Yaratıcı Ürünlerimiz Nasıl Korunuyor Testi

Merhaba Arkadaşlar, Yaratıcı Ürünlerimiz Nasıl Korunuyor Testi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Yaratıcı Ürünlerimiz Nasıl Korunuyor başlığı altında yer alan Telif Hakları konularından sorular bulunmaktadır.

Test haftalık olarak hazırlanmış kazanım kavrama testi olmasına rağmen bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


YARATICI ÜRÜNLERİMİZ NASIL KORUNUYOR İNTERAKTİF TEST

Test Açılmazsa sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle diyebilirsiniz.


TEST KULLANIM YÖNERGESİ

<< Tüm soruları işaretlemek zorundasınız. Boş soru bırakırsanız sonuçlar gözükmeyecektir.
<< Panel altında soruların kutucukları bulunmakta cevap verilen soruların içerisi mavi olarak dolmaktadır. Eğer açık gri görünüyorsa o soruya cevap vermemişsiniz demektir. Üstüne tıklayarak ilgili soruya gelip bir cevap seçebilirsiniz.
<< Resimli sorularda üzerindeki + simgesine basarak resmi büyütebilirsiniz.
<< Testler mobil uyumlu olup html5 ile hazırlanmıştır.


YARATICI ÜRÜNLERİMİZ NASIL KORUNUYOR ALTERNATİF TEST

Alternatif kaynak olarak Flipped Information Technologies projesi kapsamında Özgül EYNEL hocamız tarafından hazırlanan kutu açma oyununu ekledim.


Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Eski müfredatta da bulunan sorulara kıyamadığım için geçen sene ekledim ve o konuları da işlemeye çalıştım. Bu sene testimiz güncellenecek ve Bire bir müfredat uyumlu hale getirilecektir.

Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Soruları çıktı almak isteyenler için aşağıya yaprak test halini de ekleyeceğim.


YARATICI ÜRÜNLERİMİZ NASIL KORUNUYOR YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Testi birebir müfredat uyumlu hale getirdikten sonra eklenecektir. Eski yaprak testler kafa karışıklığına sebep olduğundan sistemden kaldırılmıştır.

Öğretmene Not: Bu etkinliği link olarak EBA üzerinden öğrencilerinize göndererek konuyu ne kadar anladıklarını ölçebilirsiniz. Yaprak Test çalışması bitince buraya ekleyeceğim. Direk indirip yollayabileceksiniz.

Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

33 Comments

  1. hocam öğrencilere dağıtmak için yaprak testin indirme linkini eklemeniz mümkün mü?

    • Hocam müfredat değişikliği olursa en son haline göre hazırlayacağız. Testler sürekli güncellendiği için yaprak testte değişiklikler zor olduğunda bir süre kaldırıldı etkileşimli olarak kullanabilirsiniz.

  2. elif esra öğretmenim,
    siz bir yazılım mühendisi olsaydınız bu sorulara nasıl cevap verirdiniz diye birşey anlatmıştınız o kısım ebada mı?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*