Kendimi Arıyorum Çalışma Kağıdı

Merhaba Arkadaşlar, Kendimi Arıyorum Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Dijital Dünya konusu için hazırlanmıştır. Çalışma Kağıdı ile;

# 6.1.1.4. Bilişim teknolojilerinin sosyal ve kültürel hayata katkılarını ve risklerini örnekler üzerinden tartışır.
# 6.2.2.1. Dijital paylaşımların kendisi ve başkaları üzerindeki etkilerini fark eder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

DİJİTAL AYAK İZİ BIRAKMIYORUM AFİŞİ

Yukarıdaki afişin orijinal halini indirmek için tıklayınız.

Yukarıdaki afişte dijital ayak izi bırakmama ve var olan izleri silme adımları gösterilmiştir. Lütfen bundan sonra İnternet kullanırken iz bırakmamaya ve hemen şimdi başlayarak var olan izlerinizi siliniz.

Geçen sene bu konuyla ilgili ne kadar iz bıraktığımızı öğrenmek için bir test yapmıştık. Dilerseniz ilgili teste Dijital Ayak İzi Testi sayfasından ulaşabilir ve internette ne kadar ayak izi bıraktığınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bu konudan esinlenerek bir Tübitak Araştırma projesi yapmıştık. Proje sayfamıza İnternette Ne Kadar Dijital Ayak İzi Bırakıyoruz? üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kendimi Arıyorum Çalışma Kağıdı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 7 – Dijital Dünya ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kendimi Arıyorum Çalışma Kağıdı yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

3 Comments

  1. hocam verdiğiniz bilgileri açık açık okudum herkezin okumasını tavsiye ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*