Teknolojinin Etkileri Ev Ödevi

Merhaba Arkadaşlar, Teknolojinin Etkileri Ev Ödevi ile bu hafta işlediğimiz konu ile ilgili sizleri biraz düşünmeye ve araştırmaya yöneltmek istiyorum.

Geçen senenin etkinliklerini hatırlarsanız sizin düşüncelerinize ne kadar önem verdiğimi biliyorsunuz. Bu yüzden her hafta sonuna sizin kendi özgün düşüncelerinizi ifade edebileceğiniz etkinlikler koymaya çalışıyorum.

Bu görevlendirme de bu kapsamda Bilişim ile Değişim konu başlığı altında yer alan Teknolojinin Etkileri hakkında görüşlerinizi öğrenmek için yapılmıştır. 

Etkinliği yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

TEKNOLOJİNİN ETKİLERİ GÖREVLER

Adım 1 – Aşağıya eklenen posteri inceleyiniz.

Teknolojinin Etkileri Afişi

Adım 2 – Yukarıda verilen tanımlardan hareketle çevrenizde gözlemlediğiniz hastalıklar/bağımlılıklar var mı? sorusu hakkında araştırma yapınız. Ailenizin ve yakınlarınızın yardımını alarak bilgileri toparlayınız.

Son olarak üzerinde daha fazla düşünecek ve klişe olmayan cevaplar bulabileceğinizden eminim.

Ayrıca yukarıda verdiğim Teknolojinin Etkileri dışında Google üzerinde araştırmalar yaparak yeni keşfettiğiniz etkiler var ise onları da belirtebilirsiniz.


Görevimizin hepsi bu kadar arkadaşlar, Cevaplarınızı aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Önce yorum kısmına düşüncelerinizi yazın. İsim kısmına İsim ve Soyisim yazın. E-Posta kısmına geçerli bir e-posta adresi yazın. Web Sitesi kısmını boş bırakabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.

Teknolojinin Etkileri Ev Ödevi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 6. Sınıf – Hafta 1 – Bilişim İle Değişim ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teknolojinin Etkileri Ev Ödevi yeni müfredata göre hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Kılavuz kitabından faydalanılarak oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

blank
blank

38 Comments

 1. Hocam ben Leyla doran Kocabey yin öğrencisiyim kumporttan katılıyorum her şey için teşekkürler

 2. hocam bizde oyun bağımlılığı var sürekli kafa topu 2 oynuyoruz

 3. Benim kuzenimin elektronik uykusuzluğu var.Sabah kadar İnternette oyun oynuyor.Sabaha karşı yatıyor.

 4. hocam benim tanıdığım kişide siberkondri var doktora gitmeden hastalığı internetten çözüyo.

 5. Benim ablam Cheesepodding bağımlılığı her zaman şarkı indiriyor mp3 indiriyor ben indirme diyorum her gece uyurken bile şarkı dinliyor.

 6. benim kardeşimin internet siniri var.internet çekmeyince ayaklarını yere vuruyor ve telefonu yere atıyor

 7. Benim kuzenimde elektronik uykusuzluk var mesela telefonunu her anında kullanıyor ve hiç elinden bırakmıyor aynı zamanda kimseye de vermiyor hatta telefonunu bırakmamak için yemeğini neredeyse hiç yemiyor . kısacası telefona bakmaktan yapması gereken ihtiyaçları yapmak istemiyor.

 8. anne internetten hastalığıyla ilgili bişeyler buldu sonra doktora gidince yanlış olduğunu öğrendi

 9. benim ablamın nomofobi hastalığı var yatarken bile telefona sarılıp yatıyor ALLAH kimseye vermesin

 10. hocam benim ablamın momofobisi var sürekli telefonda mesajlara bakıyor instegrama giriyor gece yatarken bıle uyuyamıyo . Aynı zamanda ablam selfitis sürekli internete instegrama fotoğraf atıyor instegrama fotoğraf atamadan duramıyor.Son olarak ise hocam ablamın internet siniri var internet olmayınca veya çekmiyince deliriyor hatta bikeresinde telefonu kırmıştı hatta gelip sinirden benim tabletimide kırmıştı.

 11. Benim abimin phubbıng bağımlılığı var

  Her saat her dakika telefon elinde

  bir dakika bırakırsa diyerek her saat

  Telefona bakar yatarken banyoya

  Girerken.bizde bu bağımlılığından

  Kurtulması için telefonu zorla da olsa

  Bi müddet elinden aldık.

 12. Hocam benim kuzenimin hastalığı Boderlıne Selfitis. Çünkü her gün kendi fotoğrafını çok fazla çekiyor.

 13. fomo yu ben yaparım hayalet tiresimi yaparaım internet sınıorı asbimle bereber yapayoruz bazaneleri siberkondri annem yapıyor

 14. hocam benim kuzenimde selfitis hastalığı var ne zaman onlara gitsek telefonunu alda fotoğraf çekinelim diyip duruyo her fotoğrafındada mal mal fotoğraf çekiniyo.

 15. Benim halamın selfıe hastalığı var.Her zaman resim çekiniyor.Kuzenimin kapıdaki ayakkabıları düzeltme hastalığı var.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*