Teknolojinin Etkileri Çalışma Kağıdı

Merhaba Arkadaşlar, Bir önceki konumuzda Teknolojinin Etkileri ve tanımlarını öğrenmiştik. Bu sene ilk defa bu terimlerle karşılaştığımız için daha iyi pekiştirilmesi gerektiğini düşündüğümden aşağıdaki etkinliği hazırladım.

Daha önce benzer etkinlikler yapmıştık. Bu etkinlikte Teknolojinin Etkileri ve tanımları karışık olarak listelenmektedir. Sürükle bırak yöntemi ile tanımlar ve Teknolojinin etkilerini birleştirerek tüm cevapları bulmanız gerekmektedir.

Başarılar dilerim.

TEKNOLOJİNİN ETKİLERİ ONLİNE ÇALIŞMA KAĞIDI

Bu etkinlik Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak hazırlanmıştır. Kılavuz kitapta çalışma kağıdı olarak verilen bu etkinliği kalabalık ve BT sınıfı bulunan okullarda daha kullanışlı hale getirebilmek için bu çalışma hazırlanmıştır.

Ben hemen hemen tüm etkinlikleri çevrimiçi uygulanabilir hale getirmeye çalışıyorum. Bu sayede öğrenciler 1 sefer değil defalarca bu etkinlikleri yapabiliyor. Hem kağıt kullanımı azalmış oluyor hemde süreyi etkin kullanmış oluyorum.

Bu etkinlikleri hazırlarken Web 2.0 uygulamaları ve html5 örneklerinden faydalanıyorum. Dersimizle ilgili materyalleri bitirdiğimde bu tarz materyallerin nasıl oluşturulduğuyla ilgili de sayfalar oluşturmaya çalışacağım. Belki sizler daha güzellerini oluşturarak benimle de paylaşırsınız.

Meraklıları için yazıyorum etkinlik Learning Apps ile etkileşimli hale getirilmiştir.

Siz orjinal etkinliği yapmak isteseniz aşağıya eklediğim çalışma kağıdını çıkararak uygulayabilirsiniz.

Teknolojinin Etkileri Çalışma Kağıdı Orijinal
Teknolojinin Etkileri Çalışma Kağıdı Orijinal

Teknolojinin Etkileri Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Değişim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teknolojinin Etkileri Çalışma Kağıdı yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

89 Comments

  1. Hocam beraber yaptık hepsini . HOCAM benim kardeşim internet çekmediğinde saçlarını yoluyor.Hocam benim kuzenim de cheese poddig.

  2. Emir Afşar ve Yağız Ege Ubuz 6/G Maşaallah, doğru çözümü buldun.

  3. öğretmenim biz 6/F sınıfından ahsen berra ve emine baykal ödevimizi yaptık.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*