Kelime İşlemci Programları Testi

Merhaba Arkadaşlar; Kelime İşlemci Programları konumuzu işledik. Kelime İşlemci Programları Testi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Kelime İşlemci Programları konularından sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 2. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Kelime İşlemci Programları Testi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 13 – Kelimeleri Nasıl İşlerim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


KELİME İŞLEMCİ PROGRAMLARI – ONLİNE SINAV


YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Yaprak testlerin ön izlemesi Google Docs üzerinden yapılmaktaydı MEB hattında engelleme olabileceğini düşünerek resimleri paylaşılmak zorunda kalınmıştır. Önizlemenin görüntülenmemesi halinde bu durumda sayfayı yenileyiniz.

Yaprak testin ön izlemesi aşağıdaki gibidir.

Yaprak Test – Ön izlemesi

En kısa zamanda eklenecektir.

Testin cevap anahtarını ezberleyerek çözüm olmasın diye paylaşmıyorum. Fakat çıktı alıp çözen arkadaşlar için cevap anahtarına sayfanın en üstünde bulunan online testi çözüp bitirdiklerinde ulaşabilirler. Fakat soruların ve şıkların yerleri değişik olacaktır.

Faydalı olması dileğiyle…

8 Comments

  1. Bizim öğretmenimiz hep bu siteden çalıştırıyor ve benim yarın sınavım var tavsiye olarak hangi testleri çözeyim.

  2. Tebrikler – Kelime İşlemci Programları Testi-1 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor 15 en yüksek skor 15. Hakkınızdaki düşüncemiz Mükemmel

  3. Tebrikler – Kelime İşlemci Programları Testi-1 adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor 15 en yüksek skor 15. Hakkınızdaki düşüncemiz Mükemmel

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*