Sivas Robot Yarışması Derecelerimiz

Sivas il geneli ortaokullar arasında robot yarışması yapıldı. Dört kategoride yapılan yarışmaya okulumuz Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kurslarına Katılan Öğrencilerimiz ile başvuru yaptık.

4 Kategoride yapılan yarışmalardan 1. si olan Çizgi izleyen kategorisinde yarışan öğrencilerimiz Yaren COŞKUN ve Mehmet Efe TÖRNÜK tüm rakiplerini geride bırakarak birinci oldular.

Çizgi İzleyen 1. Robot

Yarışmada birinci olarak büyük ödül 2000 tl kazandık.

Çizgi izleyen robot Final Performansımız videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz.


Bir diğer kategori olan Serbest Kategoride ise 72 robot arasından birinci, ikinci ve dördüncü olan robotlar okulumuz projeleri arasından seçilmiştir.

Birinci olan robotumuz ElifSe Bilgisayarsız Robotik Kodlama isimli projemiz Kadir KUŞKONMAZ ve Muhammed Şahin ŞAR tarafından tasarlanmıştır.

Tübitak 4006 Projesi olarak tasarımına başladığımız proje gelişmiş hali ile birinci olarak 2000 tl büyük ödülü kazanmıştır.

Projemiz Tübitak 4006 kapsamında yapılmıştı. Proje sayfasına Bilgisayarsız Robotik Kodlama – El if Se üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aynı kategoride ikinci olan robotumuz Vücut Hareketleri ile Oyun Kontrolü projemiz Muhammed Emin AYGÜN ve Ali Talip ELİGÜZEL tarafından tasarlanmıştır.

blank

Tübitak 4006 Projesi olarak tasarımına başladığımız proje gelişmiş hali ile ikinci olarak 1500 tl ödül kazanmıştır.

Projemiz Tübitak 4006 kapsamında yapılmıştı. Proje sayfasına Vücut Hareketleri ile oyun kontrolü üzerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer kategorilerde ise şansımız yaver gitmedi. Tübitak 4006 Bilim Fuarları sayesinde alabildiğimiz parçalarla bu kadar yapabildik diyebiliriz.

Ödülleri aldığımızda 3d Yazıcı ve Robotik Malzemeler almayı planlıyoruz. Bundan sonraki yarışmalarda daha iddialıyız.

Robot Yarışması

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz. Gerçekten çok yorulduk ama emeğimizin karşılığını aldık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*