Dosya Yönetimi Testi

Merhaba Arkadaşlar, Dosya Yönetimi konumuzu işledik. Dosya Yönetimi Testi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Dosya Yönetimi  başlığı altında yer alan Dosya ve klasör, Dosya yapısı ve popüler dosya uzantıları konularından sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 3 – Dosya Yönetimi ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


DOSYA YÖNETİMİ İNTERAKTİF TEST

Test Açılmazsa sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle diyebilirsiniz.


TEST KULLANIM YÖNERGESİ

<< Tüm soruları işaretlemek zorundasınız. Boş soru bırakırsanız sonuçlar gözükmeyecektir.
<< Panel altında soruların kutucukları bulunmakta cevap verilen soruların içerisi mavi olarak dolmaktadır. Eğer açık gri görünüyorsa o soruya cevap vermemişsiniz demektir. Üstüne tıklayarak ilgili soruya gelip bir cevap seçebilirsiniz.
<< Resimli sorularda üzerindeki + simgesine basarak resmi büyütebilirsiniz.
<< Testler mobil uyumlu olup html5 ile hazırlanmıştır.

Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Eski müfredatta da bulunan sorulara kıyamadığım için geçen sene ekledim ve o konuları da işlemeye çalıştım. Bu sene testimiz güncellenecek ve Bire bir müfredat uyumlu hale getirilecektir.

Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Soruları çıktı almak isteyenler için aşağıya yaprak test halini de ekleyeceğim.

DOSYA YÖNETİMİ YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Testi sadeleştirdim, Müfredat uyumlu hale getirmeye çalıştım. Test içerisinde olmasını istediğiniz sorular var ise lütfen yorum olarak gönderiniz. İlgili hafta bittikten sonra gelen soruları ekleyeceğim. Soru gelmezse bu hali ile yaprak teste dönüştürüp buradan paylaşacağım.

Gelen sorulara cevap için yazıyorum testi EBA üzerinde paylaşabilirsiniz.

Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

15 Comments

  • Merhaba tire işaretinde sıkıntı yok ben kullanılmayan karakterleri şöyle öğretiyorum
   küçüktür(<) büyüktür(>)
   Soru işareti(?) Tırnak(“)
   Çarpı (*) bölü(:)
   Slashların Hepsi (/)(\) (|)

   Göründüğü gibi tire işareti bunlar arasında yok. Bilgisayarınızda hemen bir yeni klasör oluşturup isminde bu işaretleri koyarak deneme yapabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*