Bilişim Öğretmeni Program Arşivi

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Öğretmeni Program Arşivi sayfasında günlük olarak en çok ihtiyaç duyabileceğimiz ve boyutları yüksek olan indirme yaparken sıkıntı yaşayabileceğimiz programları paylaşacağım.

Geçen gün format için Windows 7 lazım oldu arşivde bulamadım silmişim internetten indireyim dedim orada da saatlerce uğraştık. Bir sürü reklam sayfasıyla uğraş dur. Üstelik dosya yüklenen siteler free olarak indirmelerde süreyi çok uzatıyor.

Bende her zaman olduğu gibi kıymetli zamanımız boşa gitmesin diye ihtiyaç duyulan önemli İşletim Sistemleri ve Programlarını indirip Google Drive hesabı açarak yükledim. Linkleri aşağıda paylaşacağım.


Etkileşimli Tahta İmajları

Etkileşimli Tahta İmajları

Her sene başında en çok ihtiyaç duyduğumuz araç muhtemelen Akıllı Tahta İmajı. Ben kullandığım imajları burada paylaşacağım. Sizde hangisini isterseniz sayfasından indirip kullanabilirsiniz.

Zaten sayfaları ziyaret ettiğinizde en ince ayrıntısına kadar anlatıldığını göreceksiniz. Hocalarımızın emeklerine saygıdan dolayı direk sitelerinden ilgili sayfalara yönlendiriyorum.

Yıllarca kullandığımız Mahmut Hocamızın imajıdır. En güncel sürüm olup sayfada en ufak ayrıntıya kadar anlatılmıştır. Faz-1 ve Faz-2 Tahtalarda kullanabilirsiniz. Kesinlikle öneririm.

Geçen sene kullanmaya başladığım Doğan Hocamız tarafından hazırlanan güncel Siirt İmajdır. Bu sene yine kullanmaya devam ediyorum. Faz-2 için öneririm.

Yeni sürümler çıktıkça deneme yapılıp linkler güncellenmektedir.


Windows 10 iso 2004 Sürüm

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi - Windows 10

Güncel şartlarda en çok kullanılan işletim sistemimiz bu oldu. Özellikle bu dönemde bolca format attığımızı düşünürsek mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Burada da işlerinizi kolaylaştıracak alternatiflerden bahsedeceğim.

Yine Mahmut Hocamız tarafından hazırlanmış müthiş kolaylık. Biz formatları genelde okul bilgisayarlarına atıyoruz. Format 20 dakika sürüyor saatlerce birde ayarları ve programları ile uğraşıyoruz.

Bu araç sayesinde Formatımızı attığımız gibi office, java, zoom, eba canlı ders, dys gibi birçok programı da aynı anda yükleme imkanımız oluyor.

Çok büyük kolaylık kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam ben direk hiç dokunulmamış sistem kurmak istiyorum programlarımı kendim yüklerim diyorsanız işte aradığınız Windows -10 En güncel sürümü.

İndirdiğiniz iso dosyasını Flash Belleğinize aktararak format diski oluşturmak için Rufus programını kullanabilirsiniz. Boyut küçük olduğundan driveye eklemedim. Buraya tıklayarak Rufus indirebilirsiniz.

Windows 7 Sp1 Türkçe Tüm Sürümler Tek DVD 2020

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi - Windows 7

Uzaktan eğitim sürecinde her bilgisayara ihtiyacımız var. Eğer bilgisayarınız Windows-10 kaldırmıyorsa muhtemelen EBA Canlı Derslerde sorun yaşamamak için Windows -7 kuracaksınız.

Temmuz 2020 güncellemeli yani son güncellemeli Windows 7 Tüm sürümleri bir arada bulunduran bu iso dosyasını arşivlemek istedim. Ayrı ayrı tutmak yerine böylesi daha mantıklı geldi.

İndirdiğiniz iso dosyasını Flash Belleğinize aktararak format diski oluşturmak için Rufus programını kullanabilirsiniz. Boyut küçük olduğundan driveye eklemedim. Buraya tıklayarak Rufus indirebilirsiniz.


