6. Sınıf 2. Dönem 1. Yazılı Örneği

Merhaba Arkadaşlar,

Bu testimiz 6. Sınıf öğrencilerimizin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2. Dönem 1. Yazılılara çalışmak için hazırlanmış online testtir. Yani testimizi site üzerinden çözebilir ve sonuçlarınızı anında öğrenebilirsiniz.

Müfredatımız yeni değiştiğinden 2. dönem konularında kodlamaya ayrılmış. Bu sebeple farklı araçlar kullanarak bu dönemi geçirebiliyoruz. Bende tüm kaynaklardan faydalanmaya çalışıyorum. Bunları yaparken Kılavuz Kitap etkinliklerini de elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

Bu test içerisinde sadece Kılavuz Kitap Etkinliklerinden sorular bulunmaktadır.

Bu soruları bir araya getirilerek Bilişim Teknolojileri Soru Havuzu oluşturmak, Bilişim Teknolojileri Soru Bankası oluşturmak, Testleri yaprak testlere çevirerek daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak gibi çalışmalar müfredat değişikliği sebebiyle geç kalmış ama devam etmektedir.

Öğrencilerimizde kaynak kitap olmaması sebebiyle Bilişim Testi Çözmek isteyen, yazılardan yüksek not almak isteyen tüm öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…


ONLİNE TEST


Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Bire bir müfredat uyumludur. Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

23 yorum

   • Soru-06
    A Noktasında duran bir kişi “1 adım güneye, 5 adım doğuya, 1 adım kuzeye, 2 adım batıya, 3 birim güneye, 1 birim doğuya” giderse hangi noktanın üzerinden geçmemiş olur?

    yanlış hocam bir birim doğuda her hangi bir nokta yok… doğu yerine batı demiş olmanız gerekiyordu batı solda doğu ise sağda yer alıyor… emeklerinize sağlık teşekkürler…

    • Hocam en sondaki doğudan bahsediyorsunuz sanırım. Eğer orada batı demiş olsaydım yeşil noktaya gidecekti. Soru kökünde hangi rengin üzerinden geçmemiştir diye soruyor. O zaman tüm renklerden geçmiş olur sorunun cevabı olmaz. Hata varsa yine bildirin ama bu şekilde hazırlamıştım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.