İşletim Sistemleri Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, İşletim sistemleri başlığı altında yer alan İşletim Sistemi Nedir?, İşletim Sisteminin Görevleri, Kullanıldığı Yerler konuları için hazırlanan sunuyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunumu ben hazırlamadım. Ahmet SOYARSLAN’ın sitesinden hazır olarak aldığımdan dolayı site üzerinden indirme linkini paylaşmıyorum. Sunum üzerinden indirebilirsiniz ama tavsiye etmiyorum. Sunumun orjinal halini bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız  Ahmet SOYARSLAN’ın http://biltek.info/btyders/etkinlikler/ sitesi üzerinden indiriniz. Emeğine saygı gösterip teşekkürü çok görmeyiniz.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

İŞLETİM SİSTEMLERİ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Sunumu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

İşletim Sistemleri Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – İşletim Sistemini Tanıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

8 Comments

 1. ben bilgisayarda windows kullanıyorum fakat yakın zamanda Pardus’e geçmek istiyorum.

 2. Ben windows işletim sistemini kullanıyorum.windows işletim sisteminin özellikleri;
  1-dünyanın en çok kullanılan masaüstü işletim sistemidir.
  2-sahibi Bill GATES dir.
  3-kapalı kaynak kodludur.
  4-ücretlidir.

 3. ben windows kullanıyoyum dünyada en çok kullanılan sistem microsof firmasına aittir kapalı kaynak kotludur dünaynın en zengin adamına yani bill gatese aittir windowsu beğeniyorum ve yıllardır onu kullanıyorum kullanan larada windows 7yi öneriyorum

  onu kullanıyorum

 4. BEN WİNDOWS KULLANIYORUM WİNDOWS DA TERCİH EDİLECEK İÇERİK VAR

  MOBİLDE İSE ANDROİD KULLANIYORUM ANDROİD DE İSE TAM BANA GÖRE SINAVLARA ÇALIŞMAK İÇİN SİTELER VARBEN 2 SİNİDE BEĞENİYORUM VEOYUN SİTELERİ VARDIR

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*