu tarz durumlarda benim öğrencim iseniz okulda benden talep edebilirsiniz. Eğer okula gelmenize daha varsa evde yapmak istiyorsanız aşağıya eklediğim sosyal medya hesapları üzerinden bana ulaşıp kimliğinizi doğruladığınızda şifrenizi gönderirim.

Başka okul öğrencisi iseniz maalesef şifrenizi sadece sizi sisteme kaydeden öğretmen görebilir. Bu durumda unutmanız durumunda yardımcı olamayacağım.

İNSTAGRAM ÜZERİNDEN İLETİŞİM

Özgür ŞEREMET İnstagram Sayfasına link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

özgür şeremet yeni instagram

Ayrıca İnstagram hesabınız var ise hesabımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. İnstagram üzerinden attığınız mesajlar gün saat fark etmeksizin en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.

KODLA BÜYÜ CEVAP ANAHTARI

Bu tarz etkinlikleri öğrencilerin yapmasını önemsediğimden cevap anahtarı paylaşmıyorum. Fakat bazen bir bölümde takılıp kalmak hoşunuza gitmeyebilir. Çok sıkıntı yaşarsanız yukarıdaki iletişim kanaları üzerinden ulaşmanız halinde sadece ilgili bölümün cevabı gönderilecektir.

Faydalı olması dileğiyle.

19 Comments

  1. Hocam merhaba ben imam hatip lisesinde görev yapıyorum bünyemizde ortaokul var ama okul isimlerinde sadece ortaokul isimleri çıkıyor kendi okulumu seçemiyorum kayıt olurken

  2. hocam 173. bölümde takıldım kaldım 1 saat oldu hala aynı bölümdeyim youtube dan çözümüne de baktım aynı bölüm ama olmuyor

  3. hocam ben 6. sınıf öğrencisiyim ve kayıt olmak istiyorum nasıl kayıt olabilirim cevap alabilirsem sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*