Dosyalarım Nereye Gitti Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Dosyalarım Nereye Gitti Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Dosyalarım Nerede konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.1.3.3. Elektronik ortamdaki verilerin sınıflanması ve saklanması için doğru yaklaşımları uygular.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


DOSYALARIM NEREYE GİTTİ SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Kılavuz kitapta verilen halinden yola çıkarak ilerlemeye çalıştım. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Dosyalarım Nereye Gitti Sunumunu bilgisayarınıza indirme sayfasına buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Sunum üzerinde dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

Dosyalarım Nereye Gitti Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 3 – Dosyalarım Nerede ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz. Ünite içerisine eklenebilecek herhangi bir materyal geliştirirseniz İletişim sayfası üzerinden bana ulaşarak yayınlanmasını talep edebilirsiniz.

Dosyalarım Nereye Gitti Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur. Ayrıca 6. Sınıflar için hazırladığım diğer ppt uzantılı sunumlara Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 6. Sınıf Sunumları kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

12 Comments

  1. Çok sag olun Derslerime ileriden çalışıyorum Hocamızda bize akıllı tahtadan bunu açmıştı 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*