Günlük Planlarda Kullanılacak Değerler

Merhaba Arkadaşlar;

2017-2018 eğitim öğretim yılında değişen müfredat ile birlikte 5. sınıflarda tüm derslerden yeni müfredatı işleyeceğiz. Kılavuz kitaplar yetişmediği için bizim kaderimiz olan günlük plan hazırlama işini tüm branşlarla birlikte yapacağız. 

Yeni müfredat ile değerler eğitimi artık aylık olarak okullara gönderilmeyecek ders içinde belirlenen değerleri vermeye çalışacağız. Dolayısıyla günlük plan yaparken işleyeceğimiz değerleri de günlük planda belirtmek zorundayız. 

Yukarıda benim ilk hafta uygulayacağım günlük planı görmektesiniz. Resimde göründüğü üzere derste işleyeceğimiz değerleri planımda belirtmişim. Peki sizler hangi derste hangi değeri işleyeceksiniz. Bu konuda yaptığım araştırmada Youtube üzerinde bir video ile karşılaştım. Bu videoda 2017-2018 yılında yeni müfredatla öğrencilere kazandırılması hedeflenen değerler MEB tarafından 10 ana başlık altında toplanmış ve ayrıntılı açıklanmıştır.

Yukarıdaki tabloda 10 ana başlık altında değerlerle ilgili tutum ve davranışlar verilmiştir. Bu bilgileri aldığım videoyu ise aşağıda paylaşıyorum.

Günlük planlarınızda ve derslerinizde bu değerleri işlemeyi unutmayınız. Faydalı olması dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*