Bilgisayar Sınıfı Koridorunu Afişlerle Donattık

Bilgisayar Sınıfı Afişleri ile süsleme işi aklıma nasıl geldi. Eğitimde iyi örnekleri sürekli araştıran birisi olarak ara ara karşıma Fen Koridorları, İngilizce Koridorları çıkıp duruyordu. Bende buradan hareketle Bilişim Koridoru yapmaya karar verdim.

İşte Bilgisayar Sınıfı Koridoru videomuz. Nasıl yaptığımı ise aşağıda anlatıyorum.

Bilişim Sınıfımıza giden koridoru bu iş için ayarlayıp daha sonra kullanacağım materyalleri bulmaya başladım.

Zaten derslerde kullandığım ve öğrencilerin görmesi gereken kılavuz kitaptaki afişleri çıktı almaya karar verdim. Bunların yanı sıra daha önce hafta hafta kavram haritası çalışması yapıyordum onlardan faydalanmaya karar vermiştim.

Fakat sonra EBA üzerinde yayınlanan infografikleri kullanabileceğimi farkettim. Ders içeriklerimde de kullandığım bu infografiklerden sizin de faydalanmanızı öneririm.

Kullanabileceğiniz Tüm Afişleri indirerek Google Drive Üzerinden paylaştım. Link üzerinden ulaşarak dilediğiniz seçip indirebilirsiniz.

100*70 ve 50*70 boyutlarında renkli çıktıları fotoblok üzerine yapıştırdım. Afişlerin isimlerinin yanına önerilen boyutlarını yazdım. Daha sonra çift taraflı bant ile Koridorumuzun duvarlarına yapıştırdım.

Maliyeti konusunda sorular geliyor. Kullanışlı olsun diye fotoblok üzerine baskı yaptığımı söylemiştim. Finansmanı ise Tübitak 4006 Bilim Fuarı sayesinde sağlayabildim. Sayfada verdiğim projeleri yaparak sizde Bilim fuarına başvurabilir ve artırdığınız paralar ile bu tarz aktiviteler yapabilirsiniz.

Çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Resimleri aşağıya ekliyorum. Önemli gördüğünüz afiş ve infografikleri sizde durumunuza göre bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

BİLGİSAYAR SINIFI AFİŞLERİ BİTMİŞ HALİ

Bilişim Koridoru Afişleri
Bilişim Koridoru Afişleri
Bilişim Koridoru Afişleri
Bilişim Koridoru Afişleri
Bilişim Koridoru Afişleri
Bilişim Koridoru Afişleri
Bilgisayar Sınıfı Afişleri
Bilgisayar Sınıfı Afişleri
Bilgisayar Sınıfı Afişleri
Bilgisayar Sınıfı Afişleri
Bilgisayar Sınıfı Afişleri

Kullandığım tüm afişlerin dışında sonradan elime geçenlerde dahil hepsini Google Drive Üzerinden paylaştım. Link üzerine tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.

Aslında linki yukarıda güncellemiştim fakat hala link soruları gelmeye devam edince alta da eklemeye karar verdim.

Açılan sayfada Bilgisayar Sınıfı Koridoru ve içinde kullandığım her şey mevcut. Hoşunuza gidenleri direk indirebilirsiniz.

Eğer sizde bu tarz çalışmalar yaparsanız bana fikir olması açısından gönderebilirseniz sevinirim. İnstagram üzerinden paylaşımlar yaparsanız beni de etiketleyebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarım İletişim sayfasında ayrıntılı olarak paylaşıldı.

Ben bu çalışmadan çok olumlu tepkiler aldım. Gerek öğrencilerden gerek öğretmen arkadaşlardan. Hatta ziyarete gelen velilerden dahi olumlu dönütler alındı.

Sınav haftası öğrencilerin sınavdan önce afişleri tekrar incelediğini. Sınav sorularının yanıtlarını dahi afişlerin üzerinden kontrol ettiklerini tespit ettim.

Kısacası ben çok olumlu dönütler aldım. Aşağıya eklenen yorumlardan da bu durumu farketmek mümkün. Sizde hepsi olmasa bile önemli olanları bir şekilde yaparak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yeni afişler veya infografikler bulabilirsem drive linki üzerinde güncelleme yapacağım. Umarım işinize yarar iyi çalışmalar dilerim.

23 Comments

  1. hocan elinize sağlık. ben Hatay da öğretmenim bu afişlerinizin tasarım dosyaları mevcutsa bizde bastırabilirmiyiz.

  2. Hocam fotoblokların derinliğini kaç cm tercih ettiniz 5 mm yeterli olur mu ellerinize sağlık bu arada

  3. Elinize sağlık hocam. Çok güzel olmuş gerçekten. Özgür hocam koridorumuza yaptırmak istiyoruz bizde nerede yaptırdınız acaba baskıları yardımcı olursanız sevinirim

  4. Hocam emeğinize sağlık. Drive linkini de ekleyebilirseniz çok seviniriz. Çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum.Kolay gelsin,iyi çalışmalar.

  5. Hocam link açılmıyor. Çok güzel bir koridor olmuş. Görselleri toplu halde paylaşabilir misiniz elinizde varsa?

    • Merhaba video paylaşım platformunu güncelledim. Artık okul hattı üzerinden de videoyu izleyebilirsiniz. Afişlerin toplu haldeki linklerine gelince en kısa sürede toplanarak paylaşılacaktır. EBA güncellemesi sebebiyle var olan konumlarından kaldırılmışlar maalesef.

  6. Çok güzel olmuş hocam. Link çalışmıyor:( Görselleri atabilirseniz aynısını ben de yapmak istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*