Merhaba Arkadaşlar

2017-2018 Eğitim öğretim yılında kendi okulumda 5. sınıflara görevlendirildiğim için derslerimde uyguladığım günlük planlarımı https://ozgurseremet.com/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-gunluk-planlar/ adresinde paylaşmıştım. Burada bulunan planları kullanan birçok arkadaş 2. dönem içinde plan hazırlamamı istedi.

Sizlerden gelen talep üzerinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. dönem 5. sınıflara işlediğim konulara hazırladığım günlük planlarımı paylaşacaktım fakat Kılavuz kitabımız yayınlandı. Kılavuz kitap varken oturup günlük plan oluşturmanın bir anlamı bulunmamaktadır. Bu sebeple Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan kılavuz kitabı çıktı alarak bunu kullanacağım.

Kılavuz kitaba https://ozgurseremet.com/bizimde-ders-kitabimiz-var/ adresinden ulaşabilirsiniz. Bu kılavuz kitap 5. sınıflar için hazırlanmıştır.

Peki hocam siz bu kılavuz kitabın aynısını mı uygulayacaksınız derseniz bu soruya cevabım hayır olacaktır. İkinci dönem 5. sınıflar için Code.Org ile başlayacağım. https://ozgurseremet.com/category/kodlama/code-org/ adresinde paylaştığım Code.org bölümlerinden Ders 3, Ders 4 ve Hızlandırılmış Kursu işlemeyi düşünüyorum. Bu bölümleri bitirdikten sonra ise https://ozgurseremet.com/category/scratch/ornek-scratch-projeleri/ adresinde paylaştığım Scratch örneklerinden seçtiklerimi derste anlatıp öğrencilerin yapmalarını isteyeceğim. Daha önce bu yöntemi denedim çok başarılı oluyor. İlk kez uygulayacak arkadaşlara tavsiye edebilirim.

6. sınıflar için ise kılavuz kitap yayınlanmamıştır. Bu durumda normal şartlarda günlük plan yapmamız gerekmekte Benim geçen sene hazırladığım günlük planların tarihlerini değiştirerek kullanabilirsiniz. Benim bir işime yaramadığı için ve okulumuzun taşınması sebebiyle yoğun olmamdan dolayı düzenleme gereği hissetmedim.

Üzerinde değişiklik yaparak daha güzel hale getirebilirsiniz.

Planların altında bulunan indirmek için tıklayınız linkine tıklayarak planları word formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2. DÖNEM GÜNLÜK PLANLAR

Hafta 1 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planı Ön İzlemesi

Plan ön izlemesi yukarıdaki gibidir. Görünmez ise sayfayı yenileyiniz. Diğer haftaların planlarına toplu olarak ulaşmak için tıklayınız.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/09/3.sınıf-plan14-15.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/09/3.sınıf-plan14-15-150x150.jpgÖzgür ŞEREMETEvraklar2017-2018 Günlük Plan,Bilişim Dersi Günlük Planlar,Bilişim Teknolojileri Günlük Plan,Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. Dönem Günlük Planlar,bty 2. dönem günlük plan,BTY Günlük Plan,günlük plan 18 hafta,günlük plan 2. dönem,Hafta Hafta günlük planMerhaba Arkadaşlar 2017-2018 Eğitim öğretim yılında kendi okulumda 5. sınıflara görevlendirildiğim için derslerimde uyguladığım günlük planlarımı https://ozgurseremet.com/bilisim-teknolojileri-ve-yazilim-dersi-gunluk-planlar/ adresinde paylaşmıştım. Burada bulunan planları kullanan birçok arkadaş 2. dönem içinde plan hazırlamamı istedi. Sizlerden gelen talep üzerinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. dönem 5. sınıflara işlediğim konulara hazırladığım günlük planlarımı paylaşacaktım fakat Kılavuz kitabımız...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi