Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planları

Bu sayfada Güncel Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planları paylaşacağım. Öncelikle 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun.

Yeni döneme yıllık plan yaparak başlamış bulunmaktayız. Yıllık planı hazırlarken Kılavuz kitap rehber alınarak hazırlanmıştır. Yani hafta hafta kılavuz kitapta verilen kazanımlar ilgili haftalara yazılmıştır.

Bir sene hazırladığım evrağı maalesef güncelleme yapmadan diğer sene kullanma fırsatım olmadı. Bu senede Yeni Eğitim Öğretim Takvimine uyarlamak zorunda kaldım. Eskiden 1 ara tatilimiz varken şimdi 3 ara tatil yapacağız.

Mesela 5. Sınıflarda 1. Dönem 1. Yazılı tarihi 12. hafta olarak gözüküyor. Yani ara tatile girdikten sonra sınav yapmanın mantıksız olacağını düşündüğümden sınav tarihini öne çekmek zorunda kaldım.

Yıllık planda ufak değişiklikler oldu fakat endişe etmeyin Eğer benim hazırladığım yıllık planları kullanacaksanız hafta hafta kullanacağınız tüm içerikleri hazır olarak bulacaksınız.

Size sadece yıllık planı indirmek isimleri değiştirmek ve müdür beye imzalatmak kalıyor.

Bu arada ben okulumda sadece 5. ve 6. sınıfların dersine giriyorum. hazırladığım yıllık planların içinde 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planı ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planı bulunmaktadır.

Burada Seçmeli 7. Sınıf, Seçmeli 8. Sınıflar içinde plan paylaşabilirim fakat kullanmadığım bir planın aksaklıklarını göremeyeceğim için paylaşmıyorum. Bu tarz evraklar arıyorsanız https://www.bilgisayarbilisim.net/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2019-2020 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planları

Yeni yıllık planımızda yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı ufak güncellemeler yapıyorum. Bittiğinde buradan paylaşacağım.

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planı 2019-2020 indir

6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Planı 2019-2020 indir

Planlarımız Microsoft Excel Programı ile hazırlanmıştır.

Yıllık planları indiren arkadaşlardan plana uygun günlük plan isteyenler oluyor. Günlük plan yerine kılavuz kitap kullandığımızı tekrar hatırlatmak istiyorum.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kılavuz Kitapları
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kılavuz Kitapları

Kılavuz kitapların bulunduğu sayfa yukarıda verilmiştir. Sayfadan faydalanabilirsiniz. Faydalanmak isteyenler olabilir diye geçen senelerde kullandığım yıllık planları da aşağıya ekliyorum.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Plan 2018-2019

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Yıllık Plan 2017-2018

Dersimizin diğer evraklarına aşağıya eklediğim Bilişim Öğretmeni Evrak Çantası sayfasından ulaşabilirsiniz. Orada bulamadığınız evraklar sitede paylaşılmamış demektir. İstek halinde yoğunluğuma göre paylaşabilirim.

Bilişim Öğretmeni Evrak Çantası
Bilişim Öğretmeni Evrak Çantası

Planları kendim hazırladığımdan yorucu oldu gözümden kaçanları bildirmekten lütfen çekinmeyin. Eksik ve hataları bildirirseniz en düzgün haline birlikte getirebiliriz.

Güncelleme Tarihi: Bu sayfa 16.08.2019 tarihinde güncellenmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*