Microsoft Office 2010 32-64 Bit

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi Office 2010

Ben hala 2010 kullanıyorum. Okullardaki bilgisayarların durumlarını göz önüne alırsak hala en yaygın kullanılan sürüm bu diyebilirim.

Arkadaşlar drive içinde aktivasyon dosyası var fakat virüs algıladığı için indirmiyor. Aktivasyon için mailden ulaşabilirsiniz. Ama aktive etmeseniz de sorunsuz çalışacaktır. Sadece açılışta bir uyarı verir kapat der geçersiniz.


Microsoft Office 2016 32-64 Bit

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi Office 2016

Çok sorulduğu için indirmek zorunda kaldım arşive attım ihtiyacı olanlara gönderebilirim. Henüz deneme fırsatım olmadı.

 • Link: Deneyen arkadaşların belirttiği bir problem sebebiyle link kaldırıldı tekrar eklenecektir.

En kısa zamanda eklenecektir arkadaşlar.


Adobe Creative Suite 3 Web Premium

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi Adobe

Adobe Firmasının eskiden okullara gönderdiği sürümü iso (nrg) olarak yedeklemiştim. Daha önce dediğim gibi okullardaki bilgisayarların durumu malum olduğundan bu programlar baya iş görüyor diyebilirim. Hem orijinal olması çoğu sorunu ortadan kaldırıyor.

Kurulum yaparken tıpkı iso dosyalarında olduğu gibi Daemon Tools ile dosyayı açıp kuruluma başlayabilirsiniz. Link içerisine bu programı da ekliyorum. Önce kurulu değilse eğer bu programı kurup daha sonra Adobe CS3 Web Premium kurabilirsiniz.


Driver Pack Solution

blank

Eskiden kalma alışkanlık bu yanımda olmazsa rahat edemiyorum. Resmen elim ayağım diyebilirim. Format sonrası driver aramak yerine direk bununla tüm driverleri kurabiliyorum. Pratik olması için size öneride bulunayım. Eğer format attığınız bilgisayar ile internete bağlanabiliyorsanız o zaman https://drp.su/tr adresinden driverlerinizi yükleyebilirsiniz.

Eğer internet olmayan bir ortamdaysanız hızlı bir şekilde driverleri yüklemek istiyorsanız o zaman part part eklediğim linkleri aşağıya ekliyorum.

Driver Pack 17 16gb (Boyuttan dolayı 4 part yüklendi):

Partları indirdikten sonra klasöre çıkarın. Bir iso kalıp dosyası halinde çıkacak. Yükleme yapacağınız bilgisayara önce Daemon Tools kurup onunla birlikte çalıştırabilirsiniz.

NetSupport School Professional

Netsupport

Bilgisayar öğretmenlerimizin en çok ihtiyaç duyduğu programlardan bir tanesi de NetSupport School Professional programıdır. Elimdeki sürümü ekliyorum. Elinizin altında bulunsun mutlaka ihtiyaç olacaktır.

Arkadaşlar kurulum aşamaları içerisinde resimli olarak detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum yine de olur yaşarsanız iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaspersky Free Antivirüs Programı

Kaspersky

Antivirüs programı senelerdir hep sorulan veya ihtiyaç duyulan bir program olarak karşımıza çıkıyor. Nedendir bilmiyorum üniversite yıllarımdan beri ben Kaspersky Antivirüs programlarını çok seviyorum. Free versiyonu çıkınca da yıllardır yine kullanmaya devam ettim.

Boyut çok fazla olmadığından ve sürekli güncellendiğinden arşive eklemedim. Sadece gelen sorular üzerine paylaşma gereği hissettim. Kaspersky Ücretsiz sürümünü indirmek için buraya tıklayarak açılan sayfadan faydalanabilirsiniz.


Eklenecek: Camtasia – Adobe Acrobat Pro yükleme listesine alınmış en kısa zamanda paylaşılacaktır.


Standart İşlem Aşamaları

Arkadaşlar milli görevimiz format olduğu düşünülünce yukarıya eklediğim programlar bi hayli işlerinizi rahatlatacaktır. Ben gelen bilgisayarlarda sırayla aşağıdaki adımı uyguluyorum.

