Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitapları

Merhaba Arkadaşlar, Yeni Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Bu sayfada Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitapları hakkında bilgi vereceğim. En önemli kaynağımız olan kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmıştı.

Yaz tatili süresince bu sene çok çalıştım. Site üzerinde çok fazla yeni içerik ekledim. Eski içeriklerin çoğunu güncellemeye çalıştım. Bu güncellemeleri yaparken en büyük referans noktam işte bu sayfada paylaştığım Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitapları oldu.

Eksiklikler yok mudur? Tabi ki var. Yetişebildiğim kadarını yapmaya çalıştım. Sene içinde elimden geldiğince yeni içerikler eklemeye eskileri güncellemeye devam edeceğim.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersinde kullanabileceğin tüm evrak ve materyallere Bilişim Öğretmeni Evrak Çantası sayfasından ulaşabilirsiniz.

Daha fazla uzatmayalım ve Kılavuz Kitaplarımızı sunalım.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz Kitapları

5 Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitap
5 Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitap

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında okul açıldıktan yaklaşık 1 ay sonra yayınlanan MEB ve Google işbirliği ile hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Öğretmen Kılavuz Kitabına ve Öğrenci Materyallerini aşağıya ekliyorum.

 • 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmen kılavuz kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1. Dönem Öğrenci materyallerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2. Dönem Öğrenci materyallerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz Kitapları

6 Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitap
6 Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitap

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında yayınlanan MEB ve Google işbirliği ile hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Öğretmen Kılavuz Kitabı ve Öğrenci Materyallerini aşağıya ekliyorum.

 • 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmen kılavuz kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğrenci materyallerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. 

İşte bütün dersimiz yukarıda verdiğim iki kılavuz kitaba göre şekillenmektedir. Bunların haricinde geçen sene bizim alanda EBA üzerinden birkaç kitap daha yayınlandı. Bunları da aşağıda sırasıyla veriyorum.

5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kodlama Kılavuzu

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kodlama Kılavuz Kitabı
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kodlama Kılavuz Kitabı

Bu sene ilk kez yayınlanan 5. ve 6. sınıflar için kodlama kılavuzunu EBA üzerinden indirmek için linke tıklayabilirsiniz. Bu kılavuz kitabında mutlaka elinizde olması gerekmektedir.

 • 5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kodlama Kılavuzunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Ayrıca öğrenci kitapları sanırım dağıtılmayacak. Ama derslerde kullanmak için öğrenci materyallerini konu konu hafta hafta paylaşmaya devam edeceğim. Artık diğer öğretmenlerimiz gibi bizde günlük plan hazırlamak zorunda değiliz. Günlük planlara ayırdığım zamanı kılavuz kitapta bulunan etkinlikleri hazırlamak için kullanacağım.


Diğer Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitapları

EBA üzerinde geçen sene ilkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıflara yönelik Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmen Rehber Kitapları ve Öğrenci Etkinlik kitapları yayınlandı. Onların linkini de aşağıya ekliyorum.

 • 1. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmen Kılavuz Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 1. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğrenci Etkinlik Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. 
 • 2. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmen Kılavuz Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 2. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğrenci Etkinlik Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. 
 • 3. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmen Kılavuz Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 3. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğrenci Etkinlik Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. 
 • 4. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmen Kılavuz Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 4. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğrenci Etkinlik Kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. 

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersine ait yukarıda da bahsettiğim tüm kaynaklara EBA adresinden ulaşabilirsiniz.


Yukarıda verdiğim MEB kaynaklı kitapların yanı sıra son yıllarda bazı yayınevlerinin bizim alanda kitap çıkardıklarını biliyoruz.

Bir kitap üzerinden derslerimi işlemek isteyen veya farklı etkinlikler arayan öğretmenlerimiz var ise aşağıya eklediğim kitaplardan faydalanabilirsiniz.

blank

Yukarıdaki kitaplar Sıfırbir Yayınları tarafından çıkarılmıştır. Kitabı illerde bulunan bayilerden, kendi sitesinden, trendyol vb sitelerden temin edebilirsiniz.

Eğer kitapları alacaksanız en uygun fiyata alma yönteminizi anlatıyorum.

Yukarıdaki resim üzerinden web sitesine gidiniz. Alacağınız ürünleri sepete ekleyiniz ödeme sayfasında “OZGURSEREMET” kodunu giriniz. Bu kod sayesinde tüm indirimlere ek yüzde 15 indirim kazanacaksınız.

Yukarıda söylediğim gibi birçok kanal üzerinden kitaplara ulaşabilirsiniz. Farklı zamanlarda farklı kampanyalar yapılabilir fakat an itibariyle kırtasiyenin çok çok pahalı olduğu bu dönemde en ucuz şekilde alabileceğiniz yöntemi belirtmek istedim.

Faydalı olması dileğiyle…

Dersimizin diğer evraklarına yukarıya eklediğim Bilişim Öğretmeni Evrak Çantası sayfasından ulaşabilirsiniz. Orada bulamadığınız evraklar sitede paylaşılmamış demektir. İstek halinde yoğunluğuma göre paylaşabilirim. Faydalı olması dileğiyle.

21 Comments

 1. Sizin gibi bir meslektaşa sahip olmak bizim için gurur verici. Emeklerin için teşekkür ederim. Sağlıklı ve iyi günler dilerim.

 2. Hocam harika bir site. Bu yaz kızımla çalışmalara başlayacağız. teşekkürler. emeklerinie sağlık

 3. Hocam tüm çalışmalar için ellerinize sağlık, siteniz ve içerikler süper çok faydalanıyorum. Sitenizi öğrencilerime de önereceğim. Başarılarınızın devamını dilerim…

 4. hocam iyi çalışmalar.

  klavuz kitabı bu yıl için ayrı yayınlanacak mı yoksa günlük plan yapmak zorunda mı kalacağız? müdürümüz klavuz kitabımızın geçen sene için geçerli olduğunu bu yıl yayımlanmadığı için günlük plan hazırlamamız gerektiğini tebliğ etti. bu konuda ne yapmalıyız yazrdımcı olursan sevinirim..

  • Merhaba hocam, Öğretim programı aynı, kılavuz kitaplar da aynı değişen bir durum yok yani aynı kitabı kullanıyoruz. Müdürünüz çok inat yapıyorsa hiç üstelemeyin siz daha iyi bilirsiniz deyin. Eski dediği kılavuz kitabın ilgili sayfalarını çıktı alıp altına imza açıp buyrun diye sunabilirsiniz.

 5. Özgür Hocam bazı kazanımlar için kullanılan materyal sunu dosyaları nerede acaba? siz bu pdfye nereden ulaştınız? tegm.meb.gov.tr baktım ama bulamadım ben.
  Örneğin 6.1.1.B1 Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz? sunusu gibi.

  • Öğretmen kılavuz kitabında mevcuttu hocam oradan çektim ilk hafta yoğunluğu kusura bakmayın içerikler biraz aceleye geliyor ikinci haftadan itibaren birkaç gün önceden paylaşmaya çalışırım.

 6. Klavuz kitaplardan sonra günlük plan hazırlamaktan kurtulduk.Bu iyi oldu hocam.Gerçekten sitenizden çok faydalanıyoruz başarılarınızın devamını dilerim.Yeni Eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*