Tübitak 4006 Egzersiz Planı

Kendim için hazırladığım Tübitak 4006 Egzersiz Planı ve diğer başvuru evraklarını bu sayfa altında paylaşacağım.

Tübitak 4006 Bilim Fuarlarında yıllarca görev almış bir öğretmen olarak zorluklarının farkında olan biriyim. Okul idareleri genelde okullarının katılmasını isterler birkaç öğretmenin emeğiyle fuar ortaya çıkarılır.

Bu emeği harcayan öğretmen arkadaşlarımız hem maddi olarak desteklenmesi, hem öğrencilerle ortak vakit ayarlanarak proje görevlerini yerine getirebilmeleri için Egzersiz açabilmektedir.

Ben geçen sene açtım çok verimli oldu. Egzersiz süresince öğrencilerle birebir ilgilenme imkanım oldu. Bu sayede projelerimizi layıkıyla yaptığımız gibi proje afişleri vb tasarlarken de zorluk çekmemiş olduk.

Bu sene yapmayı planlamıyorum. Genelde proje alan öğrencilerimiz destekleme ve yetiştirme kurslarına da başvurduğundan derslerimizin bazı bölümlerinde bu işlemleri yerine getirmeye çalışacağız. Fakat geçen sene hazırlamış olduğum egzersiz planımı belki sizlerin işine yarar diye aşağıda paylaşıyorum.

Egzersiz başvurusu yapabilmek için 3 Adet evrak hazırlamamız gerekiyor. Şimdi bu evrakları sırayla aşağıya ekliyorum.

TÜBİTAK 4006 EGZERSİZ BAŞVURU DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

Öncelikle bir dilekçe ile başvuru yapmamız gerekiyor. Aşağıya direk kendi başvuru yaptığım dilekçeyi ekliyorum.

Dilekçeyi yukarıdaki linkten indirip kendinize göre değiştirin.

TÜBİTAK 4006 EGZERSİZİ ÖĞRENCİ LİSTESİ

Egzersiz yapabilmek için öğrencilere ihtiyacımız olacak. Bu öğrencileri başvuru yaparken belirtmemiz gerekiyor. Bu listeden 3 adet çıktı alarak dilekçemize ekliyoruz.

Listede minimum kaç öğrenci olmalı sorusu devamlı duyduğum bir soru. Ben nerede okudum bilmiyorum ama aklımda minimum 6 öğrenci gibi kalmış. Fakat nereden okuduğumu bulamıyorum. Siz 10-12 öğrenci eklereyerek başvuru yaparsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Listemizi de bitirdik şimdi sırada planımız kaldı.

TÜBİTAK 4006 EGZERSİZ PLANI

Plan için internette farklı örnekler bulabilirsiniz. Ben kendi okulumda iki kere egzersiz açtım. Bunlardan birini Ekim ayında başlatıp Fuar tarihinde bitirirken diğerini Tübitak onaylandıktan sonra yani Ocak ayında başlatıp Fuar tarihinde bitirdim.

Her ikisini de ekleyeceğim. Siz kendinize uygun olan planı tercih edebilirsiniz.

Ekim ayında başlayıp Fuar tarihi Mayıs ortasına kadar yaptığım egzersiz planı aşağı eklenmiştir.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Ekim- Mayıs Dönemi Tübitak 4006 Egzersiz Planı indirmek için tıklayınız.

Bu sene ise Tübitak başvuruları biraz geç açıklandı. Kendi planımı düzenleyerek şimdi başvuru yapmak isteyen arkadaşlar için Ocak-Mayıs Aylarını kapsayacak şekilde yeni bir plan hazırladım. Onuda aşağıya ekliyorum.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Ocak- Mayıs Dönemi Tübitak 4006 Egzersiz Planı indirmek için tıklayınız.

Sizler egzersizlerinizi planlarken tarih ve saatleri değiştirebilirsiniz. Haftalık 6 saat olarak hazırlanmış planları 4 ya da 2 saat olarak planlayabilirsiniz.

Zorlu Tübitak sürecinde yorulan öğretmenlerimizin işlerini umarım bu evraklarla bir nebze azaltabilmişimdir. İyi çalışmalar dilerim.


Tübitak 4006 Bilim Fuarına Başvurudan başlayıp Proje sonuçlarını girmeye kadar tüm adımların anlatıldığı ve kullanabileceğin hazır örnek Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projelerinin verildiği Tübitak 4006 Bilim Fuarı: Başvuru – Örnek Projeler sayfasını ziyaret ederek daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı: Başvuru – Örnek Projeler

Faydalı olması dileğiyle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*