 1. Format at
 2. Daemon Tools Kur
 3. Driver Pack Solution ile Driverleri yükle
 4. Adobe Kur
 5. Office Kur
 6. Sık kullanılan programları kur (Chrome-Winrar-Acrobat Reader vb.)
 7. Varsa sistem güncellemelerini tamamla
 8. Antivirüs Kur
 9. Sıradakine geç 🙂

Daha çok fazla kullandığımız program var fakat boyutları düşük olduğundan ve ulaşma imkanı kolay olduğundan eklemiyorum. Bu programları ekleme sebebim boyutları yüksek olması acil ihtiyaçlarda ulaşımın zor olmasındandır.

Yukarıda eklediğim İşletim Sistemleri veya Programların dışında talepleriniz olursa yorum bırakabilirsiniz.

Ayrıca güncel gelişmelerden haberdar olmak için yüzde 90 Bilgisayar öğretmenlerimizin takip ettiği sayfamı takip etmenizi öneririm. İnstagram Sayfasına link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz.

özgür şeremet yeni instagram

Verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederim.

Bilişim Öğretmeni Program Arşivi sayfasında olmasını istediğiniz yani talep ettiğiniz başka programlar olursa lütfen yorum olarak bırakın onları da yükleyerek paylaşımlar arasına alabilirim.

Set

Kodlama

140 Comments

 1. .Merhaba Hocam , office 2010 aktivasyon kodunu bana da gönderebilir misiniz ?Teşekkür ederim.

 2. Hocam emeklerinize sağlık. Siteniz o kadar yardımcı oldu ki bana.

  Office programı için bana da aktivasyon kodu gönderebilir misiniz?

 3. Merhabalar Hocam , office 2010 aktivasyon kodunu bana da gönderebilir misiniz rica etsem ? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim…

 4. Hocam öncelikle emeklerinize sağlık herşey için teşekkür ederiz🙏Rica etsem bende Office 2010 aktivasyon kodunu banada gönderebilirmisiniz

 5. Hocam emeğinize sağlık, yardımlarınız için teşekkürler. Rica etsem Office 2010 aktivasyonu yollayabilir misiniz?

 6. Merhabalar Hocam , office 2010 aktivasyon kodunu bana da gönderebilir misiniz rica etsem ? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim…

 7. Hocam emeğinize sağlık, rica etsem Office 2010 aktivasyonu gönderebilir misiniz acaba? Yardımlarınız için teşekkürler..

 8. Hocam emeğinize sağlık, rica etsem Office 2010 aktivasyonu yollayabilir misiniz acaba? Yardımlarınız için teşekkürler.

 9. Hocam emeğinize sağlık hafta hafta sizin çalışmalarınızı takip ederek ilerliyorum. Öğrencilerime öneriyorum. Allah razı olsun. Office aktivasyon kodunu banada atarsanız çok memnum olurum. İyi Çalışmalar.

 10. Hocam emeğinize yüreğinize sağlık sizi takip etmek gerçekten kurtarıcı oluyor. Zahmet olmazsa office 2010 aktivasyon dosyalarını ve programların driver linklerini bana da gönderebilir misiniz.

 11. driver pack\DriverPack_17.7.58.4.zip: DriverPack_17.7.58.4.iso dosyasında CRC hatası. Dosya bozuk
  hocam son partı klasöre çıkart deyince bu hatayı veriyor.

 12. hocam merhabalar driver pack indirdim fakat DriverPack_17.7.58.4.z01 bu şekilde indi nasıl açabilirim.uzantıyı .zip e çevirince hata veriyor.

