Zeka Oyunları Şampiyonası

Merhaba Arkadaşlar, Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası başladı. Bu sene bizde katılmayı düşünüyoruz. Çocukların bilgileri ile farklı bir deneyim yaşayabilmeleri için sizlerin de katılmanızı öneriyorum.

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tübitak tarafından desteklenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası başvurular başladı.

Duyuru yapmakta biraz geç kalmış olsak ta henüz vakit var. Okullarımızda daha önce yaptığımız Kodlama Haftası Etkinlikleri veya Bilge Kunduz Etkinlikleri gibi öğrencilerimize faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir etkinliği daha öneriyoruz.

İmkanı olan öğretmenlerimizin öğrencileri mutlaka yönlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Öncelikle aklınıza takılabilecek soruları yanıtlayarak etkinliğe nasıl katılacağınızı cevaplayalım.

2022-2023
KAYITLAR
10 Ekim 2022 – 17 Şubat 2023

Amaç: Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek. Yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak.

Kapsam: Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların takım olarak katıldıkları zeka ve akıl oyunlarından oluşur.

Yarışma Koşulları

Koşulların hepsi https://sampiyona.tzv.org.tr/yardim sayfasında ayrıntılı olarak açıklanmış. Ziyaret ederek oluşacak soru işaretlerine cevap bulabilirsiniz.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Başvuru ve katılım için hemen https://sampiyona.tzv.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Tüm detaylar ayrıca sayfada açıklanmıştır. Başarılar dileriz.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*