Scratch Oyunlar

Merhaba Arkadaşlar;

Scratch programını kullanarak yaptığımız eğlenceli oyunları bu sayfada paylaşacağım. Oyunların altına nasıl yapıldıklarını içeren bilgi sayfalarını da ekleyeceğim. Sizde kendi oyununuzu yapabilirsiniz. Yeter ki isteyin. Bakın bu oyunlar bu dönem kodlamayla ilk kez tanışan öğrenciler tarafından hazırlandı. Üzerine ufak eklemeler yaptıktan sonra sizlerle paylaşıyorum.

Not: Oyunların çalışması için Flash Player gereklidir. Bilgisayarınızda yüklü değilse https://get.adobe.com/tr/flashplayer/ adresinden indirip yükledikten sonra sayfayı yeniden açınız.


KALENİ KORU
SCRATCH OYUN

Oyun 2 Kişilik oyundur. Birinci oyuncu mavi çubuğu ok tuşları ile hareket ettirirken İkinci oyuncu A ve D tuşları ile kırmızı çubuğu yönlendirmektedir.

Oyun amacı 120 saniye içerisinde kendi kalenizi koruyarak gol yememek ve karşı kaleye gol atmak. Yeşil Bayrağa basarak oyuna başlayabilirsiniz.

Bu oyunun yapım aşamaları https://ozgurseremet.com/scratch-ornekleri-21-kaleni-koru/ adresinde anlatılmıştır.


RENK YAKALA
SCRATCH OYUN

Oyunumuz Tek Kişiliktir. Oyunda yukarıdan farklı renklerde top aşağı doğru inmekte, aşağıda ise kare şeklinde dört renkten oluşan karakterimiz bulunmaktadır. Boşluk tuşuna basarak kareyi çevirip yukarıdan gelen renk ile eleştiriniz. Rekor Puanı geçerseniz en üstte sizin rekorunuz görüntülenecektir.

Dikkat yukarıdan gelen top giderek hızlanmaktadır.

Bu oyunun yapım aşamaları https://ozgurseremet.com/scratch-ornekleri-15-renk-yakala/ adresinde anlatılmıştır. Üzerine birkaç ekstra özellik eklenmiştir.


Yeni oyunlar düzenlendikten sonra eklenecektir. Faydalı olması dileğiyle….

 

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.