Merhaba Arkadaşlar;

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Bilgisayar Ağları Konusu için bulabildiğim videolar aşağıda paylaşılmıştır.

Sayfada bulunan videolar;

  1. Bilgisayar Ağları Videosu
  2. İnternet ve Ağ Türleri Videosu
  3. Verinin Yolculuğu Videosu

Faydalı olması dileğiyle.


BİLGİSAYAR AĞLARI VİDEOSU

Bilgisayar Ağları Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Emrah HAS tarafından hazırlanmış olup EBA üzerinden paylaşılmıştır.


İNTERNET VE AĞ TÜRLERİ VİDEOSU

Bilgisayar Ağları Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Emrah HAS tarafından hazırlanmış olup EBA üzerinden paylaşılmıştır.


VERİNİN YOLCULUĞU VİDEOSU

Video Milli Eğitim Bakanlığı ve Google işbirlği ile hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi materyalleri arasından alınmıştır.

 

Videonun Birinci Arasında: Veri iletiminde ilk olarak ağ kartı üzerinden iletimin başlar. Ağ Kartı: Bir bilgisayarın ağ üzerindeki diğer araçlarla veri alış verişini sağlayan iç donanım birimidir.

Videonun İkinci Arasında: Ağ kartından çıkan verinin ağ kablosu yoluyla modeme ulaştır ve ağ kablosunun veri alışverişinde önemli bir rolü vardır. Ağ kartından çıkan veri ağ kablosu yolu ile modeme ulaştırılır.

Videonun Üçüncü Arasında: Modemin bilgisayarlar arası veri iletiminde internete bağlanılması
için önemli bir araçtır. Modem: Bilgisayarların telefon hattı üzerinden internete bağlanmasını sağlayan elektronik cihaza modem denir.

Videonun Dördüncü Arasında: Bu bölümde veri iletimi için kablo yerine sinyallerin kullanıldığını ve bu tür bağlantılara kablosuz ağ denilir.

Videonun Beşinci Arasında: Modemden gelen verinin iletimi için telefon hatlarının kullanılır. Bu kısımda internet erişiminin oluşabilmesi için servis sağlayıcılara başvuru yapılması gerekir. TTNET vb. Telefon hattı veri iletiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/10/verinin-yolculuğu-714x355.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2017/10/verinin-yolculuğu-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET3.1 Bilgisayar Ağları Materyalleri5. Sınıf – Hafta 8 – Bilgi Bağları5. Sınıf Bilişim Videolarağ kartı,bilgisayar ağı video,kablosuz ağ,Modem,Verinin yolculuğuMerhaba Arkadaşlar; Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Bilgisayar Ağları Konusu için bulabildiğim videolar aşağıda paylaşılmıştır. Sayfada bulunan videolar; Bilgisayar Ağları Videosu İnternet ve Ağ Türleri Videosu Verinin Yolculuğu Videosu Faydalı olması dileğiyle. BİLGİSAYAR AĞLARI VİDEOSU Bilgisayar Ağları Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Emrah HAS tarafından hazırlanmış olup EBA üzerinden paylaşılmıştır.  İNTERNET VE AĞ...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi