Günlük Planlarda Kullanılacak Değerler

Merhaba Arkadaşlar; Yeni Eğitim öğretim yılı ile birlikte artık plan yaparken Günlük Planlarda Kullanılacak Değerler konusunu göz önüne alacağız.

Bende yıllık plan hazırlarken bunu dikkate alarak hazırlıyorum. Hazırladığım güncel yıllık planlara Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planları adresinden ulaşabilirsiniz.

Eskiden Kılavuz kitaplarımızın olmadığı zamanlarda Günlük Planlarda Kullanılacak Değerler konularını Yıllık plan hazırlarken de bu değerleri göz önüne alıyorduk.

Bizim artık kılavuz kitaplarımız var ve günlük plan hazırlamak zorunda değiliz. Fakat başka branşlardan günlük plan hazırlamak isteyenler olursa aşağıya eklediğim içerikleri inceleyerek fikir edinebilirler.

Yıllık Planlarda Kullanılacak Değerler
Örnek Günlük Plan

Yukarıda benim ilk hafta uygulayacağım günlük planı görmektesiniz. Resimde göründüğü üzere derste işleyeceğimiz değerleri planımda belirtmişim.

Hazırladığım diğer günlük planlara Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Günlük Planlar adresinden ulaşabilirsiniz.

Peki sizler hangi derste hangi değeri işleyeceksiniz.?

Bu konuda yaptığım araştırmada Youtube üzerinde bir video ile karşılaştım. Bu videoda 2017-2018 yılında yeni müfredatla öğrencilere kazandırılması hedeflenen değerler MEB tarafından 10 ana başlık altında toplanmış ve ayrıntılı açıklanmıştır.

Yıllık Planlarda Kullanılacak Değerler

Yukarıdaki tabloda 10 ana başlık altında değerlerle ilgili tutum ve davranışlar verilmiştir. Bu bilgileri aldığım videoyu ise aşağıda paylaşıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-UGXbJoPE48

Günlük planlarınızda ve derslerinizde bu değerleri işlemeyi unutmayınız. Ben planlarımın hepsini kendim hazırlıyorum ve an itibariyle bir değişiklik olmadığından hala bu bilgilerden faydalanıyorum. Diğer branş öğretmenlerimiz sizde planlarınızı hazırlarken bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*