Bilişim Öğretmeni Program Arşivi

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Öğretmeni Program Arşivi sayfasında günlük olarak en çok ihtiyaç duyabileceğimiz ve boyutları yüksek olan indirme yaparken sıkıntı yaşayabileceğimiz programları paylaşacağım.

Geçen gün format için Windows 7 lazım oldu arşivde bulamadım silmişim internetten indireyim dedim orada da saatlerce uğraştık. Bir sürü reklam sayfasıyla uğraş dur. Üstelik dosya yüklenen siteler free olarak indirmelerde süreyi çok uzatıyor.

Bende her zaman olduğu gibi kıymetli zamanımız boşa gitmesin diye ihtiyaç duyulan önemli İşletim Sistemleri ve Programlarını indirip Google Drive hesabı açarak yükledim. Elimde olan programların isimlerini burada paylaşacağım ama linkleri eklemeyeceğim.

Link isteyen arkadaşlar sosyal medya üzerinden ulaşarak link talep edebilirler. Eğer linkleri herkese açarsam anında kota dolacaktır. O zaman ihtiyacı olan öğretmen arkadaşlarıma yardımcı olamam.

Aşağıya ekleyeceğim İşletim Sistemleri veya Programlara ihtiyaç duyarsanız İnstagram üzerinden bir mesaj atmanız yeterlidir.

Özgür ŞEREMET İnstagram Sayfasına link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Özgür ŞEREMET İnstagram

Ayrıca İnstagram hesabınız var ise hesabımızı takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. İnstagram üzerinden attığınız mesajlar gün saat fark etmeksizin en kısa süre içinde yanıtlanacaktır.

Talep Edebileceğiniz İşletim Sistemleri veya Programlar

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi - Windows 7
Windows 7 Sp1 Türkçe Tüm Sürümler Tek DVD 2020

Temmuz 2020 güncellemeli yani son güncellemeli Windows 7 Tüm sürümleri bir arada bulunduran bu iso dosyasını arşivlemek istedim. Ayrı ayrı tutmak yerine böylesi daha mantıklı geldi.

İndirdiğiniz iso dosyasını Flash Belleğinize aktararak format diski oluşturmak için Rufus programını kullanabilirsiniz. Boyut küçük olduğundan driveye eklemedim. Buraya tıklayarak Rufus indirebilirsiniz.


Bilişim Öğretmeni Program Arşivi - Windows 10
Windows 10 2004 Sürüm 64 Bit

En çok kullandığım işletim sistemi artık bu oldu son versiyonunu arşivledim. Eğer yeni sürümler çıkarsa onları da zamanla arşivleyebilirim.

İndirdiğiniz iso dosyasını Flash Belleğinize aktararak format diski oluşturmak için Rufus programını kullanabilirsiniz. Boyut küçük olduğundan driveye eklemedim. Buraya tıklayarak Rufus indirebilirsiniz.


Bilişim Öğretmeni Program Arşivi Office 2010
Microsoft Office 2010 32-64 Bit

Ben hala 2010 kullanıyorum. Okullardaki bilgisayarların durumlarını göz önüne alırsak hala en yaygın kullanılan sürüm bu diyebilirim. Bu yüzden ekledim ihtiyacı olanlara atarız.


Bilişim Öğretmeni Program Arşivi Office 2016
Microsoft Office 2016 32-64 Bit

Çok sorulduğu için indirimek zorunda kaldım arşive attım ihtiyacı olanlara gönderebilirim. Henüz deneme fırsatım olmadı.


Bilişim Öğretmeni Program Arşivi Adobe
Adobe Creative Suite 3 Web Premium

Adobe Firmasının eskiden okullara gönderdiği sürümü iso (nrg) olarak yedeklemiştim. Daha önce dediğim gibi okullardaki bilgisayarların durumu malum olduğundan bu programlar baya iş görüyor diyebilirim. Hem orijinal olması çoğu sorunu ortadan kaldırıyor.

