Codemino ile Kodlama Etkinliği

Bugün dersimiz için faydalanabileceğimiz Alternatif Kodlama Etkinliklerinden bir yenisi olan Codemino ile Kodlama Etkinliği üzerinde duracağız. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2. dönem müfredatının tamamen kodlamaya ayrılması bu sene bol bol kodlama etkinlikleri yapacağımız anlamına gelmektedir.

Bu kapsamda kurslarda yaptırdığım etkinlikleri faydalandığım programlar ve siteleri sizlere tanıtıyorum. Bilgisayarlı Kodlama etkinliklerinde ağırlıklı olarak kullandığım Scratch ve Code.org sitesi yanı sıra bulabildiğim alternatifleri de tanıtmak istedim.

Bazen değişik bir program çocukların daha fazla ilgisini çekmektedir. Bu yüzden ara ara bu tarz alternatif kodlama araçları vererek tekrar dikkat toplama imkanı oluşturabilirsiniz.

Bugün deneyeceğimizi uygulamanın ismi Codemino ile Kodlama Etkinliği olacak.

Bu algoritma ve kodlama etkinliği daha önce beeakademy firmasına aittir.

Kodlama diye arama yaptığınızda onlarca etkinliğe ulaşmanız mümkün. Fakat ben paylaşım yaparken öğrencilere kesinliklikle fayda sağlayabilecek kaliteli kodlama araçları paylaşmaya çalışıyorum. Bu aracımız yine onlardan birisi.

Beeakademy iyi iş çıkarmış diyebiliriz. Bu sene tanıştığım kodla büyü kadar profesyönel olmasa da bu alanda hazırlanmış tüm materyallerin önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu kadar detay yeterli hemen sayfa linkini verelim. İnceledikten sonra kullanıp kullanmamaya siz karar verirsiniz.


CODEMİNO UYGULAMASI GİRİŞ SAYFASI

Codemino uygulaması sayfasına ulaşmak için aşağıdaki resme veya resim altındaki linke tıklayabilirsiniz.

Oyun ile ilgili fikirlerinizi, takıldığınız bölümleri aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bölümleri yapmakta çok zorlanırsanız sitenin en üst kısmında bulunan sosyal medya hesapları üzerinden bana ulaşabilirsiniz.


CODEMİNO UYGULAMASI CEVAP ANAHTARI

Normalde çok zorlandığınızda yardım alabilmeniz için cevap anahtarlarını sayfaya ekliyorum fakat öğretmenlerimizden gelen talep üzerine cevap anahtarlarını kaldırmak zorunda kaldım. Bazı öğrencilerin hiç uğraşmadan direk cevap anahtarından yaptığı gözlemlenmiştir. Bu tarz davranışların size zararı olacağını belirtmek isterim.

Yine de çok zorlananlar olursa sosyal medya hesaplarım üzerinden bana ulaşarak cevap talep edebilirler.


Codemino ile Kodlama Etkinliğine benzeyen başka etkinlikler için Alternatif Kodlama Araçları Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sayfaya link üzerinden veya aşağıya eklediğim resim üzerinden ulaşabilirsiniz. Soru ve sorunlarınızı yorum olarak bırakabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

Alternatif Kodlama Araçları

9 Comments

  1. merhabalar hocam. codemino ya ücretsiz öğrenci girişi mümkün mü acaba? eposta adreslerini kullanmalarını istemiyorum acıkcası. code.org takı gibi bir sistem mevcut mu

    • Bireysel girerse öğrenciler ücretsizdi bildiğim kadarıyla ama siz ekleyip sınıf olarak kontrol vb imkanaları kullanmak istiyorsanız ücretli olması lazım. Paketlerde değişiklik yapabiliyorlar direkt arkadaşlara yazabilirsiniz.

  2. ben de yeni inceledim siteyi. derste kullanıcam sanırım ama öğrencileri ekleyip gelişimlerini takip edebileceğimiz bir sistem olsa daha iyi olurdu sanki

  3. Hocam öncelikle sizi ve öğrencilerinizi selamlıyorum. Ben BeeAcademy geliştiricisi Naim. BeeAcademy kar amacı gütmemektedir. Ülkemizde kodlama eğitimleri ile ilgili boşluğu doldurmak amaçlı geliştirilmiş bir uygulamadır. Sizlerinde tavsiyeleri ile gelişmeye devam edecektir. Bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

    • Çok teşekkür ederim etkinliği bu sene farkettim deneme fırsatımız olmadı ama ilk fırsatta denedikten sonra daha da detay vermeye çalışacğaım. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*