Telif Hakkı Nedir Sunumu

Merhaba Arkadaşlar, Telif Hakkı Nedir Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf yeni müfredatında bulunan Yaratıcı Ürünlerimiz Nasıl Korunuyor? konusu için hazırlanmıştır. Sunum ile;

  • 6.2.1.4. Telif hakkı kavramını ve önemini araştırır.
  • 6.2.1.5. Kullanım haklarını düzenleyen lisans türlerini açıklar.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Öğretmen kılavuz kitabı ile birlikte ders materyalleri de paylaşılmıştır. Ders materyalleri arasında kazanımların anlatılması için hazırlanan sunumlarda bulunmakta. Fakat sunumlar pdf formatında olduğundan ufak tefek değişiklikler yaparak ders işleyip tarzıma uygun hale getirmeye çalıştım.

Sunumu çevrim içi olarak görüntüleyebilmek ve bilgisayarında Microsoft Office programı olmayan, telefon veya tabletle sunumlara çalışmak isteyen öğrencilerimiz için eklenmiştir. Yalnız MEB bakanlığına bağlı hatlarda engelleme olduğundan dolayı içerik görüntülenmeyebilir.

Sunum üzerinde çalışırken fare ile tıklayarak ilerleyiniz. Sunum altındaki ileri geri tuşları ile geçmeniz halinde sayfa içi animasyonlar görünmeden diğer sayfalara atlayacaktır.

Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar dilerim.


TELİF HAKLARI NEDİR SUNUMU GÖRÜNTÜLEYİCİ


Bazen sunum yoğun giriş sebebiyle yüklenmeyebilir. Bu durumda lütfen sayfayı yeniden yükleyin yada aşağıda verdiğim link üzerinden indirerek çevrimdışı kullanın.

Arkadaşlar sunuma en son bu halini verdim. Lütfen öneriniz var ise yorum olarak belirtiniz. Çok fazla içerik eklediğimden dolayı gözümden kaçabiliyor.

Telif Hakkı Nedir Sunumunu powerpoint (pptx) uzantılı olarak bilgisayarınıza indirmek için Buraya veya aşağıdaki resim üzerine tıklayabilirsiniz.

İndiren arkadaşlar paylaşırken kaynak gösterebilirse ve bir teşekkürü çok görmezse sevinirim. Güle güle kullanın.

Telif Hakları Nedir Sunumu Yeni müfredata göre hazırlanmış olup içerisinde Atıf Yapmak, Adil Kullanım ve Yaratıcı Birliktelik gibi önemli konulara yer verilmektedir.

Ben sunumu kılavuz kitaba uyarak ancak bu kadar geliştirebildim. Sizler sunumu geliştirerek öğrenciler için daha faydalı hale getirirseniz eğer benimle paylaşırsanız bende buradan herkesle paylaşmaya çalışırım. Birlikte daha güzel içerikler ortaya çıkarabiliriz.

TELİF HAKKI NEDİR VİDEOSU

Alternatif kaynak olarak Flipped Information Technologies projesi kapsamında Özgül EYNEL hocamız tarafından hazırlanan videoyu da ekledim.

Telif Hakkı Nedir Sunumu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 5 – Yaratıcı Ürünlerimiz Nasıl Korunuyor ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Telif Hakkı Nedir Sunumu yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

17 Comments

  1. Çok teşekkür ediyorum Hocam. Derslerde içeriklerinizden istifade ediyorum. elinize emeğinize sağlık.

  2. telif hakkı nedir sunumu, 7. slayt. aynı paragraf 2 kere tekrar etmiş. yorumu yayınlamanıza gerek yok. amacım size bilgi vermek 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*