Bilge Kunduz Etkinliği Başlıyor

Her yıl kasım ayında yaptığımız Bilge Kunduz Etkinliği Başlıyor. Yeni Eğitim Öğretim yılında da bu etkinliğe katılarak öğrencilerimizle hem çalışma sürecinde hem de etkinlik sürecinde keyifli vakitler geçirmeyi planlıyoruz.

Etkinliğe katılmak ve yönetmek çok basit fakat ilk kez katılacak arkadaşlar için elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Öncelikle afişimizi paylaşalım.

Bilge Kunduz Etkinliği Başlıyor

Web sitesinde yani http://www.bilgekunduz.org/ adresinde yeterince özetlenmiş fakat ben yine de aşağıya adım adım yapılması gerekenleri listeleyeceğim.

Adım-1 Koordinatör olarak başvuru yapıp okulunuzu ekleyin

Okulların, Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliğine katılması için her okulda bir koordinatör belirlenecektir. Koordinatörlerin bilgekunduz.org sitesinden “koordinatörlük başvurusu” yapması gerekmektedir.

Koodrinatörlük başvurusu yapmak için tıklayınız

Öğretmen Kayıt Bilge Kunduz

Yukarıya resim olarak eklediğim kayıt formunu doldurup kaydol butonuna basıyorsunuz.

Yukarıda anlattığım koordinatörlük başvurusunu yapınca mail adresinize bir kayıt işleminin tamamlandığına dair bir mail gelecek. (Eğer maili bulmazsanız gereksiz veya spam klasörünü kontrol etmeyi unutmayın.)

Gelen mail içerisinde bir kod olacak.

Aslında yapmanız gereken tek şey öğrencilerinize bu kodu vermek ve 07-18 Kasım tarihleri arasında sisteme bu kod ile girip etkinliği yapmalarını sağlamak.

Adım-2 Evrakları hazırlayıp öğrencilerin pratik yapmalarını sağlayın.

Koordinatörlük başvuru yaparken Link olarak verilen Veli İzin Dilekçesini indirerek öğrencilerinizin doldurmasını sağlamayı unutmayınız.

Puanlama ve Etkinlik hakkında öğrencilerinizi bilgilendirin. Bunun için https://bilgekunduz.org/ogrenciler-icin/ adresindeki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Çalışmak isteyen öğrencileriniz için https://bilgekunduz.org/gecmis-gorevler-2/ adresinde bulunan geçmiş yılların görevlerinden faydalanabilirsiniz.

Adım-3 Etkinliği Yapın

07-18 Kasım 2022 tarihleri arasında öğrencilerinizin https://bilgekunduz.ankara.edu.tr/giris.php adresine girerek etkinliği yapmalarını sağlayın.

Unutmayın sayfa içinde size mail ile gelen kodu soracaktır. O kod olmadan öğrencileriniz sisteme giremezler.

Etkinliğe tüm öğrencilerinizi katabilirsiniz. Ayrıca bir liste oluşturmaya vb gerek yok. Sadece benim tavsiyem veli izin dilekçesi doldurulan öğrencilerinizin giriş yapmasını sağlayın.

Adım-4 Etkinlik sonrası sonuçları görün, Sertifikalarınızı alın

Etkinlik sonrasında sisteme okul girişi yaparak öğrencilerinizin neler yaptığını görebilirsiniz.

Okul girişi için bilgekunduz.ankara.edu.tr/okul_giris adresini kullanabilirsiniz. Bu sayfada giriş yaparken en başta koordinatörlük başvurusu yaparken kullandığınız bilgileri giriniz.

Bilge Kunduz Sertifika

Yukarıda resimde de görüdüğünüz gibi panel üzerinden öğrencilerinizin sonuçlarını görebileceksiniz.

Ayrıca öğrencilerinize katılım sertifikası alarak vermeyi unutmayınız.

Hepsi bu kadar arkadaşlar, Elimden geldiğince etkinlik sürecini anlatmaya çalıştım. Gözümden kaçan takıldığınız yerler olursa lütfen yorum yazarak uyarınız. Uyarılarınız doğrultusunda yazı içinde güncellemeler yaparım.

Öğrencilerimin gelişimi için bu tarz etkinlik ve yarışmalara elimden geldiğince katılıyorum. Sizlerin de katılmanızı öneririm. Katılabileceğiniz diğer etkinlikler için Yarışmalar ve Etkinlikler kategorisinde yer alan etkinlikleri incelemenizi öneririm.

Faydalı olması dileğiyle sağlıcakla kalın.

9 Comments

  1. Hocam,bu sene ilk defa katılmayı düşünüyoruz.8-12 Kasım arasında giriş yapılacağı yazıyor. Bu tarihler arasında istediğimiz saatte giriş yapabiliyor muyuz? Örneğin öğrenciler evlerinden de katılabilirler mi?

  2. Bu sene online olarak uygulayabileceğiz Özgür hocam. Veli izin belgesi almak sıkıntı bu durumda. Geçen senelerde uygulamamıştık böyle bir izin. Nasıl bir yol izleyebiliriz.

    • Merhaba hocam haklısınız evet. En mantıklı yok dilekçe resmini atıp imzalı halini wp den gönderilmesini sağlamak olabilir. Aslında adet yerini bulsun diye yapılıyor. Ayrıca bu etkinlikleri e okulda sosyal etkinliklere ekleyebilirsiniz hocam onu da yazmamışım hatırlatayım hazır sizin yorumu cevaplarken.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*