Word Etkinliği 6 – Ödev Yapalım

Merhaba Arkadaşlar;

5. ve 6. sınıflarda zorunlu olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ilerleyen kademelerde seçmeli olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin bundan sonra bu dersi alamayacakları ihtimaline düşünerek öğrenim yılları boyunca kendilerine verilen ödevleri layıkıyla yapabilmeleri için öğrenmiş olduğumuz Microsoft Word programının sonuna geldik. Microsoft word programının birçok özelliği olmasına rağmen biz sadece ilerde işimize yaracak çok kullancağımız konular üzerinde durduk. Bu hafta son etkinliğimizi yapacağız. Bu etkinlikte sizlere konu başlıkları vereceğim ve öğrendiklerinizi kullanarak ödev hazırlamanızı isteyeceğim. Aşağıda verilen konu başlıklarından birini seçiniz.

 • Bilgisayarım nelerden oluşur?
 • Klavyemi tanıtıyorum
 • İnternete nasıl bağlanırız?
 • Yazılım nedir? Çeşitleri nelerdir?
 • Bilgisayar ve sağlığımız
 • Zararlı yazılımlar
 • Bilişim suçları ve alınacak tedbirler
 • E-ticaret yararları ve zararları

Seçtiğiniz konu başlığı hakkında internette araştırma yapınız. Bulduğunuz bilgileri word programına ekleyerek düzenleme yapınız. Düzenleme yaparken aşağıda sizlerden istediğim temel özellikleri kesin kullanınız. Bunun yanında tasarımı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

 1. Kapak Sayfası oluşturunuz.
 2. Ödevinizde en az 5 görsel kullanınız, kullandığınız görselleri biçimlendiriniz.
 3. Ödevinizde mutlaka şekil ekleyiniz.
 4. Ödevinize mutlaka tablo ekleyiniz.
 5. Ödevinize alt ve üst bilgi ekleyiniz.
 6. Ödevinizi araştırdığınız siteleri kaynak göstererek belirtiniz.

Bunların dışında kalanlar derste öğrendiğiniz özelliklerdir. İstediklerinizi kullanabilirsiniz. Güzel çalışmalar bekliyorum. Başarılar dilerim. Bitmiş dosyanızı öğretmeninize mail yoluyla gönderebilirsiniz. Mail göndereceğiniz adres ozgurseremet@yandex.com adresidir.

Yapamadığınız özellikleri aşağıya yorum olarak yazarak arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Kolay gelsin

27 yorum

 1. Öğretmenim kapak sayfası oluşturdum fakat adımı soyadımı yazmasam olur mu? Çünkü eğer yazarsam kapağa koyduğum resim alta iniyor. Yazının büyüklüğünü küçültsem bile. Olur mu?

  • Ekle menüsü altında kapas sayfası bölümü var oradan bir tık ile kapak sayfanızı oluşturabilirsiniz. Oluşturduktan sonra düzenleme yapmayı zaten göstermiştik, yazıların üzerine tıklayarak kendinize göre oluşturunuz. Ekstradan şekil ve resim ekleyebilirsiniz.

  • Ekle menüsü altında bulunan kapak sayfası seçeneğini seçerek çıkan örneklerden bir tanesini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kapak sayfası üzerinde ufak değişiklikler yaparak oluşturabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.