Okul Sitemizde Bilişim Teknolojileri alanı Oluşturalım

Merhaba Arkadaşlar, öncelikle çok teşekkür ederim ki birçok okulda web sitemi kullanıyorsunuz. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için ülkenin her bir köşesinden günlük onlarca ziyaretçi alıyorum. Bende bunun karşılığında daha iyi içerikler oluşturabilmek için elimden geleni yapıyorum.

İstatistiklerden gördüğüm kadarıyla birçok okul sitesi öğrenciler bilişim dersi içeriklerine kolayca ulaşabilsin diye buraya yönlendirme yapmış. Birçok okulun Bilişim Teknolojileri diye bir menü oluşturup bağlantı ile yönlendirme yapması güzel göründü. Bende bu kapsamda işlerinizi kolaylaştırmak adına içerikleri hafta hafta aşağıya ekledim.

Kendi okul sitelerinize direk kopyala yapıştır yaparak bir sayfa oluşturabilir. Bu sayede hem sitenizde Bilişim Teknolojileri bölümü oluşturmuş, hem öğrencilerinizi hafta hafta ders konularına yönlendirmiş hemde siteye girişleri artırmış olursunuz.

Aslında içerikleri teker teker ekleyerek link verebilir bu sayede web sitenizin sıralamasını yükseltebilirsiniz. Okulumu değiştirmemiş olsaydım bu sene bu konuda çalışma yapacaktım. Fakat okul değişince ve yeni kurumda böyle bir ihtiyaç olmayınca bu proje yarım kaldı diyebilirim.

Web sitesi sıralaması önemli olmayan ama öğrencilere kolaylık olsun diye ekleme yapacaklar için aşağıya hafta hafta linkleri ekliyorum. Direk kopyala yapıştır yöntemi ile sayfanızı oluşturabilirsiniz.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ İÇERİKLERİ

5. SINIF 1. DÖNEM KONULARI

5. SINIF 2. DÖNEM KONULARI

6. SINIF 1. DÖNEM KONULARI

6. SINIF 2. DÖNEM KONULARI


Faydalı olması dileğiyle.

4 Comments

  1. Özgür hocam emeğiniz, çalışmalarınız, paylaşımlarınız bizim için çok değerli. Birincil derece kaynağımızsınız diyebilirim. Çok çok teşekkür eder; iyi çalışmalar dilerim.

  2. Çalışmalarınızı takdir ediyorum. Teşekkür ederim hocam paylaşımlarınız için.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*