Hobilerim – İçerik Hazırlama Uygulaması

Merhaba Arkadaşlar, Hobilerim – İçerik Hazırlama Uygulaması Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Sunum Yapıyorum konusu için hazırlanmıştır. Çalışma Kağıdı ile;

  • 5.4.3.1. Sunu hazırlama programının arayüzünü ve özelliklerini tanır.
  • 5.4.3.2. Belirli bir amaç için oluşturduğu sununun tasarımını ve bileşenlerini biçimlendirir.
  • 5.4.3.3. Sunu hazırlama programı ile oluşturduğu sunuyu düzenler.
  • 5.4.3.4. Sunu hazırlama programı ile oluşturduğu sunuyu sunar.
  • 5.4.3.5. Farklı sunu hazırlama programlarını keşfeder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.


HOBİLERİM – İÇERİK HAZIRLAMA UYGULAMASI

Microsoft Powerpoint uygulamasının kullanımını öğrendik. Bugün bu program ile bir sunum hazırlayacağız. Hazırlayacağımız sunumun konusu ise Hobilerim olacak.

Yani hobilerinizi belirleyecek ve bunu anlatmak için bir sunum oluşturacaksınız. Oluşturacağınız sunumda aşağıdaki özelliklerin olmasına özen gösteriniz.

Hobilerim İçerik Hazırlama

Oluşturacağımız sunumda yukarıdaki özelliklerin olmasına özen gösteriniz. Bunların dışında ekleyecekleriniz sizin zevklerine kalmış diyebilirim. Hepsi bu kadar kolay gelsin.

Biz Microsoft powerpoint uygulamasını kullandık ama siz dilerseniz Sunu Programları Sunumu konusunda anlatılan uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Öğretmene Not: Bu etkinliği yaptıktan sonra EBA üzerinde oluşturduğunuz başlık altında paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

Hobilerim – İçerik Hazırlama Uygulaması Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 14 – Sunum Yapıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Hobilerim – İçerik Hazırlama Uygulaması Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*