Merhaba Arkadaşlar;

EBA üzerinde temel derslerin Destekleme ve Yetiştirme Kurs planları paylaşılıyor. Bizim dersin bir planı bulunmamaktadır. Bu sebeple Geçen sene kullandığım Kurs Planı üzerinde ufak değişiklikler yaparak bu senede kullanacağım. İşinize yarayabileceğini düşünerek aşağıda paylaşıyorum.

Önemli Notlar

  • Bu plan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Destekleme ve Yetiştirme kurslarına yönelik hazırlanmıştır.
  • Kurslar dönemlik açıldığından 1. dönem ve 2. Dönem için ayrı ayrı hazırlanmıştır.
  • Kurs saatleri haftalık 4 saat olarak planlanmıştır. 2 saat uygulayacak arkadaşların plan üzerinden saati değiştirmeleri gerekmektedir.
  • Kurs planı yeni müfredata göre hazırlanmış olup 5. sınıfların ve 6. sınıfların kılavuz kitapta verilen kazanımları dikkate alınmıştır.
  • Plan öğrencilerin yıllık planı ile uyumlu olması gerektiğinden yıllık plandaki kazanımlar eklenmiştir. Kursa başvuran öğrencilerin ilgi ve yetenekleri düşünülerek 1. dönem plan haricinde içerik olarak Kodlamaya giriş eğitimleri ağırlıklı verilecek olup 2. dönem işlenecek robotik konularına öğrenciler hazırlanacaktır.
  • Excel dosyası içerisinde 5. ve 6. sınıflar için ayrı ayrı plan hazırlanmıştır.

1. Dönem DYK Kurs Planı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf ve 6. Sınıf 1. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını indirmek için tıklayınız.


2. Dönem DYK Kurs Planı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf ve 6. Sınıf 2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kurs Planını indirmek için tıklayınız.

Faydalı olması dileğiyle…

https://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/09/3.sınıf-plan14-15.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2016/09/3.sınıf-plan14-15-150x150.jpgÖzgür ŞEREMETEvraklarHafta Sonu KurslarıBilişim Teknolojileri hafta sonu kurs planı,Bilişim Teknolojileri Kurs Planı,BTY kurs planı,DYK planıMerhaba Arkadaşlar; EBA üzerinde temel derslerin Destekleme ve Yetiştirme Kurs planları paylaşılıyor. Bizim dersin bir planı bulunmamaktadır. Bu sebeple Geçen sene kullandığım Kurs Planı üzerinde ufak değişiklikler yaparak bu senede kullanacağım. İşinize yarayabileceğini düşünerek aşağıda paylaşıyorum. Önemli Notlar Bu plan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Destekleme ve Yetiştirme kurslarına yönelik hazırlanmıştır.Kurslar dönemlik açıldığından 1....Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi