Sunu Programları Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Sunu Programları Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan Sunum Yapıyorum konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 5.4.3.1. Sunu hazırlama programının arayüzünü ve özelliklerini tanır.
  • 5.4.3.5. Farklı sunu hazırlama programlarını keşfeder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


Sunu Programları Sunumu Görüntüleyici

Sunular bazen yoğun girişler sebebiyle yüklenmeyebilir. Bu tarz durumlarda sayfa üzerinde sağ tıklayarak “sayfayı yeniden yükle” diyebilirsiniz.


Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Sunumu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Ben sunumu kılavuz kitaba uyarak ancak bu kadar geliştirebildim. Sizler sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Sunum ile Microsoft Word programına giriş yapmadan önce kısa bir tanıtım yapabilirsiniz. Ayrıca sunum içerisinde Google Dökümanlar konusuna da değinmektedir.

Bu sene derse girmediğimden fazla geliştirme imkanım olmadı sizlerden güzel çalışmalar gelirse eklemekten memnuniyet duyarım.

Sunu Programları Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 14 – Sunum Yapıyorum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Sunu Programları Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

5 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*