Şimdi Ne Yapayım Ev Ödevi

Merhaba Arkadaşlar, Şimdi Ne Yapayım Ev ÖdevBilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf yeni müfredatında bulunan En İyi Çözümü Buldum konusu için hazırlanmıştır. Etkinlik ile;

  • 5.5.1.1. Günlük hayatta karşılaştığı problemlere çözüm önerileri getirir.
  • 5.5.1.2. Verilen bir problemi uygun adımları kullanarak çözer.
  • 5.5.1.4. Problem çözme sürecinde takip edilmesi gereken adımları fark eder.
  • 5.5.1.5. Verilen bir problemi analiz eder.

kazanımları verilmeye çalışılmıştır.

Bugün ki etkinliğimiz çok basit. Aşağıya muhtemel karşılaşabileceğiniz birkaç problem durumu yazacağım. Siz bunlardan 1 tanesini seçerek bu tarz bir problem durumuyla karşılaşınca nasıl davranırsınız bunu yazacaksınız.

Sizden önce cevap veren arkadaşlarınızın cevaplarını kontrol edebilir hatalarını düzelterek daha kapsamlı çözümlere ulaşabilirsiniz.


ŞİMDİ NE YAPAYIM ÇALIŞMA KAĞIDI


Yukarıda verilen yönergeleri uygulayarak etkinliği tamamlayınız.

Arkadaşlar kılavuz kitabımızda yer alan çalışma kağıtlarını elimden geldiği kadar çevrimiçi ortama aktarmaya çalışıyorum. Bu işlemi yapmaktaki amaçlarım,

  • Kağıt kullanımını azaltarak Sıfır Atık Projesine destek olmak,
  • Etkinlikleri çevrimiçi yaparak herkesin ulaşmasını sağlamak,
  • Akıllı tahta bilgisayar, telefon veya tablet gibi her türlü elektronik cihazdan etkinliklerin yapılabilmesini sağlamak ve daha farklı ortamlar sunarak öğrencilerin dikkatlerini çekmektir.

En son madde uzun süredir belimi bükmekteydi. Doldurulabilir pdf çalışmalarım oldu fakat altından kalkamadım. Bilgisayarda çalışan sayfalar sunucuya atınca çalışmamaya başladı. Mobilde çalışmadı. Flash olarak hazırladım fakat oda mobilde çalışmıyor ve artık flash içeriklerden kopuş başladı. En son html 5 üzerinde uzun çalışmalar sonunda yukarıdaki gibi birçok etkinlik hazırlamayı öğrendim.

Bu ilk etkinliğimdi konu yetişmesi için acele ettim süsleri eksik kaldı diğer etkinlikler daha güzel olacaktır. İlginize teşekkür ederim. Görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.


ÇALIŞMA KAĞIDI ORİJİNAL HALİ

Şimdi Ne Yapayım Çalışma Kağıdı
Şimdi Ne Yapayım Çalışma Kağıdı

Etkinliğin orijinal hali yukarıdaki resimdeki gibidir. Bu halini çıktı alarak uygulamak isteyenler için pdf hali paylaşılmıştır. Bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Şimdi Ne Yapayım Ev Ödevi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan 5. Sınıf – Hafta 2 – En İyi Çözümü Buldum ünitesinin bir parçasıdır. Ünitenin diğer parçalarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Şimdi Ne Yapayım Ev Ödevi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. Sınıf Kılavuz kitaptan alınmıştır.

Faydalı olması dileğiyle…

10 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*