Yaş El Titremesini Etkiler Mi?

Merhaba Arkadaşlar,

Bu proje 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yapılmıştır. Proje dosyaları Yeni Tübitak isteklerine uymadığından eklenmemiştir. Sadece fikir vermesi açısından silmedim. Hazır projelerimiz içinTübitak 4006 Projeleri kategorisinde ki 2018-2019 yılında yapılmış projeleri inceleyebilirsiniz.

Bu proje Tübitak 4006 Bilim Fuarı kapsamında yapılmıştır. Proje Yürütücüsü Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni Özgür ŞEREMET ve Proje Danışman Öğretmeni Mehmet AKDAĞ tarafından 7.  sınf öğrencisi olan Saadet Pelin AKDAĞ’a verilmiştir. Öğrencilerin yaptığı tüm çalışmalar basamaklar halinde burada paylaşılacaktır.

Selçuk Ortaokulu olarak 10 Mayıs 2018 Tarihinde yapılacak Tübitak Bilim Fuarı Projelerimizin çalışma adımlarını buradan paylaşıyoruz. Bundan sonra bu projeyi yapacak diğer okullar benzer adımları uygulayarak benzer projeler üretebilirler. Fuar bitimi ardından tüm materyaller ve proje aşamaları buradan paylaşılacaktır. Faydalı olması dileğiyle.

PROJE AÇIKLAMA AFİŞİ

ADIM 1 PROJE TASARIMININ OLUŞTURULMASI

Yapacağımız elektrik devresinde zile ve güç kaynağına bağlı olan iletken halka ve bakır tel, halka karşıya geçirilirken birbirine değdirildiğinde zil çalacaktır.

ADIM 2 ARAŞTIRMA VERİ TOPLAMA

Projenin tasarım şubat ayına kadar tamamlanacak olup ikinci dönem başladığında proje okulumuzdaki veli görüşme odasına yerleştirilecektir. Velilerimiz okulumuza gelip öğretmenlerle görüşmek istedikleri zaman odada beklerken nöbetçi öğrencimiz tarafından tanıtılarak denemeleri istenecektir. Deneme yapan velilerimizin bilgileri hazırlanan forma işlenerek proje öğrencisine verilecektir.

ADIM 3 VERİLERİ ANALİZ ETME

Proje öğrencisi edindiği verileri Bilim Fuarı öncesi değerlendirerek hazırladığı grafik ve afişleri fuarda paylaşacak.

ADIM 4 SONUÇLARI SUNMA

2018-2019 Yılından itibaren TÜBİTAK proje başvurusu için amaç özet ve yöntem şartlarını değiştirmiştir. İlgili proje bir önceki yıl yapıldığından elimizde bu veriler bulunmamaktadır. Bilgileri tam olan projeler için diğer projelerimizi ziyaret ediniz. Bu proje sadece fikir vermesi için eklenmiştir.Dolayısıyla bu proje ilgili destek verilmeyecektir.

Faydalı olması dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*