 13. hocam office 2010 aktivasyon kodunu rica etsem bana da gönderebilir misiniz? teşekkür ederim şimdiden.emeğinize sağlık

 14. Hocam office 2010 ve 2016 aktivasyon dosyalarını gönderebilir misiniz. şimdiden çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

 15. Hocam iyi günler. Office 2010 programlarının aktivasyon dosyalarını gönderebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 16. merhaba hocam ben faz2 imajını indirdim sizin attığınız linkten. rufus ile oluştururken mbr mi gbt mi secmem gerektiğini akılı tahtadan öğrenemedim buna yetkiniz yok diye bir uyarı veriyor bende gbt olarak oluşturdum şimdi imaj atsam sıkıntı olur mu? birde hocam imajı başlatma adımları(ilk del tuşuna mı basıyoruz F1 mi gibi) ve ilerisinde hangi adımları izleyeceğimizi söylebilir miniz? teşekkürler

 17. Hocam merhaba, program arşivinizin linkini bana da gönderebilir misiniz? Emeğiniz için teşekkürler.İyi çalışmalar dilerim.

 18. Hocam program kurulumları için çok teşekkürler. Office 2010 programlarının aktivasyon dosyalarını gönderebilir misiniz? iyi çalışmalar..

 19. Hocam hayırlı akşamlar. win7 yi indiremiyorum. İndir dedikten sonra epeyce bekledikten sonra indirme yine de başlamıyor.

  • Hocam merhaba, deneme yaptım sorun görünmüyor tarayıcıda çerezleri temizleyip deneme yapmanız mümkün mü acaba. Alternatif olarak başka bir tarayıcı kullanarak deneme yapabilirsiniz. Benzer hata alırsanız tekrar incelerim.

 20. Hocam emeğinize sağlık. sayfanızdan çokça faydalanıyor, neredeyse her gün uğruyorum. Acaba elinizde temiz win10 destekli acronis true image programı var mı?

 21. Hocam bende link alabilir miyim? Özellikle ofis lazım oldu. Şimdiden teşekkür ederim.

 22. hocam merhbalar deamon tools u kurarken şu şekilde hata aldım.ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. desteklenmeyen 16 bit uygulama şeklinde hata verdi. ekran görünütüsü almıştım ama dosya eklenmediği için atamadım. aslında bir de dosya ekle kısmı olsa yorumda süper olur.

  • Merhaba hocam başka bir bilgisayarda deneme imkanınız oldu mu acaba. Tanıdık bir sorun gibi gelmedi. Yine olmazsa sosyal medyadan ulaşın hocam resimli falan bakar bir şekilde çözmeye çalışırız.

 23. Merhaba hocam bana akıllı tahta imajlarını ve diğer programlari gönderebilir misiniz

 24. hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık rica etsem bana da gönderir misiniz

 25. Özgür hocam emeklerinize sağlık. Geçen sene dersimde kullandığım tek kaynaktınız. Özellikle alıştırmalarla konuları çok güzel pekiştirdi çocuklar. Hakkınızı helal edin. Rica etsem linkleri bana da gönderir misiniz?

  • Hocam çok teşekkür ederim. Helali hoş olsun. Linkleri sayfa içine ekledim hocam. Yoğunluk geçti artık kota dolacağını sanmıyorum. Dolarsa alternatif linkler eklemeye çalışırım.

 26. Hocam elinize sağlık bu programların linkini rica etsem bana da gönderebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

 27. Çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ederim. Linkleri gönderebilir misiniz?

 28. Hocam emeğinize sağlık çalısmalariniz için. Gerçekten bu siteden çok faydalaniyorum. Programlari indirebileceğim linkleri banada gönderirseniz cok sevinirim. Tesekkürler.

 29. Hocam emeğinize sağlık. Branşımla ilgili her konuda ilk yardımcım sizin sitenizdir. Çok teşekkür ediyorum bizlerle paylaştığınız için. Rica etsem linki bana da gönderebilir misiniz?

  • Çok teşekkür ederim hocam sizlerin ilgisi sayesinde her geçen gün daha iyi hale geliyoruz. umarım bu şekilde büyümeye devam edebiliriz. Linkleri attım hocam yeni programlar ekledikçe sayfayı güncellerim. İhtiyacınız olursa mesajınız yeterli 😉

 30. Hocam zorlu bir çalışma alanı ve bu süreçte çok daha yoğun olmakla beraber çalışması zevkli diyerek sizden tüm programlara ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim

 31. Hocam ellerine sağlık güzel bir arşiv olmuş. Bana da tümünün linkini atar mısın? Şimdiden teşekkür ederim.

 32. Hocam sitenizi ve çalışmalarınızı takip edip ben ve öğrencilerim yararlanıyoruz. Elinize sağlık çalışmalarınızı takdir ediyorum. Btr olarak çalıştığımdan tüm program arşivinin linkini banada yollayabilirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar.

