Siber Tuzaklar Videosu

Merhaba Arkadaşlar, Siber Tuzaklar Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf konuları arasında yer alan Gizli mi Güvenli mi? konusu için hazırlanmıştır.

Yeni müfredat ile materyallerimiz arasında yerini alan Siber Tuzaklar Videosunu aşağıya ekliyorum.

Bu tarz videoları ilerde fırsat olursa etkileşimli hale getirmeye çalışacağım. Şimdilik var olduğu şekliyle ekliyorum.

Bugüne kadar anlattığımız konular içerisinde belki de en önemli konu bu arkadaşlar. Çünkü içerisinde günlük hayatta her an karşılaşabileceğimiz olaylar yer almakta.

Bu iş artık bir sektör oluşturmuş. İnsanları kandırarak hayatını geçiren bir kitle ile karşı karşıyayız. Cep telefonu, internet vb araçlarla sürekli insanları kandırmaya çalışıyorlar. Yeniliklere göre sürekli kendilerini güncelliyor tuzaklarını daha iyi hale getirmeye çalışıyorlar.

Ama temel nokta her zaman ya bir arkadaşınızın kimliğiyle ya bir tanıdığınız kimliğiyle size bir fırsat sunup o fırsat karşısında sizin bazı bilgileri almaktır.

Lütfen dikkatli olalım. Bu konu üzerinde olabildiğince fazla örnek inceleyelim.


SİBER TUZAKLAR VİDEOSU

Milli Eğitim Bakanlığı ve Google işbirliği ile hazırlanan materyallerin arasından alınmıştır. Karşılaşılabilecek siber tuzaklar hakkında bilgi vermektedir.

Siber Tuzaklar videosunu ayrıca videoyu indirebilmek için yapımcısının site adresi http://www.kesfetprojesi.org/kesfet/iceriklist/egitim-materyalleri/egitim-videolari dan izleyebilirsiniz.

Arkadaşlar özellikle video içerikleri kullanırken ders esnasında donma veya yüklenmeme gibi problemler yaşamamak için ders öncesinden bilgisayarınıza indirmenizi öneriyorum.

İndirme linkleri yukarıya eklenmiştir. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda yorum olarak yazabilirsiniz. Gereken tedbirler en kısa sürede alınacaktır.

Bu video Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 7 – Gizli mi Güvenli mi? ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Siber Tuzaklar Videosu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*