Bilgisayarımda Gördüklerim Görmediklerim Testi

Merhaba Arkadaşlar, Bilgisayarımda Gördüklerim Görmediklerim Testi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencileri için kazanım kavrama testi olarak hazırlanmış olup test içerisinde Bilgisayarımda Gördüklerim, Görmediklerim başlığı altında yer alan Harici ve Dahili donanım birimleri, Donanım birimlerinin görevleri, Giriş ve çıkış birimleri, Bilgisayar hafıza birimleri konularından sorular bulunmaktadır.

Ayrıca bu testi çözerek Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 1. Dönem 1. Yazılılara hazırlanmış olursunuz.

Bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 2 – Bilgisayarımda Gördüklerim, Görmediklerim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Testi Online olarak çözmek için aşağıdaki formu kullanınız.


BİLGİSAYARDA GÖRDÜKLERİM, GÖRMEDİKLERİM TESTİ – İNTERAKTİF

Test Açılmazsa sayfa üzerinde sağ tıklayarak yeniden yükle diyebilirsiniz.


TEST KULLANIM YÖNERGESİ

<< Tüm soruları işaretlemek zorundasınız. Boş soru bırakırsanız sonuçlar gözükmeyecektir.
<< Panel altında soruların kutucukları bulunmakta cevap verilen soruların içerisi mavi olarak dolmaktadır. Eğer açık gri görünüyorsa o soruya cevap vermemişsiniz demektir. Üstüne tıklayarak ilgili soruya gelip bir cevap seçebilirsiniz.
<< Resimli sorularda üzerindeki + simgesine basarak resmi büyütebilirsiniz.
<< Testler mobil uyumlu olup html5 ile hazırlanmıştır.

Arkadaşlar bu test Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf kılavuz kitaptan faydalanılarak oluşturulmuştur. Eski müfredatta da bulunan sorulara kıyamadığım için geçen sene ekledim ve o konuları da işlemeye çalıştım.

Bu sene testimiz güncellenecek ve Bire bir müfredat uyumlu hale getirilecektir.

Ben kağıt kullanımını minimum düzeye indirmek adına testleri çevrim içi çözülebilir hale getiriyorum. Bu işlemi yaparken sorular ve cevaplar üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıyorum ya da kendi sorularımı ekliyorum. Soruları çıktı almak isteyenler için aşağıya yaprak test halini de ekleyeceğim.

BİLGİSAYARDA GÖRDÜKLERİM, GÖRMEDİKLERİM YAPRAK TEST

Dilerseniz yukarıdaki testi yaprak test olarak bilgisayarınıza indirip çıktı alarak çözebilirsiniz.

Not: Testi sadeleştirdim, Müfredat uyumlu hale getirmeye çalıştım. Test içerisinde olmasını istediğiniz sorular var ise lütfen yorum olarak gönderiniz. İlgili hafta bittikten sonra gelen soruları ekleyeceğim. Soru gelmezse bu hali ile yaprak teste dönüştürüp buradan paylaşacağım.

Yanlış sorular tespit ederseniz ya da eklenmesini istediğiniz sorular olursa göndermeniz beni ziyadesiyle memnun eder.

Faydalı olması dileğiyle…

21 Comments

  1. Hocam biz 5/A sınıfından Hatice Kübra ile Aysima Kaya. Testten 18 doğru 2 yanlış yaptık.

  2. Hocam etkinliklerinizi ve çalışmalarınızı beğenerek takip ediyorum. Çok teşekkür ediyorum. Kendim derslerimde sıklıkla kullanıyorum. Sınıfımda akıllı tahta bulunmadığı için bu etkinliğin çıktısını almak istiyorum ancak dökümanı göremedim. Kaldırdınız mı acaba?

  3. 6.sınıf bilgisayarda gördüklerim, görmediklerim testindeki 19. soru yani “100011” dizide kaç bitlik değer vardır? sorusunun cevabını öğretmenimizle birlikte 6 olarak karar verdik.Ancak cevaplara baktığımızda sonuç 0 olarak gözüküyordu.Bit’i sadece 0 ve 1 sayıları ile ifade edebilirmişiz.Bu sayıda 6 basamaklı olduğu için cevabı 6 olarak düşündük. Yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*