  • Hocam çok teşekkür ederim. Bu dönemde BTR olmak hakikaten yorucu. Sorumluluklar biraz daha arttı. Bu süreçte faydası olur umarım sizlere. İyi çalışmalar diliyorum.

 33. Hocam bana da programların linkini gönderebilir misiniz rica etsem. Emeğinize sağlık.Teşekkür ederim.

 34. Hocam emeğinize sağlık bende sitenizden faydalanıyorum oldukça faydalı devam edin lütfen takipteyim bende program linklerini alabilir miyim hakkınızı helal edin şimdiden

  • Helali hoş olsun hocam. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum faydalı olabiliyorsak ne mutlu. Mail adresinize gönderdim hocam mevcut yüklenen programları. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

 35. Sayın öğretmenim, gerçekten çok yararı dokunuyor paylaşımlarınız. Emeğinize sağlık. Programları mail olarak gönderirseniz çok sevinirim. İyi hafta sonları dilerim.

  • Çok teşekkür ederim öğretmenim. Yorum yaparken girdiğiniz mail adresine gönderdim. Umarım işlerinizi kolaylaştırmakta faydası olur. İyi çalışmalar diliyorum.

 36. Kıymetli Hocam, çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum ve tebrik ediyorum. Bt eğitiminde çok önemli bir açığı dolduruyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim. Program arşivini mail olarak gönderebilirseniz çok memnun olurum.

  • Hocam çok teşekkür ederim. Yorum yaparken girdiğiniz mail adresine mevcut yüklenmiş olanlar gönderildi. Ara ara yine program yüklemesi yapacağım talep ettiğiniz olursa tekrar iletişime geçebilirsiniz.

 37. Çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Sitenizi derslerimde ve BTR olduğum dönemde kullanıyorum çok faydalı ve kullanışlı bir siteniz var. Bilişim öğretmenin ihtiyaç duyacağı her şey var. Emeğinize sağlık hocam. Rica etsem bu program arşivinin linkini e postama gönderir misiniz? Çok teşekkürler. İyi çalışmalar.

  • Çok teşekkür ederim hocam, Gerçekten bir ihtiyacı karşıladığını düşünüyorum ve her sene daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyorum. Talebiniz doğrultusunda Yorum yaparken girdiğiniz mail adresine mevcut linkler gönderilmiştir. İhtiyaç doğrultusunda yeni linkler ekliyorum zamanla burada da bildiririm. Talebiniz olursa onları da gönderirim. İyi günlerde kullanın.

 38. özgür öğretmenim bu programların linkini rica etsem bana gönderebilir misiniz iyi çalışmalar

 39. İyi günler Özgür hocam. Windows 10 2004 Sürüm 64 Bit, Windows 7 Sp1 Türkçe Tüm Sürümler Tek DVD 2020 ile 2016 Microsoft Office programlarının linkini yollamanız mümkün müdür?

 40. Özgür hocam mrb.Ben btr olarak çalıştığım için program arşivinizi gönderirseniz sevinirim hocam.Gerçekten bana yol gösterici bir kaynaksınız.Yaptığınız çalışmalar için çok teşekkür ediyorum.
  Hocam ben Adobe creative suite 3 web premium, faz 2 windows 10 etkileşimli tahta imajı, kaspersky free antivirüs programı ve windows 7 sp1 türkçe tüm sürümler programlarını gönderirseniz mailime çok teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar dilerim

 41. HOCAM bu sene btr lik yapıcam bu programları bana göderebilir misiniz.Emeğinize sağlık cok yardımcı oluyor siteniz

 42. Hocam Yunus Emre Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Şenay Köse windows10 2004 işletim sistemi ve office 2016 programının linkini gönderebilir misiniz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*