İşletim Sistemleri Sunumu

Merhaba Arkadaşlar;

işletim sistemiİşletim sistemleri başlığı altında yer alan İşletim Sistemi Nedir?, İşletim Sisteminin Görevleri, Kullanıldığı Yerler konuları için hazırlanan sunuyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunumu ben hazırlamadım. Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden hazır olarak aldığımdan dolayı site üzerinden indirme linkini paylaşmıyorum. Sunum üzerinden indirebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum. Sunumun orjinal halini bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız  Ahmet SOYARSLAN’ın http://biltek.info/btyders/etkinlikler/ sitesi üzerinden indiriniz. Emeğine saygı gösterip teşekkürü çok görmeyiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

SİTE ÜZERİNDEN MİCROSOFT OFFİCE ONLİNE GÖRÜNTÜLEYİCİ

SİTE ÜZERİNDEN GOOGLE DOCS VİEWER GÖRÜNTÜLEYİCİ

5 thoughts on “İşletim Sistemleri Sunumu

  Sedat ÇELİK

  (12 Aralık 2016 - 22:30)

  Ben windows işletim sistemini kullanıyorum.windows işletim sisteminin özellikleri;
  1-dünyanın en çok kullanılan masaüstü işletim sistemidir.
  2-sahibi Bill GATES dir.
  3-kapalı kaynak kodludur.
  4-ücretlidir.

  Eren karaoğlan

  (30 Kasım 2016 - 16:54)

  ben windows kullanıyoyum dünyada en çok kullanılan sistem microsof firmasına aittir kapalı kaynak kotludur dünaynın en zengin adamına yani bill gatese aittir windowsu beğeniyorum ve yıllardır onu kullanıyorum kullanan larada windows 7yi öneriyorum

  onu kullanıyorum

  UMUT DİRLİK

  (30 Kasım 2016 - 16:08)

  BEN WİNDOWS KULLANIYORUM WİNDOWS DA TERCİH EDİLECEK İÇERİK VAR

  MOBİLDE İSE ANDROİD KULLANIYORUM ANDROİD DE İSE TAM BANA GÖRE SINAVLARA ÇALIŞMAK İÇİN SİTELER VARBEN 2 SİNİDE BEĞENİYORUM VEOYUN SİTELERİ VARDIR

  BAHADIR DEMİRKAYNAK

  (14 Kasım 2016 - 14:14)

  ben apple kullanıyorum ücretlidir ve kapalı kaynak kodludur

  erenderdiyok 5\f

  (12 Kasım 2016 - 17:40)

  ben windows sistemini kullanıyorum. özellikleri dünyadaen çok kullanılan sistemdir. ücretsizdir. kapalı kaynak kotludur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir