Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kodlama Günlük Plan

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kodlama Günlük Plan sayfası geçmiş yıllarda hazırladığım bir sayfadır. Yeni müfredat ve kılavuz kitaplarımızın yayınlanması sebebiyle artık ihtiyacımız kalmamıştır.

Fakat bazen üniversite öğrencilerine ders anlatımlarında vb lazım olduğu için sayfadan kaldırmadım. Eskiden kullandığımız Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kodlama Günlük Plan çalışmalarımı aynen bırakıyorum. Umarım işlerine yarar.


2017-2018 Eğitim öğretim yılında kendi okulumda 5. sınıflara görevlendirildiğim için derslerimde uyguladığım günlük planlarımı https://ozgurseremet.com/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-gunluk-planlar/ adresinde paylaşmıştım. Burada bulunan planları kullanan birçok arkadaş 2. dönem içinde plan hazırlamamı istedi.

Sizlerden gelen talep üzerinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. dönem 5. sınıflara işlediğim konulara hazırladığım günlük planlarımı paylaşacaktım fakat Kılavuz kitabımız yayınlandı. Kılavuz kitap varken oturup günlük plan oluşturmanın bir anlamı bulunmamaktadır. Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan kılavuz kitabı çıktı alarak bunu kullanacağım.

Kılavuz kitaba https://ozgurseremet.com/bizimde-ders-kitabimiz-var/ adresinden ulaşabilirsiniz. Bu kılavuz kitap 5. sınıflar için hazırlanmıştır.

Peki hocam siz bu kılavuz kitabın aynısını mı uygulayacaksınız derseniz bu soruya cevabım hayır olacaktır. İkinci dönem 5. sınıflar için Code.Org ile başlayacağım. https://ozgurseremet.com/category/kodlama/code-org/ adresinde paylaştığım Code.org bölümlerinden Ders 3, Ders 4 ve Hızlandırılmış Kursu işlemeyi düşünüyorum. Bu bölümleri bitirdikten sonra ise https://ozgurseremet.com/category/scratch/ornek-scratch-projeleri/ adresinde paylaştığım Scratch örneklerinden seçtiklerimi derste anlatıp öğrencilerin yapmalarını isteyeceğim. Daha önce bu yöntemi denedim çok başarılı oluyor. İlk kez uygulayacak arkadaşlara tavsiye edebilirim.

6. sınıflar için ise kılavuz kitap yayınlanmamıştır. Bu durumda normal şartlarda günlük plan yapmamız gerekmekte Benim geçen sene hazırladığım günlük planların tarihlerini değiştirerek kullanabilirsiniz. Benim bir işime yaramadığı için ve okulumuzun taşınması sebebiyle yoğun olmamdan dolayı düzenleme gereği hissetmedim.

Üzerinde değişiklik yaparak daha güzel hale getirebilirsiniz.

Planların altında bulunan indirmek için tıklayınız linkine tıklayarak planları word formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2. DÖNEM KODLAMA GÜNLÜK PLAN

Hafta 1 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planı Ön İzlemesi

Plan ön izlemesi yukarıdaki gibidir. Görünmez ise sayfayı yenileyiniz. Diğer haftaların planlarına toplu olarak ulaşmak için tıklayınız.

Faydalı olması dileğiyle…

29 Comments

 1. Hocam arşiv hatalı ya da bozuk uyarısı alıyorum. Sıkıntı yok yazmışınız ama yine de belirtmek istedim.

   • Hocam 5.sınıfların 2. Dönem günlük planlarını mailime atabilirsiniz şimdiden çok teşekkürler, iyi çalışmalar

    • Hocam kılavuz kitap yayınladığından tek tek uğraşarak yeniden hazırlanmadım. Keşfet projesi sitesinden kılavuz kitabı indirerek çıktısını alabilirsiniz. günlük plan olarak kullanırsınız. Seneye dağıtımları yapılacak zaten iyi çalışmalar.

 2. Hocam 2. Dönem Günlük Planlarda dosya bozuk diyor. Tekrar yükler misiniz? Teşekkür ediyorum.

 3. Hocam, yeni yüklediğiniz günlük planları indirmek için tıklıyorum lakin hata veriyor. Birkez indirrbilmeyi başardım o zaman da rar dosyasında hata var dedi acil yardım edebilir misiniz

 4. Hocam ellerinize sağlık emekleriniz büyük….5. sınıf güncel günlük planları yayınlayabilirseniz harika olur…

 5. Özgür Hocam 7. Sınıf Bilişim Teknolojileri için günlük plan yayınlayacak mısınız?

  • Hocam 7. Sınıflara dersim yok günlük planlar çok vakit alıyor. Tatil dönemi falan olsa düşünebilirdim belki ama şuan hazırlayacak vaktin olacağını sanmıyorum 🙁

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*