Gizli mi, Güvenli mi? Testi

Merhaba Arkadaşlar, Gizli mi, Güvenli mi? Testi adı üstünde Gizli mi Güvenli mi? konusu için hazırlanmıştır.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Gizli mi, Güvenli mi? başlığı altında yer alan Şifre oluşturma kuralları konularından sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Gizli mi Güvenli mi? Testi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 7 – Gizli mi Güvenli mi? ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


GİZLİ Mİ GÜVENLİ Mİ? İNTERAKTİF TEST

Test Açılmazsa sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle diyebilirsiniz.


TEST KULLANIM YÖNERGESİ

<< Tüm soruları işaretlemek zorundasınız. Boş soru bırakırsanız sonuçlar gözükmeyecektir.
<< Panel altında soruların kutucukları bulunmakta cevap verilen soruların içerisi mavi olarak dolmaktadır. Eğer açık gri görünüyorsa o soruya cevap vermemişsiniz demektir. Üstüne tıklayarak ilgili soruya gelip bir cevap seçebilirsiniz.
<< Resimli sorularda üzerindeki + simgesine basarak resmi büyütebilirsiniz.
<< Testler mobil uyumlu olup html5 ile hazırlanmıştır.

Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Soruları çıktı almak isteyenler için aşağıya yaprak test halini de ekleyeceğim.

Testleri eskiden Google Formlar üzerinden yapıyordum fakat mobilde görüntü sıkıntısı olduğundan dolayı farklı kaynaklara yönedim.


GİZLİ Mİ GÜVENLİ Mİ? YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Testi birebir müfredat uyumlu hale getirdikten sonra eklenecektir. Eski yaprak testler kafa karışıklığına sebep olduğundan sistemden kaldırılmıştır.

Öğretmene Not: Bu etkinliği link olarak EBA üzerinden öğrencilerinize göndererek konuyu ne kadar anladıklarını ölçebilirsiniz. Yaprak Test çalışması bitince buraya ekleyeceğim. Direk indirip yollayabileceksiniz.

Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

17 Comments

 1. özgür hocam eline emeğine sağlık. Çok öğretmen dersini sayenizde daha verimli işliyor.
  Yalnız sizden ricam bir gün bu işe son vermeye kalkarsanız en az 2 hafta içerikleri erişime açık tutun. Şuan arşivleme yapmıyorum 🙂

  • :)) Teşekkür edeirim hocam. Bu sene fazla güncelleme yapmadım aslında olurda bilişimle üretime falan geçersek diye. Herhangi bir değişiklik olursa bu sefer 1 den 12 sınıfa kadar tüm sınıflara etkinlikler hazırlamayı ve birebir müfredat uyumlu vermeyi planlıyorum.

   İyi hatırlattınız bu arada bende sitenin yedeğini alayım. Dijital dünya olurda bir sorun olursa yedek elimizde bulunsun 🙂

 2. Bir köy okulunda beden eğitimi öğretmeniyim. Bilişim derslerinede ben giriyorum. Sayenizde gerçekten çok verimli geçiyor çok tşk ederim

 3. Çok güzel hazırlanmış sorular elinize sağlık çocuklarım severek çözüyorlar fakat sunumda 8 karakterli şifre oluşturmalıyız diye düzenlenmiş sorularda 7 karakter deyince sanki iki cevabı varmış gibi oluyor sorunun. o konuya çözüm bulabilirsek sevinirim.

  • Evet hazırlanmaları arasında süre farkı olduğundan öyle bir sorun var onu düzelteceğim en kısa zamanda çok teşekkür ederim iyi günlerde kullanın hocam. Çocuklara selamlar.

 4. Bilgisayar Öğretim ve Teknolojileri Eğitimi öğrencisiyim ve ders planı hazırlama da bana çok büyük katkınız oluyor çok teşekkür ederim. Etkinlikler, sunumlar, videolar hepsi birbirinden güzel uygulamalar hicbir problem yaşamadan hepsine ulaşabiliyorum. Teşekkür ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*