Merhaba Arkadaşlar;

5. ve 6. sınıflarda zorunlu olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ilerleyen kademelerde seçmeli olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin bundan sonra bu dersi alamayacakları ihtimaline düşünerek öğrenim yılları boyunca kendilerine verilen ödevleri layıkıyla yapabilmeleri için öğrenmiş olduğumuz Microsoft Word programının sonuna geldik. Microsoft word programının birçok özelliği olmasına rağmen biz sadece ilerde işimize yaracak çok kullancağımız konular üzerinde durduk. Bu hafta son etkinliğimizi yapacağız. Bu etkinlikte sizlere konu başlıkları vereceğim ve öğrendiklerinizi kullanarak ödev hazırlamanızı isteyeceğim. Aşağıda verilen konu başlıklarından birini seçiniz.

 • Bilgisayarım nelerden oluşur?
 • Klavyemi tanıtıyorum
 • İnternete nasıl bağlanırız?
 • Yazılım nedir? Çeşitleri nelerdir?
 • Bilgisayar ve sağlığımız
 • Zararlı yazılımlar
 • Bilişim suçları ve alınacak tedbirler
 • E-ticaret yararları ve zararları

Seçtiğiniz konu başlığı hakkında internette araştırma yapınız. Bulduğunuz bilgileri word programına ekleyerek düzenleme yapınız. Düzenleme yaparken aşağıda sizlerden istediğim temel özellikleri kesin kullanınız. Bunun yanında tasarımı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

 1. Kapak Sayfası oluşturunuz.
 2. Ödevinizde en az 5 görsel kullanınız, kullandığınız görselleri biçimlendiriniz.
 3. Ödevinizde mutlaka şekil ekleyiniz.
 4. Ödevinize mutlaka tablo ekleyiniz.
 5. Ödevinize alt ve üst bilgi ekleyiniz.
 6. Ödevinizi araştırdığınız siteleri kaynak göstererek belirtiniz.

Bunların dışında kalanlar derste öğrendiğiniz özelliklerdir. İstediklerinizi kullanabilirsiniz. Güzel çalışmalar bekliyorum. Başarılar dilerim. Bitmiş dosyanızı öğretmeninize mail yoluyla gönderebilirsiniz. Mail göndereceğiniz adres ozgurseremet@yandex.com adresidir.

Yapamadığınız özellikleri aşağıya yorum olarak yazarak arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Kolay gelsin

Word Etkinliği 6 - Ödev Yapalımhttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2015/03/Resim2.jpghttps://ozgurseremet.com/wp-content/uploads/2015/03/Resim2-150x150.jpgÖzgür ŞEREMET5. Sınıf – Hafta 13 – Kelimeleri Nasıl İşlerimKelime İşlemci ProgramlarıBilgisayar ve Sağlığımız,Bilgisayarım Nelerden Oluşur?,Bilişim Suçları ve Alınacak Tedbirler,Çeşitleri nelerdir,E-Ticaret Yararları ve Zararları,İnternete Nasıl Bağlanırız?,Kelime İşlemci Programları,microsoft word,word etkinlikleri,word uygulama örnekleri,word uygulama sınavı örnekleriMerhaba Arkadaşlar; 5. ve 6. sınıflarda zorunlu olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ilerleyen kademelerde seçmeli olarak verilmektedir. Öğrencilerimizin bundan sonra bu dersi alamayacakları ihtimaline düşünerek öğrenim yılları boyunca kendilerine verilen ödevleri layıkıyla yapabilmeleri için öğrenmiş olduğumuz Microsoft Word programının sonuna geldik. Microsoft word programının birçok özelliği olmasına rağmen biz...Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Etkinlik Sitesi