Bilişim Teknolojileri ve Yazılım DYK Planı

Merhaba Arkadaşlar;

EBA üzerinde temel derslerin Destekleme ve Yetiştirme Kurs planları paylaşılıyor. Bizim dersin bir planı bulunmamaktadır. Bu sebeple Geçen sene kullandığım Kurs Planı üzerinde ufak değişiklikler yaparak bu senede kullanacağım. İşinize yarayabileceğini düşünerek aşağıda paylaşıyorum.

Önemli Notlar

 • Bu plan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Destekleme ve Yetiştirme kurslarına yönelik hazırlanmıştır.
 • Kurslar dönemlik açıldığından 1. dönem ve 2. Dönem için ayrı ayrı hazırlanmıştır.
 • Kurs saatleri haftalık 4 saat olarak planlanmıştır. 2 saat uygulayacak arkadaşların plan üzerinden saati değiştirmeleri gerekmektedir.
 • Kurs planı yeni müfredata göre hazırlanmış olup 5. sınıfların ve 6. sınıfların kılavuz kitapta verilen kazanımları dikkate alınmıştır.
 • Plan öğrencilerin yıllık planı ile uyumlu olması gerektiğinden yıllık plandaki kazanımlar eklenmiştir. Kursa başvuran öğrencilerin ilgi ve yetenekleri düşünülerek 1. dönem plan haricinde içerik olarak Kodlamaya giriş eğitimleri ağırlıklı verilecek olup 2. dönem işlenecek robotik konularına öğrenciler hazırlanacaktır.
 • Excel dosyası içerisinde 5. ve 6. sınıflar için ayrı ayrı plan hazırlanmıştır.

1. Dönem DYK Kurs Planı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf ve 6. Sınıf 1. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını indirmek için tıklayınız.


2. Dönem DYK Kurs Planı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf ve 6. Sınıf 2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını indirmek için tıklayınız.

Faydalı olması dileğiyle…

49 Comments

  • Maalesef hocam yaz kursu planlamadım ama iki plan birleştirilebilir veya ikinci dönem planları uygulanabilir diye düşünüyorum. Kursları sonuçta 5. sınıftan 6. sınıflara geçenlere açabiliyoruz. Dolayısıyla 6. sınıf planlarından faydalanılabilir. Şuan ağırlıklı robot yarışmasına hazırlanıyorum vaktim olsa birşeyler hazırlamaya çalışırdım 🙁

 1. hocam öncelikle emeğinize sağlık, kurslar mart ayında başlıyor ama planlar şubat ayından itibaren bir yanlışlık mı var?

  • Şubat ayının 25 inden itibaren başlıyor hocam hafta içi kurs yapanlar pazartesiden itibaren başlayabilir. Ben mesela yarın ilk kursumu yapacağım o yüzden o şekilde yazdım ama siz ay yerine direk tarihleri de girebilirsiniz.

 2. Hocam Teşekkür Ederim. Eline Sağlık. Evrak işleri gerçekten büyük zulüm benim için. Sayende birçok evrağı kolayca edinebiliyoruz. Saygılarımla.

 3. Hocam öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Güzel bir başlık altında toplamışsınız DYK planlarını. peki yaz dönemi için herhangi bir çalışmanız oldu mu?

 4. EMEĞİNE SAĞLIK HOCAM. GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

  5 VE 6 LAR İÇİN AYNI PLANI KULLANIYORUZ ANLADIĞIM KADARIYLA.

   • merhaba Hocam ben sizin dokümanlardan yararlanıyorum bütün derslerim de ve çok teşekkür ediyorum. Hafta sonu kurslarında sayı az olduğu için Kodlama çok eğlenceli oluyor ve çocuklar çok çabuk öğreniyor ancak hafta içi 40 neredeyse bazı sınıflar ne yapabilirim bir öneriniz var mı ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.