Bilişim Suçları Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Bilişim Suçları Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Dijital Dünyanın Suçluları konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

# 6.2.1.6. Bilişim suçlarının neler olduğunu tanımlayarak ilgili kanunları özetler.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

BİLİŞİM SUÇLARI SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Bilişim Suçları Sunumunu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayabilirsiniz.

Bilişim Suçları Sunumu
Bilişim Suçları Sunumu İndir

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Ben sunumu kılavuz kitaba uyarak ancak bu kadar geliştirebildim. Sizler sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Bilişim Suçları Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 6 – Dijital Dünyanın Suçluları ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilişim Suçları Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.


Konu içerisinde geçen Siber Aklımı Seveyim Afişini aşağıya ekliyorum. Sunum sonrası bu afişten faydalanabilirsiniz.

SİBER AKLIMI SEVEYİM AFİŞİ

Afişin Orjinal halini indirmek için tıklayınız.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için hazırlanan diğer afiş ve infografiklere Bilgisayar Sınıfı Koridorunu Afişlerle Donattık sayfasından ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

3 Comments

  1. İyi çalışmalar Özgür hocam. İçeriklerinizi derslerimizde sitenizden kullanıyoruz. Bunun için teşekkürler. Bilişim Suçları Sunumunda 2. Slaytta “Teknoloji kullanarak…” ifadesi yerine “Bilişim teknolojilerini kullanarak…” desek daha doğru ve anlaşılır olmaz mıydı?

    • Teşekkür ederim hocam haklısınız notlarıma aldım en kısa zamanda düzeltmeye çalışacağım. Şuan stratejik plan ağırlıklı çalışıyorum vakit bulabildikçe bakıyorum buraya.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*