İşletim Sistemi Uzmanımızı Arıyoruz Online Test

Merhaba Arkadaşlar, İşletim Sistemleri konumuzu işledik. Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde İşletim Sistemleri konusunda sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 2 – İşletim Sistemini Tanıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.

İŞLETİM SİSTEMİ UZMANIMIZI ARIYORUZArkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Eski müfredatta da bulunan sorulara kıyamadığım için geçen sene ekledim ve o konuları da işlemeye çalıştım. Bu sene testimiz güncellenecek ve Bire bir müfredat uyumlu hale getirilecektir.

Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Soruları çıktı almak isteyenler için aşağıya yaprak test halini de ekleyeceğim.

İŞLETİM SİSTEMİ UZMANIMIZI ARIYORUZ YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Testi birebir müfredat uyumlu hale getirdikten sonra eklenecektir. Eski yaprak testler kafa karışıklığına sebep olduğundan sistemden kaldırılmıştır.

Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

37 Comments

    • Hocam müfredat değiştiğinden yetişmedi seneye inşallah çok güzel testler olacak tam kazanım ve konulara uygun bir şekilde yapmaya çalışacağım. Teşekkürler.

  1. Merhaba hocam acaba işletim sistemi 6.sınıf yaprak test alamıyor muyuz çocuklara dağıtmak için.

    • Hocam bu sene zor yetiştiriyorum hazırlayabileceğimi sanmıyorum ama bu sene sistemi oturtabilirsem seneye tam müfredatuyumlu hazırlayamayı düşünüyorum

  2. her işletim sisteminde uygulama yazılımı vardır resim programları video programları hem linux hem windows hem macosta yer alır sadece farklı dillerde farklı isimlerle oluşturulmuştur bu soru hatalıdır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*