Tübitak 4006 Egzersiz Planı

Tübitak 4006 Bilim Fuarlarında yıllarca görev almış bir öğretmen olarak zorluklarının farkında olan biriyim. Okul idareleri genelde okullarının katılmasını isterler birkaç öğretmenin emeğiyle fuar ortaya çıkarılır.

Bu emeği harcayan öğretmen arkadaşlarımız hem maddi olarak desteklenmesi, hem öğrencilerle ortak vakit ayarlanarak proje görevlerini yerine getirebilmeleri için Egzersiz açabilmektedir.

Ben geçen sene açtım çok verimli oldu. Egzersiz süresince öğrencilerle birebir ilgilenme imkanım oldu. Bu sayede projelerimizi layıkıyla yaptığımız gibi proje afişleri vb tasarlarken de zorluk çekmemiş olduk.

Bu sene yapmayı planlamıyorum. Genelde proje alan öğrencilerimiz destekleme ve yetiştirme kurslarına da başvurduğundan derslerimizin bazı bölümlerinde bu işlemleri yerine getirmeye çalışacağız. Fakat geçen sene hazırlamış olduğum egzersiz planımı belki sizlerin işine yarar diye aşağıda paylaşıyorum.

Ben geçen sene Ekim ayında başlayıp Fuar tarihi Mayıs ortasına kadar yapmıştım. Bu planı aşağıya ekliyorum.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Ekim- Mayıs Dönemi Tübitak 4006 Egzersiz Planını indirmek için tıklayınız.

Bu sene ise Tübitak başvuruları biraz geç açıklandı. Kendi planımı düzenleyerek şimdi başvuru yapmak isteyen arkadaşlar için Ocak-Mayıs Aylarını kapsayacak şekilde yeni bir plan hazırladım. Onuda aşağıya ekliyorum.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Ocak- Mayıs Dönemi Tübitak 4006 Egzersiz Planını indirmek için tıklayınız.

Sizler egzersizlerinizi planlarken tarih ve saatleri değiştirebilirsiniz. Haftalık 6 saat olarak hazırlanmış planları 4 ya da 2 saat olarak planlayabilirsiniz.


Tübitak 4006 Bilim Fuarına Başvurudan başlayıp Proje sonuçlarını girmeye kadar tüm adımların anlatıldığı ve kullanabileceğin hazır örnek Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projelerinin verildiği Tübitak 4006 Bilim Fuarı: Başvuru – Örnek Projeler sayfasını ziyaret ederek daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı: Başvuru – Örnek Projeler

Faydalı olması dileğiyle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*