Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz? Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, 6. Sınıf yeni kılavuz kitabımızda yer alan Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz? Sunumunu aşağıdan inceleyebilir veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Alternatif olarak Google Docs kullanılmıştır. Maalesef MEB orayıda engellemiştir. Sadece İnternet explorer ile görüntüleme yapılabilmektedir. Onuda yakında engelleyeceğini düşünerek google paylaşımları kaldırılmıştır. Alternatif yöntemler bulununca eklenecektir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.

YENİ TEKNOLOJİLERİ BİLİYOR MUYUZ? SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz? Sunumunu bilgisayarınıza indirme sayfasına buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz Sunumu
Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz? Sunumu İndir

Açılan sayfada Dosya Menüsüne tıkladıktan sonra İndir seçeneği üzerine geliniz.

Microsoft Powerpoint (pptx) seçeneğini seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sunumu bu şekilde paylaşma sebebim dönem içinde site yoğunluğu sebebiyle sitede pek değişiklik yapmak istemiyor olmamdan kaynaklanıyor. Sunum üzerinde değişiklik yaparsam siteyle alakası olmayacak otomatik olarak güncellenecek.

Hocam ben indiremiyorum bana sunumun powerpoint halini atar mısınız derseniz eğer yorum bırakabilir, Facebook, İnstagram, üzerinden ulaşabilir veya mail atabilirsiniz. Ben indirip size göndermeye çalışırım.

Buraya eğer ppt halinin linkini eklersem değişiklik yapınca sürekli sayfayı güncellemem gerekecek çünkü.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.


Yeni Teknolojileri Biliyor muyuz Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Değişim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sunum yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

5 Comments

    • Merhaba hocam. Google’den kaynaklı kısa süreli bir hata ile karşılaştınız sanırım. Bu sorunu 2. haftadan itibaren çözdüm. Yani yeni sunularda bu problem olmayacak. Geçen hafta bu konuya çok fazla giriş olduğundan sayfa düzenlemek istemedim. Fırsatını bulunca bu sayfayı da güncellerim. Sunularda problem yaşarsanız iletişim kanallarından ulaşmanız halinde powerpoint dosyasını size yollarım hocam. iyi çalışmalar dilerim.

    • Hocam açılan sayfada dosya menüsü içerisinde indir seçeneği var oradan indirebilirsiniz. Diğer sunumlarda güncelledim linkleri fakat bu sunum bu hafta kullanıldığı için güncellemek istemedim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*