Kılavuz Kitaplar Yayınlandı – Yeniler Eklendi

Merhaba Arkadaşlar,

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Yaz tatili süresince paylaşım yapmadım. Birçok mesaj gelmiş yeni dönemde yeni paylaşımlar olacak mı diye. Tabi ki kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu dönem ilk yazımda yıllardır beklentimiz olan kılavuz kitaplarımızın sonunda yayınlandığı haberini vermekten mutluluk duyuyorum.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Öğretmen Kılavuz Kitabı

Geçen sen okul açıldıktan yaklaşık 1 ay sonra yayınlanan MEB ve Google işbirliği ile hazırlanan kılavuz kitabımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Öğretmen Kılavuz Kitabı

***YENİ***

Bu sene ilk kez yayınlanan 5. ve 6. sınıflar için kodlama kılavuzunu EBA üzerinden indirmek için tıklayınız. Bu kılavuz kitabında mutlaka elinizde olması gerekmektedir.

Geçen sene müfredat güncellemesi gelmiş fakat kılavuz kitabımız bulunmadığından günlük plan hazırlayarak 6. sınıflarda derslerimizi işlemiştik. Bu beklediğimiz kitap sonunda yayınlandı. Kitaba buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfalar EBA üzerinden açıldığından indirme yapmak için siteye giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca öğrenci kitapları sanırım dağıtılmayacak. Ama derslerde kullanmak için öğrenci materyallerini konu konu hafta hafta paylaşmaya devam edeceğim. Artık diğer öğretmenlerimiz gibi bizde günlük plan hazırlamak zorunda değiliz. Günlük planlara ayırdığım zamanı kılavuz kitapta bulunan etkinlikleri hazırlamak için kullanacağım.

Alternatif direk indirme linkleri

Bu alan EBA GİRİŞİ yapamayanlar için eklenmiştir.

 • 5. Sınıf Öğretmen kılavuz kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 6. Sınıf Öğretmen kılavuz kitabını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kodlama Kılavuzunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 5. Sınıf 1. Dönem Öğrenci materyallerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 5. Sınıf 2. Dönem Öğrenci materyallerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 • 6. Sınıf  Öğrenci materyallerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.  ***YENİ***

6. Sınıf öğrenci materyalleri yeni yayınlandı ekran resminde öğretmen kılavuzu gibi görünse de içerik olarak öğrenci materyalleri bulunmaktadır. Fakat ilk izlenim yetersiz gibi geldi detaylı bilgi detaylı inceleme sonrası verilecektir. Mutlaka indirin elinizin altında bulunsun.

Faydalı olması dileğiyle.

10 Comments

 1. Özgür Hocam bazı kazanımlar için kullanılan materyal sunu dosyaları nerede acaba? siz bu pdfye nereden ulaştınız? tegm.meb.gov.tr baktım ama bulamadım ben.
  Örneğin 6.1.1.B1 Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz? sunusu gibi.

  • Öğretmen kılavuz kitabında mevcuttu hocam oradan çektim ilk hafta yoğunluğu kusura bakmayın içerikler biraz aceleye geliyor ikinci haftadan itibaren birkaç gün önceden paylaşmaya çalışırım.

 2. Klavuz kitaplardan sonra günlük plan hazırlamaktan kurtulduk.Bu iyi oldu hocam.Gerçekten sitenizden çok faydalanıyoruz başarılarınızın devamını dilerim.Yeni Eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.