Rüya’nın Seyir Defteri Etkinliği

Merhaba Arkadaşlar, Rüya’nın Seyir Defteri Etkinliği 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi İşletim Sistemleri konusu için hazırlanmıştır.

Etkinlikte İşletim Sistemi ile ilgili temel terimler bir metin üzerinde verilmiş ve mantıklı bir şekilde yerleştirilmesi istenmiştir. Ben Rüya’nın Seyir Defteri isimli uygulamayı kağıttan tasarruf edip daha kullanışlı hale getirmek için etkileşimli hale getirdim.

Bu tarz etkinliklerin hepsini uyarlamaya çalışıyorum fakat zaman yönünden sıkıntı yaşıyorum. Gecikmeler için şimdiden özür dilerim.

Uygulamada ufak tefek eksiklikler, gözden kaçmalar olabilir. Böyle bir durumda yorum bırakırsanız düzeltmeye çalışırım.

Metni inceleyerek boşlukları doldurmaya, o boşluk için en uygun kelimeleri seçmeye çalışınız. İşlem bittiğinde aşağıdaki kontrol et butonu ile kontrol ediniz. Başarılar dilerim.

Başarılar dilerim.

RÜYA’NIN SEYİR DEFTERİ


Yukarıda bahssetiğim gibi Rüya’nın Seyir Defteri Etkinliği Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak hazırlanmıştır.

Kılavuz kitapta çalışma kağıdı olarak verilen bu etkinliği kalabalık ve BT sınıfı bulunan okullarda daha kullanışlı hale getirebilmek için bu çalışma hazırlanmıştır. Meraklıları için yazıyorum etkinlik Learning Apps ile etkileşimli hale getirilmiştir.

Siz orjinal etkinliği yapmak isteseniz aşağıya eklediğim çalışma kağıdını çıkararak uygulayabilirsiniz.

Rüya'nın Seyir Defteri Etkinliği

Çalışma kağıdının orijinal hali yukarıdaki gibidir. Resmin üzerine sağ tıklayıp Resmi farklı kaydet diyerek kaydedip çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz.

Etkinlik Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – İşletim Sistemini Tanıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Rüya’nın Seyir Defteri Etkinliği yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

83 Comments

  1. Bu bölümde hem çok eğlendim hem de ücretsiz işletim sistemlerini daha iyi kavradım

  2. Hocam merhabalar,ben rüyanın seyir defteri etkinliğini yaptım hepsi doğru çıktı.

  3. ben HACI NEZIRE SARIKAMIS ORTA OKULUNDAN TALHA BEKİR YILMAZ heysini dogru yaptim hocaaam 😀

  4. Hocam hepsini doğru yaptım.Benim gibi başarılı öğrenciye sahip olmanız büyük bir şans.Üstelik tek başıma yaptım kimseden yardım almadım.Sizlerin ellerinizden öperim

    BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİNİZ VARDIR SEVGİLERLE AYŞE NAZ

  5. hocam hepsi doğru çok uğraştık ama yinede yaparken çok eylendik.

  6. hocam biz yaptık hepsi doğru çok güzel bir etkinlik ve çok basit 6G sınıfı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*