Kurulum yaparken tıpkı iso dosyalarında olduğu gibi Daemon Tools ile dosyayı açıp kuruluma başlayabilirsiniz. Link içerisine bu programı da ekliyorum. Önce kurulu değilse eğer bu programı kurup daha sonra Adobe CS3 Web Premium kurabilirsiniz.


Kaspersky
Kaspersky Free Antivirüs Programı

Antivirüs programı senelerdir hep sorulan veya ihtiyaç duyulan bir program olarak karşımıza çıkıyor. Nedendir bilmiyorum üniversite yıllarımdan beri ben Kaspersky Antivirüs programlarını çok seviyorum. Free versiyonu çıkınca da yıllardır yine kullanmaya devam ettim.

Boyut çok fazla olmadığından ve sürekli güncellendiğinden arşive eklemedim. Sadece gelen sorular üzerine paylaşma gereği hissettim. Kaspersky Ücretsiz sürümünü indirmek için buraya tıklayarak açılan sayfadan faydalanabilirsiniz.


blank
Faz 2 Windows 10 Etkileşimli Tahta İmaj

Talep geldi, muhtemelen en çok ihtiyaç duyulan şey sanırım bu olacak. Kendim aktif olarak kullandığım akıllı tahta imajını yükleyip paylaşacağım.


blank
Driver Pack Solution 17

Resmen elim ayağım diyebilirim. Format sonrası driver aramak yerine direk bununla tüm driverleri kurabiliyorum. Fakat elimdeki sürüm 16gb boyutunda ve driveye yüklemem imkansız. Çözüm bulunca bunu da paylaşıma açacağım.


Standart İşlem Aşamaları

Arkadaşlar milli görevimiz format olduğu düşünülünce yukarıya eklediğim programlar bi hayli işlerinizi rahatlatacaktır. Ben gelen bilgisayarlarda sırayla aşağıdaki adımı uyguluyorum.

 1. Format at
 2. Daemon Tools Kur
 3. Driver Pack Solution ile Driverleri yükle
 4. Adobe Kur
 5. Office Kur
 6. Sık kullanılan programları kur (Chrome-Winrar-Acrobat Reader vb.)
 7. Varsa sistem güncellemelerini tamamla
 8. Antivirüs Kur
 9. Sıradakine geç 🙂

Daha çok fazla kullandığımız program var fakat boyutları düşük olduğundan ve ulaşma imkanı kolay olduğundan eklemiyorum. Bu programları ekleme sebebim boyutları yüksek olması acil ihtiyaçlarda ulaşımın zor olmasındandır.

Daha önce dediğim gibi site üzerinden link vermeyeceğim. Bilişim Öğretmeni arkadaşlar talep ederse eğer sosyal medya üzerinden Google Drive indirme linkini gönderirim.

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi sayfasında olmasını istediğiniz yani talep ettiğiniz başka programlar olursa lütfen yorum olarak bırakın onları da yükleyerek paylaşımlar arasına alabilirim.

12 Comments

 1. İyi günler Özgür hocam. Windows 10 2004 Sürüm 64 Bit, Windows 7 Sp1 Türkçe Tüm Sürümler Tek DVD 2020 ile 2016 Microsoft Office programlarının linkini yollamanız mümkün müdür?

 2. Özgür hocam mrb.Ben btr olarak çalıştığım için program arşivinizi gönderirseniz sevinirim hocam.Gerçekten bana yol gösterici bir kaynaksınız.Yaptığınız çalışmalar için çok teşekkür ediyorum.
  Hocam ben Adobe creative suite 3 web premium, faz 2 windows 10 etkileşimli tahta imajı, kaspersky free antivirüs programı ve windows 7 sp1 türkçe tüm sürümler programlarını gönderirseniz mailime çok teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar dilerim

 3. HOCAM bu sene btr lik yapıcam bu programları bana göderebilir misiniz.Emeğinize sağlık cok yardımcı oluyor siteniz

 4. Hocam Yunus Emre Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Şenay Köse windows10 2004 işletim sistemi ve office 2016 programının linkini gönderebilir misiniz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*