İşletim Sistemini Tanıyorum Testi

Merhaba Arkadaşlar, İşletim Sistemini Tanıyorum Testi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde İşletim Sistemini Tanıyorum başlığı altında yer alan İşletim Sistemleri konularından sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – İşletim Sistemini Tanıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.

İŞLETİM SİSTEMİNİ TANIYORUM İNTERAKTİF TEST


Test Açılmazsa sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle diyebilirsiniz.


TEST KULLANIM YÖNERGESİ

<< Tüm soruları işaretlemek zorundasınız. Boş soru bırakırsanız sonuçlar gözükmeyecektir.
<< Panel altında soruların kutucukları bulunmakta cevap verilen soruların içerisi mavi olarak dolmaktadır. Eğer açık gri görünüyorsa o soruya cevap vermemişsiniz demektir. Üstüne tıklayarak ilgili soruya gelip bir cevap seçebilirsiniz.
<< Resimli sorularda üzerindeki + simgesine basarak resmi büyütebilirsiniz.
<< Testler mobil uyumlu olup html5 ile hazırlanmıştır.

Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Eski müfredatta da bulunan sorulara kıyamadığım için geçen sene ekledim ve o konuları da işlemeye çalıştım.

Bu sene testimiz güncellenmiş ve Bire bir müfredat uyumlu hale getirilmiştir.

Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Soruları çıktı almak isteyenler için aşağıya yaprak test halini de ekleyeceğim.

İŞLETİM SİSTEMİNİ TANIYORUM YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Testi sadeleştirdim, Müfredat uyumlu hale getirmeye çalıştım. Test içerisinde olmasını istediğiniz sorular var ise lütfen yorum olarak gönderiniz. İlgili hafta bittikten sonra gelen soruları ekleyeceğim. Soru gelmezse bu hali ile yaprak teste dönüştürüp buradan paylaşacağım.

Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

33 Comments

  1. hocam yaprak test halini eklememişsiniz. eklerseniz ögrencilre göndereceğim. teşekkürler

    • Hocam eski müfredata göre soru bankası şeklinde hazırlamıştım. Sonra müfredat değişince soruları güncelledik ve kaldırdık. Tekrar eklemeye ihtiyaç duymadım. Ama elzem bir şekilde lazımsa üzerinde çalışmaya başlayalım.

  2. Hocam, testleri pdf ya da doc formatında yüklerseniz çok sevinirim. O şekilde kullanımı çok daha kolay olacaktır bizim için. İyi çalışmalar dilerim.

    • Hocam testleri her sene güncelliyorum. Yeni sorular ekliyor çıkarıyorum. Bu yüzden pdf benimde işime gelmiyor. Sorulardan emin olduktan sonra google doc şeklinde oluşturarak paylaşmayı düşünüyorum. Siz oradan direk word formatında indirebilirsiniz. Hemde güncelleme yapınca sitede değişiklik yapmadan güncellemiş olurum diye düşünüyorum.

  3. merhaba hocam öğrencilerim bilgisayarlarından girmek istediklerinde hata alıyor ve sayfanız açılmıyor bır turlu sebebıbnı bulamadım yardımcı olur musunuz err connection closed hatası

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*